Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Легалізація іноземних офіційних документів, способи її здійснення. Апостиль.

Документи, призначені для надання офіційним органам інших держав (учасникам Гаазької конвенції), завіряються в особливому, спрощеному порядку: уповноважені органи України проставляють спеціальний штамп (апостиль), який не вимагає подальшого завірення або легалізації та визнається офіційними установами всіх держав - учасниками Конвенції.

Апостиль - це стандартизований сертифікат або штамп, (який зветься "Apostille"), що проставляється на документах або оформлюється у вигляді додатку до них. Документи, завірені таким чином, не потребують будь-якої додаткової легалізації, їх зобов'язані визнавати на будь-якому державному рівні в країнах-учасниках Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. На даний час цю конвенцію підписали більше 80 держав, серед яких – США, майже всі країни ЄС, а також Японія, Австралія, ПАР, Росія, Україна (приєдналася до Гаазької конвенції 23 грудня 2003 року).

Процедура легалізації є досить складною і вимагає значних витрат. Однак вона недосконала - документ, який пройшов таку багатоступінчасту та трудомістку процедуру, визнається дійсним тільки для держави, консульська служба якої його легалізувала. З метою спрощення процесу визнання іноземних документів в 1961 р. у Гаазі (Нідерланди) підписана Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.

Документи, призначені для надання офіційним органам інших держав (учасникам Гаазької конвенції), завіряють в особливому, спрощеному порядку: уповноважені органи України проставляють спеціальний штамп (апостиль), який не вимагає подальшого завірення або легалізації та визнається офіційними установами всіх держав - учасників Конвенції. Згідно зі ст. 9 Гаазької конвенції кожна договірна держава вживає необхідних заходів для того, щоб її дипломатичні або консульські агенти не проводили легалізацію в тих випадках, коли Конвенція передбачає звільнення від неї.

Гаазька конвенція скасовує для держав - учасників вимогу дипломатичної або консульської легалізації офіційних документів, які направляються в одну із цих країн, і замінює цю процедуру проставлянням апостилю.

Проставляння штампу «Апостиль» НА ДОКУМЕНТАХ (ЛЕГАЛІЗАЦІЯ)

Відповідно до ст. 1. Гаазької конвенції відміна вимоги легалізації іноземних документів поширюється на офіційні документи, які видані на території однієї з Договірних держав і мають бути представлені на території іншої Договірної держави.

Консульська ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ

Консульська легалізація полягає у підтвердженні відповідності документів законодавству держави їх походження і являє собою завірення дійсності підпису посадової особи, її статусу та, у належних випадках, печатки уповноваженого державного органу на документах і актах з метою використання їх в іншій державі.

У свою чергу здійснити консульську легалізацію документів можливо трьома способами. Перший - консульська легалізація документів здійснюється на території держави, яка видала цей документ. Другий - консульська легалізація документів здійснюється на території держави, де цей документ необхідно надати (використовувати). Третій - консульська легалізація документів здійснюється на території третьої держави.

Всі три способи консульської легалізації документів складаються з черговості різних завірень.

 




Переглядів: 570

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Встановлення змісту іноземного Виконання судових доручень. Здійснення нотаріальних дій. | Арбітражна угода: форма, зміст та правове значення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.