Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Формування тексту магістерської роботи

 

Текст магістерської роботи повинен бути відредагованим, стилістично витриманим як наукове дослідження.

У вступі обґрунтовується актуальність вибраної теми, дається характеристика сучасного стану досліджуваної проблеми, визначається мета магістерської роботи й завдання, вказуються предмет, об'єкт і база дослідження, методи дослідження, інформаційні джерела, наукова новизна одержаних результатів, практичне значення одержаних результатів, апробація результатів дослідження, публікації, структура роботи.

Об’єктом дослідження є процес або явище, яке досліджує автор.

Предмет дослідження міститься в межах об'єкта. Це лише суттєві зв'язки та відносини, властивості, аспекти, функції, які є визначальними для даного дослідження. Інакше кажучи, об'єктом виступає те, що досліджується, а предметом – те, що в цьому об'єкті має наукове пояснення, тобто як категорії наукового процесу вони співвідносяться між собою як загальне і часткове, предмет визначає тему дослідження.

Базою дослідження виступає конкретний об’єкт, на основі якого здійснюються статистичні спостереження, за фінансовими даними якого – розрахунки, моделювання.

Мета дослідження пов'язана з об'єктом і предметом дослідження, а також з його кінцевим результатом і шляхами дослідження, вона збігається з формулюванням теми.

Для досягнення поставленої мети дослідження студент визначає послідовне виконання відповідних завдань, як:

· вирішення та обґрунтування теоретичних питань проблеми дослідження;

· всебічне вивчення практики, при потребі проведення експерименту з даної проблеми, накопичення даних, їх аналіз, систематизація і математичне опрацювання, виявлення типового стану, недоліків, упущень, узагальнення передового досвіду;

· обґрунтування системи заходів щодо вирішення проблеми, розробка методичних рекомендацій та пропозицій щодо використання результатів дослідження в практиці відповідних установ і організацій і таке інше.

У вступі варто також звернути увагу на рівень розробленості теми у вітчизняній та зарубіжній літературі, виділити дискусійні питання й невирішені проблеми, вказати, які науковці й практики займалися питаннями, які досліджуються.

Методи дослідження. Методологію дослідження складають на основних положеннях теорії пізнання, а також фундаментальних положеннях сучасної економічної теорії. У процесі наукового дослідження студентами застосовуються різноманітні специфічні методи економічних досліджень, взаємопов’язані загальною логікою аналізу.

Науковою новизною отриманих результатів є досягнення студента в розкритті та визначенні окремих понять, в їх удосконаленні та подальшому розвитку.

Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що результати магістерського дослідження можуть бути використані в практичній діяльності підприємств, установ, організацій і це повинно бути підтверджено довідкою про впровадження.

Апробацією результатів магістерської роботи є оприлюднення її результатів на наукових студентських конференціях. Необхідно вказати назву конференції, на якій оприлюднені результати, та час її проведення.

Публікації. Основні положення і результати магістерської роботи повинні бути викладені в наукових працях. Зокрема в факультетському науковому віснику чи в іншому науковому збірнику.

Структура роботи. Потрібно дати коротку анотацію роботи по розділам, вказати обсяг роботи, кількість таблиць, графіків, рисунків, додатків та використаних джерел.

Рекомендований обсяг вступу – 3-5 сторінок.

Основна частина роботи поділяється на 3-4 розділи. Перший, як правило, присвячується теоретико-методичним аспектам досліджуваної теми, другий методичним підходам, діагностичним засобам та аналізу стану об'єкту дослідження, третій рекомендаціям та пропозиціям щодо вирішення досліджуваної проблеми. Усі ці розділи повинні бути логічно пов'язані між собою.

Теоретичні положення й методичні підходи є основою для аналізу первинних матеріалів або статистичної інформації. Висновки й рекомендації базуються на результатах аналізу. Рекомендації можуть стосуватися також теоретико-методологічних основ, понятійного апарату й інструментарію дослідження. Кожен розділ чи підрозділ може мати таку схему: короткий вступ, огляд дискусійних питань, факти та їх опис, проведення дослідження на основі обраного наукового методологічного апарату, підведення підсумків. Висновки повинні нести наукову новизну чи особисту думку автора щодо вже відомого матеріалу як результат проведеного дослідження.

Заключна частина роботи – висновки – це коротке резюме з усього змісту магістерської роботи. Тут вміщуються висновки та рекомендації, що репрезентують ступінь вирішення завдання й досягнення мети, сформульованої у вступі. Обсяг останньої частини – 2-5 сторінок.

Невід'ємною частиною магістерської роботи є список використаних джерел, який містить перелік усіх джерел, використаних у процесі роботи (не менше 60).

Окремі частини тексту, що мають самостійне значення (численні розрахунки, методики, алгоритми, схеми, таблиці, графіки), можуть бути вміщені в додатки. Обсяг додатків у загальному обсязі магістерської роботи не враховується.

Для викладу матеріалу роботи характерні аргументованість суджень та точність приведених даних. Орієнтуючись на читачів з високою професійною підготовкою, автор повинен вмістити у свій текст увесь знаковий апарат (таблиці, формули, символи, діаграми, схеми, графіки тощо), тобто все те, що складає мову науки.

 





Переглядів: 362

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Проведення наукового пошуку та узагальнення теоретичних здобутків в обраному напрямку дослідження | Оформлення роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.