Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Стислі теоретичні відомості

 

Форматування тексту

Керування форматуванням тексту не є основною задачею мови НТМL, і тому текстові елементи, що виконують цю задачу, починаючи з версії НТМL-4.0 розглядаються як застарілі, і їхнє використання не рекомендується. Однак поки ще вони є найбільш зручним способом керування представленням документа на екрані комп'ютера.

Парний тег <FONT> дозволяє керувати параметрами шрифту. Він повинний обов'язково містити хоча б один із трьох атрибутів: COLOR=, FACE= або SIZE=.

<FONT SIZE=”6”>

Атрибут COLOR= задає колір тексту, що може бути заданий текстовим значенням (наприклад, COLOR=”GREEN”) або шістнадцятирічним кодом, у якому послідовні байти задають значення червоний, зелений і синій складовий кольори (COLOR="#ООFОО" дає той же результат, що і COLOR=”GREEN”). Атрибут FACE= задає гарнітурові шрифту. Значення цього атрибута порівнюється з іменами шрифтів, що встановлені на комп'ютері. Атрибут SIZE= визначає розмір шрифту у відносних одиницях (від 1 до 7). Для цього атрибута можна визначати значення зі знаком (плюс або мінус), що визначає збільшення або зменшення шрифту щодо поточного розміру.

Параметри шрифту, використовувані в документі по умовчуванню, задають за допомогою непарного тега <BASEFONT>, що розміщають один раз усередині елемента ВОDY. Він може використовувати ті ж атрибути, що і тег <FONT>.

Накреслення символів задається за допомогою парних тегів<В> (напівжирний шрифт), <I> (курсив), <U> (підкреслений текст)<S> (викреслений текст). Їхнє використання не рекомендується. Замість них варто застосовувати елементи фрази, що описують функціональні особливості тексту, наприклад замість

<В>Зверніть увагу!</В> краще написати

<STRONG> Зверніть увагу!</STRONG>

Так, парний тег <СIТЕ> призначений для відображення цитат (виводяться курсивом). Парні теги <ЕМ> (виділення) і <STRONG> (сильне виділення) є функціональними аналогами курсивного і напівжирного накреслень. Крім того, мова НТМL містить набір елементів для опису роботи комп'ютерних програм. Для цієї мети використовують парні теги <CODE> (вихідний текст програми), <КВD> (текст, що вводиться з клавіатури), <SAMP> (приклад висновку програми) і <VAR> (програмні змінні). Для висновку відповідних елементів використовується моноширинний шрифт. Крім того, змінні виводяться курсивом, а клавіатурне введення (у деяких броузерах) — напівжирним шрифтом.

Списки

Мова НТМL підтримує п'ять видів списків, з яких два (списки меню і списки каталогів) вважаються застарілими і не рекомендуються до застосування. три типи, що залишилися — це упорядковані списки, неупорядковані списки і списки визначень. Усі списки являють собою блокові елементи.

Упорядковані (нумеровані) і неупорядковані (маркіровані) списки, приклади яких приведені на мал.5, оформляються однаково. Вони створюються за допомогою парних тегів: <OL> для упорядкованого списку і <UL> для неупорядкованого. Ці списки можуть містити лише елементи списку, обумовлені парним тегом <LI>. Закриваючий тег </LI> можна опускати, тому що його місцезнаходження легко відновити. Відкриваючі теги можуть містити атрибути, що визначають вид маркера (для неупорядкованого списку), спосіб і послідовність нумерації (для упорядкованого). Дозволяється вкладення списків друг у друга.

Рис.5. Створення маркірованих і нумерованих списків

Список визначень задається парним тегом <DL>. Він містить елементи двох типів: обумовлені терміни (парний тег <DT>) і визначення (парний тег <DD>). Закриваючі теги </DT> і </DD> можна опускати. Звичайно обумовлені терміни і визначення чергують, хоча це ніде не обговорено. Визначення відображаються на екрані з відступом від лівого краю. Такий список може бути сформований у такий спосіб:

<DL>

<DT>Поршень

<DD>Суцільний циліндр або диск, що щільно входить усередину порожнього циліндра

</DL>

Таблиці

Таблиці зручні для представлення великих обсягів даних, а деякі Wеb-дизайнери використовують їх також для точного розміщення елементів Web-сторінок (мал.6). Таблиця в мові НТМL задається за допомогою парного тега <ТАВLЕ>. Вона може містити заголовок таблиці, обумовлений парним тегом <САРТІОN>, і рядка таблиці, що задаються за допомогою парних тегів <ТR>. Закриваючі тегі </ТR> можна опускати.

Кожен рядок таблиці містить комірки таблиці, що можуть відноситися до двох різних типів. Комірку в заголовках стовпців і рядків задають парним тегом <ТН>, а звичайні комірки — парним тегом <ТD>. Закриваючі теги </ТН> і </ТD> можна опускати. Наприклад, «порожня» таблиця з двома рядками і двома стовпцями може бути задана в такий спосіб:

<ТАВLЕ>

<САРТІОN>Порожня таблиця</САРТІОN>

<ТR> <TD> </TD>

<TR> <TD> </TD>

</ТАВLЕ>

Кожна комірка може містити довільний текст, а також будь-які теги НТМL, припустимі в «тілі» документа. Зокрема, комірка таблиці може містити вкладену таблицю або зображення.

При відображенні таблиці на екрані комп'ютера відбувається її автоматичне форматування з підбором розмірів комірок відповідно до обсягу розташовуваної інформації і заданих атрибутів. Атрибути елементів дозволяють як завгодно вигадливо оформити таблицю на свій смак. У таблиці 1 приведене коротке зведення припустимих атрибутів.

Таблиця 1. Атрибути елементів, використовуваних при створенні таблиці  
Атрибут Елемент Призначення
ALIGN= Таблиця, заголовок, рядок, комірка Вирівнювання таблиці по горизонталі; вирівнювання даних по горизонталі; розміщення заголовка над або під таблицею
VALIGN= Рядок, комірка Вирівнювання по вертикалі
WIDTH= Таблиця, комірка Ширина
HEIGNT= Комірка Висота
COLSPAN= Комірка Довжина в кілька стовпців
ROWSPAN-В\Л/5РАМ= Комірка Довжина в кілька рядків
BGCOLOR= Таблиця, комірка Колір фону
CELLSPACING-ЗРАС^З= Таблиця Зазор між комірками
CELLPADDING= Таблиця Зазор між вмістом комірки і її границею
BORDER= Таблиця Відображення границь комірок і зовнішньої рамки таблиці

 




Переглядів: 306

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота № 2 | Відображення декількох документів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.