Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Bebionic: міоелектричний протез руки

Як стверджують самі розробники, bebionic на сьогодні є найбільш досконалим міоелектричним протезом руки, доступним на ринку подібних виробів.

Завдяки окремим електродвигунам для кожного пальця руки, bebionic дозволяє виконувати скоординовані рухи, максимально наближені до природних рухів звичайної людської руки. Для досягнення такого результату в bebionic використовуються мікропроцесори і датчики, які відстежують положення кисті і пальців рук і координують послідовність їх рухів. Конструкція bebionic дозволяє здійснювати кругові обертання кисті в межах 135 градусів і згинання до 35 градусів.

 

Контроль за роботою bebionic здійснюється так само, як і в інших міоелектричних протезах, а саме в якості команд для роботи протеза використовуються електричні сигнали від збережених м'язів верхньої кінцівки. Вбудована електроніка перетворює ці сигнали в команди для електродвигунів протеза, причому досягається не просто певний рух, він відбувається плавно і скоординовано. Всі ці операції після певного періоду навчання та звикання до протезу виконуються на інстинктивному рівні. В природності рухів bebionic чимала роль належить і спеціальному програмному забезпеченню, яке дозволяє моделювати різні види захоплення (всіма пальцями руки, двома пальцями, «щіпкою», точковий захват), а також регулює ступінь стиснення пальців і рух великого пальця по відношенню до інших чотирьох .

 

Нещодавно британська компанія RSLSteeper випустила нову версію свого міоелектричного протеза руки під назвою beBionic3. Цеалюмінієва кисть, вкрита чорним вуглецевим волокном.

Це у всіх сенсах справжній кіберпротез. Він управляється за допомогою залишкових електричних сигналів від м'язів.

beBionic3 дозволяє піднімати вагу до 45 кг, а між іншим не кожна здорова людина зможе підняти стільки однією рукою.

(слайд 19)

На сьогоднішній день, Найджел Екланд – найвідоміша людина в світі, яка користується саме цим протезом.

Шість років тому він керував промисловим хімічним змішувачем на ювелірному заводі, призначеним для вироблення золота і срібла. У якийсь момент автоматизована машина раптом вирішила змінити звичайний курс і повела барабан блендера в сторону Найджела. І миттєво розмолола беззахисний біологічний матеріал аж до ліктьового суглоба. Страхова компанія назвала випадок «нещасним випадком на виробництві».

Спочатку йому видали косметичний протез, потім замінили його на крюк, вид якого приносив Найджелу одні страждання. Однак все змінилося, коли йому запропонували протестувати новий продукт на ринку протезів.

 

Найджел примудряється виконувати дуже точні рухи за допомогою свого протеза: він може взяти курячої яйце, не впустивши і не роздавивши його; може легко зав'язати шнурки; уміє за його допомогою друкувати і користуватися мишкою; він навіть здатний писати, легко управлятись з ручкою.

 

(слайд 20)

Найджел Екланд: «Без протеза я відчуваю себе безпорадним. Без нього моє життя перетворюється на постійну боротьбу: не можу толком помитися, одягнутися і приготувати їжу. Як тільки він включається - я посміхаюся. Шість років я ходив з ампутованою під лікоть рукою і люди на вулиці дивилися на мене гидливо. Тепер все навколо підходять, вітаються, ставлять запитання. Протез допомагає мені подолати соціальні бар'єри і відчувати себе повноцінним »

Його ціна коливається від $ 25 000 до $ 35 000

(відео про Найджела)

 

 

(слайд 21)

Та якщо так піде і далі, можливо, знаменита сцена з «Термінатора 2" з Арнольдом Шварценеггером, який грає своєї металевої рукою, скоро перестане сприйматися як фантастика.

(слайд 22)

Також Дослідники з Технічного університету Чалмерса (Швеція) представили першу в світі імплантовану роботизовану руку, яку можна контролювати силою думки.

(слайд 22)

З новою технологією зворотній зв'язок здійснюється безпосередньо за допомогою стимуляції нервових шляхів у мозку людини. Така технологія називається Остеоінтеграцією.

 

(слайд 23)

 

Протез ноги

Інтелектуальний протез ноги C-leg

Лінія C-Leg - це нове слово в протезуванні нижніх кінцівок. Заявила вона про себе в 1997 році, ставши першою в світі системою протезів ніг з повним мікропроцесорним управлінням, що забезпечує і динаміку, і високий рівень безпеки. По суті, на сьогоднішній день даний винахід все ще не має собі рівних. Ідея належить відомій німецькій компанії Otto Bock. Необхідно відзначити, що пріоритет при розробці протеза ноги серії C-Leg був відданий забезпеченню високого ступеня надійності.

 

Сідає користувач таким протезом на стілець або йде по нерівній поверхні, піднімається / опускається по схилу або сходах, електронне управління системою, спрямоване на забезпечення стабільності в фазі опори, абсолютно завжди активно.

Керований мікропроцесором протез нижньої кінцівки C-Leg використовує пневмопривід, для того, щоб його власник мав відчуття, аналогічні тим, що мають місце при ходінні на обох ногах.

Недолік у протеза C-Leg є - це його висока вартість. Однак, як стверджують користувачі і фахівці, що працюють в даній області, така ціна є виправданою, адже з цією конструкцією постраждала людина отримує шанс вести практично повноцінне життя.

 

(слайд 24)

Протез ока

 

Одна з головних задач імплантованого протеза полягає в тому, щоб забезпечувати максимальну природну рухливість, яка підтримується збереженими очними м'язами. З медичної точки зору, імплантат зобов'язаний захищати очну западину і перешкоджати її природному скороченню з часом. Для дітей, наприклад, дуже важлива підтримка процесу їх росту і розвитку із збереженням симетричних рис обличчя.

 

Існують два основних типи протезів - скляні та пластмасові. Обидва створюються рідкісними фахівцями у своїй справі, які мають спеціальну освіту.

Оптично обидва типи очних протезів не відрізняються один від одного і, будучи вдало підібраними і підігнаними, не тільки не кидаються в очі оточуючим, але і фактично їх наявність може стати помітною лише при пильному розгляданні поблизу.

 

(слайд 25)

 

 

Протези молочної залози післяопераційні

 

 

Післяопераційні текстильні первинні протези застосовуються при лівосторонній і правосторонній мастектомії, після повного або часткового видалення молочної залози.

 

Протези призначені для використання після операції, також їх можна використовувати і під час проходження променевої терапії.

Поверхня протезів виготовлена ​​з бавовни, добре сприймається шкірою і не заважає загоєнню швів.

Протез дуже легкий, обсяг протеза регулюється за допомогою медичного волокна.

(слайд 26)

 

Протезні підприємства в Україні існують у наступних містах:

Київ(Варто відзначити, що протези та взуття на підприємстві виготовляються для інвалідів безкоштовно. Держава бере на себе забезпечення цими засобами всіх пацієнтів-інвалідів. Завод працює за новими технологіями, за ліцензією німецької фірми Отто Бока, причому протези рук, ніг і спеціальне взуття виготовляють виключно з натуральної шкіри.)

, Дніпропетровськ, Харків, Житомир

 

(слайд 27)

 

 

 

Найцікавіші протези сьогодення




Переглядів: 1147

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Палец Табакетенмут | I-Limb - протез руки під управлінням смартфона

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.