Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методичні рекомендації.

Під час вивчення теми студентам необхідно ретельно опрацювати Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 р., який висвітлює новий підхід до визначення основних категорій, а саме, адвокатури та адвокатської діяльності. При цьому, доцільно розглянути наданий у додатку покажчик до цього Закону, який допоможе орієнтуватися у структурі яка налічує 10 розділів та 61 статтю.

Так, у Розділі І ст. 2, адвокатура Українивизначається як недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання організації і діяльності адвокатури.

Важливу роль у засвоєнні правових норм особливо корисним буде самостійне опрацювання Наочного посібника (Альбому схем) з навчальної дисципліни «Адвокатура України».

Розділ ІІ «Організаційно-правові засади діяльності адвокатури в Україні»наочно допоможе студентам уявити що саме являє собою правова допомога у формі захисту, представництв та інших форм діяльності адвокатів (схеми 2.1.1.-2.1.2.).

Нове структурне оформлення організації адвокатури за рахунок удосконалення органів адвокатського самоврядування представлено у Наочному посібнику (Альбомі схем) з навчальної дисципліни «Адвокатура України»: Глава 3 «Адвокатське самоврядування: поняття, принципи, організаційні форми»(у схемах - 2.3.1.-2.3.4.),в яких наочно представлені органи адвокатського самоврядування (регіональні та вищі).

Вони допоможуть більш детальніше ознайомитись з організаційними формами адвокатського самоврядування: конференцією адвокатів регіону; радами адвокатів регіону; Радою адвокатів України; з’їздом адвокатів України; складом та призначенням кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури; Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури; ревізійних комісій адвокатів регіону; Вищої ревізійної комісії адвокатури.

Таким чином,слід дійти висновку, що адвокатське самоврядуванняце гарантоване державою право адвокатів самостійно вирішувати питання організації та діяльності адвокатури, саме:

- добір кандидатів в адвокати (проведення кваліфікаційних іспитів, з метою встановлення компетентності кандидата у правових питаннях);

- проведення обов’язкового стажування;

- контроль за фінансово-господарською діяльністю адвокатів;

- прийняття адвокатів в Національну асоціацію адвокатівяк недержавну некомерційну професійну організацію, що утворюється вищим органом адвокатського самоврядування – з’їздом адвокатів України;

- вирішення питань щодо дисциплінарної відповідальності адвокатів;

- представництво адвокатури України у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями та міжнародними організаціями, тощо.

В Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а саме: Розділі III «Види адвокатської діяльності. Права і обов’язки адвоката. Гарантії адвокатської діяльності» (ст.ст. 19-25), висвітлюються професійні права та обов’язки адвоката, гарантії адвокатської діяльності, умови надання адвокатом безоплатної правової допомоги.

Для з’ясування форми та змісту договору про надання правової допомоги, підстав для відмови в його укладанні а також припинення та розірвання договору, умов оплати роботи діяльності адвоката студентам необхідно ретельно опрацювати Розділ IV «Договір про надання правової допомоги» (ст.ст. 26-30).

При вивченні питань стосовно сутності дисциплінарного провадження адвоката, а саме, підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, видів та строків дисциплінарних стягнень, правил оскарження рішення у дисциплінарній справі, студентам необхідно опрацювати Розділ VI «Дисциплінарна відповідальність адвоката» (ст.ст. 33-42).

Новелою в адвокатській діяльності є впровадження правового закріплення права на здійснення в Україні адвокатської діяльності адвокатам іноземної держави представленого самостійним Розділом VIII «Здійснення в Україні адвокатської діяльності адвокатом іноземної держави. Особливості статусу адвоката іноземної держави» (ст. ст. 59-61) Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Ці питання окремо розглядаються у Наочному посібнику (Альбомі схем) з навчальної дисципліни «Адвокатура України»: Розділ ІІ Глава 2 «Особливості правового статусу адвокат іноземної держави» (у схемах – 2.2.1. – 2.2.2.).

Теми рефератних повідомлень:

1. Форма та зміст договору про надання правової допомоги;

2. Форма оплати адвокатської діяльності;

3. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури: склад та повноваження.

Виконання індивідуально-аналітичних завдань:

1.Для більш детального з’ясування відмінностей принципів організації та принципів діяльності адвокатури студентам необхідно письмово скласти порівняльну таблицю цих відмінностей.

2.Скласти проект договору про надання правової допомоги.

 

Питання для самоконтролю:

1. Порядок скликання та повноваження з’зду адвокатів України.

2. Склад та повноваження Вищої ревізійної комісії адвокатури.

3. Договір про надання правової допомоги: структура та форми укладання.

4. Дисциплінарна відповідальність адвоката іноземної держави.

 

Рекомендована література:

Документи ООН:

1. Основні положення про роль адвокатів. Прийняті VIIІ Конгресом ООН зі запобігання злочину у серпні 1990р.

Документи Ради Європи:

1. Конвенція про захист прав і основних свобод людини. Рим, 4 листопада 1950р. Ратифікована Законом України від 17 липня 1997р. №475-97 ВР.

Нормативні акти:

1. Про адвокатуру та адвокатську діяльність [Електронний ресурс]: закон України від 05.07.2012 р. № 5076-17. – Електрон. дан. (1 файл). – Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua - Назва з екрана.

2. Статут Спілки адвокатів України від 14 лютого 1990 р. – Див.: журнал “Адвокат”. – 2011 р. № 1.

3. Правила Адвокатської етики. Схвалено Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури при Кабінеті Міністрів України 01. 10. 99 року "Юридичний вісник України", № 46, 18 - 24 листопада 1999 р.

Спеціальна література:

1. Наочний посібник (альбом схем) з навчальної дисципліни «Адвокатура України». О.А. Балтовський, О.В. Косаревська. – Одеса, ОДУВС, 2013.- 66 с.

Джерела Інтернет:

1. www.rada.kiev.ua (сайт Верховної Ради України)

2. www.aprnu.kharkiv.org (сайт Академії правових наук України)

3. www.lawyersunion.org.ua (сайт Спілки юристів України)




Переглядів: 320

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. Організаційно-правові засади адвокатської діяльності в Україні. Прийняття доручення адвокатом. | Тема 4. Правовий статус адвоката у цивільному процесі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.