Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вимірювальні генератори.

Вимірювальні генератори (ВГ) представляють собою малопотужні джерела змінних напруг з регульованими амплітудою і частотою. За допомогою ВГ проводять випробування, налагодження, перевірку електронної апаратури.

За формою генерованих сигналів розрізняють вимірювальні сигнали синусоїдальна (гармонійних), імпульсних, шумових сигналів та сигналів спеціальної форми, а за діапазоном частот - низькочастотні (НЧ),високочастотні (ВЧ) та надвисокочастотні (НВЧ) з коаксіальним та хвильовим виходами.

Генератори сигналів низьких частот утворюють змінні напруги в діапазонах інфразвукових (0, 001 – 20Гц), звукових (20 – 20000Гц) та ультразвукових частот(20КГц – 200КГц). Ці генератори використовують при дослідженнях і регулюванні акустичної, медичної, радіомовної апаратури, а також в обчислювальній техніці для випробувань і налагодження підсилювачів та інших НЧ блоків радіоелектронної апаратури, модулювати ВЧ сигнали генераторів та передавачів, градуювати електронні вольтметри. Синусоїдальна форма генерованих сигналів дозволяє контролювати нелінійні викривлення, які вносить дослідна апаратура , за ступенем зміни форми сигналу на виході.

Генератори сигналів високих частот утворюють змінні напруги в діапазоні частот від 100КГц до 30 МГц, надвисоких від 30МГц до десятків гігагерц. Ці генератори використовують при регулюванні і перевірці радіоприймачів, відео підсилювачів, налагодженні коливальних систем, вимірюванні параметрів чотирьохполюсників, а також у якості джерела живлення коаксіальних і хвильових ліній. Задля виключення можливості налагодження дослідної апаратури не на основну частоту генератора, а на її гармоніку, форма коливань повинна бути синусоїдальною. В генераторах цього типу передбачено можливість модуляції напруги високої частоти за амплітудою і частотою. Амплітудну модуляцію здійснюють від внутрішнього або зовнішнього генераторів синусоїдальної чи імпульсної форми. Різновидом ВЧ генераторів є свіп – генератори, які є джерелами високочастотних сигналів синусоїдальної форми, частота яких змінюється (качається ) в заданих межах за визначеним законом. Ці генератори використовують разом із електронним осцилографом, на екрані якого можна спостерігати частотні характеристики підсилювальних каскадів, фільтрів та інших чотирьохполюсників.

Основним блоком генераторів сигналів низьких частот є задающий генератор, який визначає характеристики, тип, діапазон частот і форму генерованих коливань. Вони збираються за двома типами RCтаLC.Задані RC - генератори найбільш прості і надійні, генерують напругу синусоїдальної форми , частоту яких можна перелагоджувати в широких межах змінними резисторами і конденсаторами.

Структурна схема НЧГ складається із задающого генератора(ЗГ), підсилювача(П). атенюатора (схема ступінчатого послаблення напруги),блока живлення , що забезпечує стабільну живлючу напругу, регуляторів і індикаторів. Найбільш поширеними є прилади : Г3-104, Г3-105, Г3-108, Г3-107, Г3-106.

 

Структурна схема НЧ генератора.

Робота з НЧГ в залежності від обраного типу буде відрізнятися одне від одного, але є загальні вимоги, яких слід дотримуватись, вони полягають в наступному:

1. оглянути прилад, з’єднувальні дроти і живлючі кабелі на наявність пошкоджень та відсутність вилок, роз’ємів, штепселів;

2. перевірити наявність і відповідність живлючій мережі запобіжника;

3. здійснити заземлення;

4. включити прилад;

5. узгодити вихідний опір;

6. виставити вихідну напругу;

7. виставити частоту вигідного сигналу.

Основним блоком генераторів сигналів високих частот є задающий генератор, який визначає характеристики, тип, діапазон частот. На високій частоті використовується LC -генератор з індуктивним автотрансформаторним і ємнісним зв’язком.

 

 




Переглядів: 5318

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лицьова панель приладу ВК7-9 | Структурна схема ВЧ генератора.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.