Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Загальна характеристика інформаційного забезпечення.

План

1. Загальна характеристика ІЗ.

2. Характеристика позамашинної та машинної інформаційної бази.

3. Структура ІЗ ІС та УТР.

 

1.Організація комп'ютерних систем обробки інформації з управління трудовими ресурсами базується на її систематизації та формальному опису. Оскільки ІС є багаторівневими, необхідно забезпечити взаємозв'язок не лише з ІС різних рівнів, а й з ІС різних видів, які створюються в народному господарстві. Сумісність різних видів ІС може бути досягнута в результаті застосування єдиних методів і засобів формалізованого описання інформації, незалежно від того, чи фіксується вона в документах, машинних носіях, чи передається по каналах зв'язку, за допомогою дискет, поштою або уводиться через дисплей.

Основним напрямком і найважливішою передумовою формалізованою описання інформації в ІС з УТР є організація інформаційного забезпечення (ІЗ). При цьому ІЗ, як основа створення і функціонування комп'ютерних систем управління трудовими ресурсами, має бути організоване так, щоб досягати перелічених далі результатів:

•об'єктивно відбивати перебіг процесів у системі управління;

забезпечувати вірогідність інформації, вивчення та аналіз існуючих інформаційних процесів;

•ураховувати весь комплекс розв'язуваних задач;

•визначати з достатньою точністю стан і зміни керованих процесів або явищ у кожний заданий момент часу, а також зіставляти та інтегрувати здобуті дані;

•поширювати використання інформації на всіх організаційних рівнях

управління;

•забезпечувати інформаційну сумісність ІС з УТР з іншими різновидами інформаційних систем.

Інформаційне забезпечення комп'ютернихсистем обробки даних створюється на основі матеріалів передпроектного обстеження діючої системи управління трудовими ресурсами країни і являє собою сукупність формдокументів, класифікаторів, нормативноїбази та реалізованих рішеньщодо обсягів, розміщення й форм існування інформації, яка застосовується в ІС при її функціонуванні.

Проектування інформаційного забезпечення передбачає, у свою чергу, таке:

- розробку методичних основ організації ІЗ;

- створення єдиної системи класифікації і кодування інформації з праці;

- розробку локальних класифікаторів;

- створення автоматизованої системи ведення класифікаторів з праці;

- уніфікацію та стандартизацію документів;

- визначення обсягів і потоків інформації з праці;

- вибір носіїв інформації та визначення змісту й порядку розміщення
інформації на машинних носіях;

- визначення структури, складу та змісту бази даних;

- формування і ведення бази даних;

- вибір способів контролю та коригування баз даних;

- уніфікацію мови запитів і описання даних.

Отже, інформаційне забезпечення може розглядатись як сукупність засобіві методів побудови інформаційної бази (ІБ). ІБз управління трудовими ресурсами - це сукупність упорядкованої інформації з праці, що використовується при функціонуванні комп'ютерних інформаційних систем з УТР.

 

2.За своїм складом ІБподіляється на дві частини: позамашинну та машинну інформаційні бази.

Позамашинна ІБ— це частина ІБ з УТР, яка складається із сукупності повідомлень, сигналів і документів, використовуваних при функціонуванні комп'ютерних ІС з УТР у формі, яка сприймається людиною без застосування засобів обчислювальної техніки. До неї належать система показників з праці; єдина система класифікації і кодування техніко-економічної інформації (ЄСКК ТЕІ) з пра-ці; система первинної і зведеної документації (УСД); засоби формалізованого описання інформації; методичні та інструктивні матеріали.

Система показників з праці— це сукупність взаємопов'язаних соціальних, економічних і техніко-економічних показників, які відбивають трудові процеси в суспільстві і використовується при розв'язуванні економічних задач у компютерних ІС різного рівня і призначення.

Єдину систему класифікації і кодуванняв ІС становить сукупність загальнодержавних, галузевих і локальних класифікаторів та програм їх ведення.

Система первинної і зведеної документації,яка використовується в ІС з УТР, дуже різноманітна. Вона поділяється на нормативно-довідкову, оперативну, планову і звітно-статистичну. Нормативно-довідкові документи містять довідкові і нормативні дані, які забезпечують розв'язування функціональних задач. Оперативні документи містять інформацію одноразового використання, наприклад результати соціального обстеження, фактичний виробіток і т.ін. Планові документи згідно з різними формами звітності містять планову інформацію, а звітно-статистична документація— фінансові результати об'єкта управління.

До засобів формалізованого описанняінформації належать словники термінів, за допомогою яких здійснюється декодування інформації, що виводиться з ЕОМ; мови і засоби спілкування користувачів з ЕОМ.

Методичні та інструктивні матеріали ІСз УТР- це методичні і первинні документи з державної системи ведення загальнодержавних класифікаторів; використання мовних засобів; формування баз даних та знань і т.ін.

При створенні позамашинної ІБ виконуються такі проектні роботи як формалізація даних, вибір засобів і методів фіксації первинних даних; організація раціональних потоків документів; вибір форм первинних документів; розробка форм вихідних документів; вибір і обгрунтування методів контролю первинної інформації; вибір машинних носіїв тощо.

Машинна інформаційнабаза - це сукупність даних, які фіксуються в оперативних засобах пам'яті ЕОМ на спеціалізованих машинних носіях і використовуються для електронної обробки. Як правило , до складу машинної ІБ належать такі різновиди інформаційних масивів: нормативно-довідкові, оперативні, проміжні та результативні.

Нормативно-довідкові масивимістять сталі (постійні) та довідкові дані, які використовуються багатьма користувачами системи (наприклад, норми часу, тарифні ставки і посадові оклади тощо).

Оперативні масивиможуть формуватися в режимі реального часу і містять дані, які безперервно змінюються (наприклад, сума нарахованої за поточний період заробітної плати).

Результатні або вихідні масиви формуються при розв'язуванні задач в ІС і використовуються для виводу даних на екран відеотерміналів або їх друкування.

Отже, проектування машинної ІБ пов'язане з визначенням складу і змісту інформаційних масивів, розробкою способів формування масивів і їх машинного ведення і т.ін.

3.

Рисунок 1. Структура інформаційного забезпечення ІС з УТР




Переглядів: 1118

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.