Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Органолептичний аналіз зразка жирної олії на дійсність та чистоту

Запишіть у лабораторному журналі ваші спостереження та зробіть висновок по результатам дослідження.

Органолептичний контроль жирних олій здійснюється за загальною фармакопейною статтею «Олії жирні –Olea pinguia». При дослідженні жирних олій визначають колір, запах, смак, розчинність та числові показники.

Дослід 1.Опис. Жирні олії – це прозорі, майже незабарвлені рідини, без запаху або зі слабким характерним запахом. На папері жирні олії залишають жирну пляму, яка не зникає при нагріванні, на відміну від плям ефірних олій.

Методика. На лист фільтрувального паперу скляною паличкою наносять одну краплю жирної олії і нагрівають папір над електроплиткою. Пляма жирної олії збільшується у діаметрі.

Дослід 2. Розчинність. Жирні олії практично нерозчинні у воді, мало розчинні у спирті, легко – в ефірі, хлороформі, петролейному ефірі. Виключенням є касторова олія, яка легко розчиняється у спирті, важко – у петролейному ефірі. Ця особливість використовується як показник дійсності та доброякісності касторової олії.

Методика. Наважку 1,0 г жирної олії вносять у виміряну кількість розчинника та безперервно струшують на протязі 10 хвилин при температурі 20±2ͦСͦ. Для повільно розчинних препаратів, які потребують для свого розчинення більше 10 хвилин допускається також нагрівання до 30ͦС. Спостереження проводять після охолодження розчину до 20±2ͦСͦ та енергійного струшування на протязі 1-2 хвилин. Препарат є таким, що розчинився, якщо при спостереженні у світлі, яке проходить, не утворюються краплі олії.

Дослід 3.Встановіть дійсність касторової олії за розчинністю. У пробірку наливають 2 мл петролейного ефіру, 4 мл касторової олії та перемішують на протязі 10 хвилин. Повинен утворитися прозорий розчин, який мутніє при подальшому додаванні надлишку петролейного ефіру.

Дослід 4.Визначте сторонні олії у касторовій олії. Змішують у пробірці рівні об’єми касторової олії та 96%-вого спирту при температурі 20ͦС. Повне розчинення касторової олії вказує на відсутність сторонніх олій.

Дослід 5. 1 мл олії нагрівають з 10 мл 0,5 М спиртового розчину КОН при безперервному струшуванні. Омилення наступає досить швидко. Розчин, який утворився не повинен мутніти при додаванні 25 мл води.

Дослід 6. Мила. Для жирних олій, які не використовуються для виготовлення ін’єкційних розчинів, реакцію на присутність мила проводять наступним чином: 50 мл води, яка змішана з 10 краплями розчину фенолфталеїну, кип’ятять у конічній колбі місткістю 250 мл на протязі 1 хвилини, при цьому розчин повинен залишатися безбарвним. Потім до гарячої води приливають 5 г олії та кип’ятять ще 5 хвилин, після чого рідину охолоджують до кімнатної температури, ставлять на лист білого паперу та додають ще 10 крапель розчину фенолфталеїну. Розчин, який утворився, повинен бути безбарвним, що вказує на відсутність мила або на вміст його не більше 0,01%.




Переглядів: 1094

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Реакція з ацетатом свинцю | Проведіть якісні реакції на сім’яні та кісточкові олії та реакції дійсності риб’ячої олії. Запишіть спостереження у журнал.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.