Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Технічне забезпечення інформаційних систем.

План

1. Загальна характеристика технічного забезпечення ІС.

2. Вимоги до комплексу технічних засобів..

3. Типова конфігурація ПЕОМ.

 

1.До комплексу технологічних забезпечуючих засобів ІС з належать технічне і програмне забезпечення.

Згідно з державним стандартом під технічним забезпеченням будь-якої комп'ютерної системи розуміють сукупність всіх технічних засобів, які використовуються при її функціонуванні.

Тому технічне забезпечення ІС можна визначити як комплекс взаємопов'язаних єдиним управлінням технічних засобів, призначених для автоматизованої обробки і зберігання даних з праці, а також ведення інформаційного обміну.

Комплекс технічних засобів (КТЗ) інформаційних систем повинен забезпечити автоматизацію функцій збору, передавання, зберігання, нагромадження, обробки і видавання необхідної економічної інформації для всіх підрозділів об'єкта управління, які охоплені інформаційною системою. Тому він включає основний обчислювальний комплекс у складі потужних міні- та мікроЕОМ, який здійснює обробку даних на різних рівнях управління; засоби підготовки даних на машинних носіях; засоби збору і реєстрації інформації; засоби передавання інформації по каналах зв'язку; допоміжне обладнання; організаційну техніку.

Ефективне функціонування системи управління при використанні КТЗ забезпечується як за рахунок підвищення продуктивності і праці, так і за рахунок можливості використання принципово нових, оптимальних економіко-математичних методів розв'язування задач управління на підставі повнішої та оперативнішої інформації.

Тому ефект застосування КТЗ найчастіше визначається не зниженням управлінських витрат (наприклад, скороченням апарату управління), а поліпшенням економічних показників виробничо-господарської діяльності об'єкта за рахунок раціоналізації управління.

Стосовно комп'ютерних систем управління трудовими ресурсами країни комплекс технічних засобів має складатись із взаємодіючих КТЗ локальних ІС, які входять до інтегрованої автоматизованої системи управління "Труд", і технічних засобів їх сполучення для забезпечення автоматизованого розв'язування комплексів економічних задач з УТР на всіх рівнях управління.

 

2. Він повинен відповідати таким вимогам:

1) забезпечувати розв'язування комплексів економічних задач з праці з мінімальними трудовими і вартісними витратами, із заданою точністю і вірогідністю та врахуванням постійного розширення кола розв'язуваних задач організацією розподільної обробки інформації з праці на різних рівнях управління за рахунок створення багатомашинної обчислювальної мережі;

2) орієнтуватись на типові технічні засоби обробки інформації з праці з обліком їх подальшого розвитку і можливості нарощування;

3) здійснювати багатопрограмне розв'язування задач на ЕОМ в пакетному та інтерактивному (діалоговому) режимах, а також забезпечити ефективне використання АРМ економістів з праці, засобів збору і передачі інформації з метою скорочення витрат і підвищення оперативності обробки інформації.

Крім того, КТЗ інформаційних систем з УТР має бути надійним і сумісним з технічними засобами інших обчислювальних систем.

Оптимальність використання засобів обчислювальної техніки визначається раціональністю вибору у кожному ланцюзі системи управління відповідного КТЗ. Наприклад, багатомашинна обчислювальна система з управління пенсійним забезпеченням країни на верхньому рівні (центральні і обласні органи) базується на використанні як технічних засобів ПЕОМ типу IBM РС/486 або PENTIUM, тактова частота системної шини якої досягає мінімально 33 МегаГц, обсяги оперативної пам'яті — 16 Мбайт, інформаційна ємність— 120 Мбайт.

До ПЕОМ типу РС/486 (PENTIUM) можна підімкнути зовнішні нагромаджувачі на жорстких магнітних дисках (ЖМД) до 2 Гбайт, стример до 120 Мбайт, що необхідні для створення інформаційної бази. Крім того, ПЕОМ РС/486 має у своєму складі КЕШ-пам'ять до 64 Кбайт, яка значно підвищує її продуктивність.

На середньому (районному) рівні управління можуть використовуватись мініеом (типу СМ) або потужні персональні професійні ЕОМ типу ШМ РС/386.

На нижньому рівні багатомашинного обчислювального комплексу доцільно використовувати персональні ЕОМ (типу ШМ РС/286) в якості технічної бази АРМ спеціалістів з праці.

 

3.ПЕОМ — це компактний, найчастіше настільний прилад, який складається з мікропроцесора, напівпровідникової пам'яті, інтерфейсу вводу-виводу, а також при потребі пульту управління і джерела електроживлення, об'єднаних загальною несучою конструкцією, яка є індивідуальним засобом підвищення продуктивності праці та інструментом для підсилення природних можливостей людського розуму. Типову конфігурацію ПЕОМ зображено на рисунку 1. У світі випускається понад 100 типів ПЕОМ,які характеризуються такими властивостями •дають змогу користувачеві розв'язувати задачі безпосередньо на робочому місці;

•мають високий рівень надійності і прості в обслуговуванні;

•вирізняються простотою спілкування з користувачем і дають змогу оперативно контролювати всі стадії процесу обробки економічної інформації;

•містять мінімальний набір мікропериферійного спорядження, як правило, умонтованого в єдиний комплекс;

•містять здебільшого растрові дисплеї, а також вмонтовані модеми для виходу через телефонну мережу на інші ЕОМ або бази даних;

•мають малі габаритні розміри та невисоку вартість;

• використовують здебільшого діалогові операційні системи UNIX, MS_DOS, СР/М.

Рисунок 1. Типова конфігурація ПЕОМ.  
Розрізняють кілька поколінь ЕОМ: 8-розрядні, 16-розрядні, 32-розрядні та 64-розрядні. Наприклад, найпоширенішою ПЕОМ 3-го покоління є настільна машина з продуктивністю 1 млн. операцій за секунду, ОЗУ ємністю в 1 млн. слів і дисплеєм з роздільною здатністю 1024x1024 сірі. Типовим представником цього класу ПЕОМ є робочі

станції DN 640 і DN 660 фірми Ароllо Сатрапу і НР фірми Hewlett Packard.




Переглядів: 4393

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Лекція 7.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.