Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ТЕМА 15. ЗАКОННІСТЬ, ПРАВОПОРЯДОК, ДИСЦИПЛІНА

 

Поняття і принципи законності. Місце і роль конституції в забезпеченні законності. Конституційна законність - основа законності і правопорядку. Закони і законність. Права людини і громадянина та законність. Законність і доцільність. Законність і культура.

Укріплення законності – умова формування правової держави. Деформації законності в державі: причини, форми та шляхи подолання. Законність і свавілля. Форми порушення законності. Тероризм, захоплення заложників як надзвичайні форми вияву свавілля. Боротьба з ними.

Гарантії і методи забезпечення законності: поняття і види. Загальні і спеціально-юридичні засоби і способи, що забезпечують безперешкодне здійснення прав і свобод людини та громадянина.

Поняття, цінність та об’єктивна необхідність правопорядку. Правопорядок і громадський порядок. Співвідношення законності, правопорядку і демократії.

Законність і дисципліна. Поняття і види дисципліни. Державна дисципліна. Виконавча дисципліна, її значення в роботі державного апарату. Технологічна дисципліна. Дисципліна в підприємницькій діяльності, трудовий колектив і дисципліна.

 

ТЕМА 16. МЕХАНІЗМ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ

 

Правові засоби: поняття, ознаки, види. Правове регулювання і правовий вплив (інформаційно-психологічний, виховний, соціальний).

Поняття механізму правового регулювання. Стадії та основні елементи механізму правового регулювання. Роль норм права, юридичних фактів і правозастосування, правовідносин, актів реалізації права і обов’язків у процесі правового регулювання.

Методи, способи, типи правового регулювання. Правові режими: міжгалузеві і галузеві, матеріальні і процесуальні, договірні і законні, тимчасові і постійні. Режим найбільшого сприяння.

Правові стимули і обмеження в механізмі правового впливу: поняття, ознаки, види. Правові заохочення: поняття, ознаки, функції, види. Співвідношення заохочення і примусу у праві. Правові пільги: поняття, ознаки, функції, види.

Ефективність правового регулювання, її критерії і фактори забезпечення. Шляхи підвищення ефективності правового впливу в сучасній Україні.

 


Державна митна служба України

Академія митної служби України

 

 

ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ

Занять дисципліни

“Теорія держави і права”

 

 

Затверджено протоколом засідання кафедри № 10 (129) від 25 травня 2010 року

 

М. Дніпропетровськ


ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ПІДГОТОВКИ ТА ВИКОНАННЯ

 

Плани семінарських занять та методичні рекомендації їх підготовки та виконання для курсантів (студентів) денної форми навчання у першому семестрі 2009 – 2010 навчального року

 

Загальні методичні рекомендації. Мета семінарського заняття – засвоєння окремих питань курсу “теорія держави і права”. Завдання семінару – формування першооснови наукового юридичного мислення шляхом обговорення положень, що ввійшли в арсенал загальної теорії держави і права, оволодіння понятійно-категоріальним апаратом та інструментарієм з правознавчої проблематики.

До всіх тем семінарських занять (усього 16) подано план розгляду теми; основні поняття й терміни; методичні рекомендації до кожної теми семінарського заняття; питання для самоконтролю.

Підготовка до семінарського заняття передбачає обов’язкове опрацювання одного з базових підручників (перелік додається). Слід зауважити, що не всі підручники, які рекомендовані до обов’язкового використання, містять весь перелік навчальних тем та їх дидактичні одиниці у рівній мірі. А тому у ряді випадків, курсант мусить користуватися декількома підручниками.

Курсант має звернути увагу на деякі особливості підготовки до семінарського занятті:

1. Підготовка передбачає вивчення всіх запропонованих питань за темою заняття. Вивчення передбачає, по-перше, оволодіння навчальним матеріалом шляхом усвідомлення логіки основного базового поняття; по-друге, виділення складових базового поняття та їх характеристика.

2. Звернути увагу на методичні рекомендації – в них передбачено перелік всіх питань на які мусить звернути увагу курсант у підготовці до семінарського заняття.

3. При опрацюванні того чи іншого питання, курсант не повинен намагатися переписати відповідний навчальний матеріал підручника до свого конспекту. Спочатку читайте навчальний матеріал, усвідомте головне і спробуйте «головне» відтворити зрозумілими для Вас словами. І лише після цього, складіть план-конспект, до якого залучіть нові поняття і терміни, усвідомлення яких є обов’язковим.

Деякі зауваження по організації і проведення семінарського заняття:

1. Передумовою організації і проведення семінарського заняття на належному рівні є підготовка курсанта до заняття, яка полягає у володінні навчальним матеріалом курсантів за даною темою.

2. Виступ курсанта за питанням теми семінарського заняття перед аудиторією – вільне володіння самостійно підготовленим матеріалом за певним питанням на основі навчальної літератури, який подається в усній формі. Курсант при виступі може скористатися своїм планом-конспектом, який допомагає, зазвичай, зберегти логіку виступу. Конспект, складений шляхом переписування (без усвідомлення) тексту підручника, як правило, мало чим допомагає курсанту при виступі. У такому разі, відповідь курсанта зводиться до читання переписаного тексту. І як результат, курсанту надто важко сформулювати висновок свого виступу, або висновок не відповідає виступу (найбільш розповсюджена вада підготовки до семінарського заняття). Така відповідь не може бути оцінена цілком позитивно.

3. При виступі перед аудиторією курсанту заборонено користуватися підручником, іншим допоміжним навчальним виданням, ксерокопією тексту підручника чи іншого допоміжного навчального матеріалу.

4. На семінарських заняттях з курсу “Теорія держави і права” курсант має вчитися вільно володіти й оперувати поняттями й категоріями з теоретико-правової проблематики.

Курсант вже має певні уявлення про державно-правові категорії з шкільної програми, але подальше навчання за спеціальністю «Правознавство» потребує копіткої роботи по опануванню саме системи знань (поняття, терміни, категорії тощо).

 

Базовими підручниками з курсу «Теорія держави і права» є:

 

Загальна теорія держави і права: (Підручник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів) /За ред. М.В. Цвіка, В.Д. Ткаченка, О.В. Петришина. – Харків: Право, 2009. – 584 с.




Переглядів: 488

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 12. ПРАВОМІРНА ПОВЕДІНКА | Скакун О.Ф. Теорія держави і права (Енциклопедичний курс): Підручник. – Харків: Еспада, 2006. – 776 с.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.