Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Стадії ефірного наркозу (за Гведелом)

Перша – стадія аналгезії. Наприкінці цієї стадії відзначається втрата свідомості (амнезія). Перша стадія розвивається при вдиханні парів ефіру в концентрації 1,5–2 об.% і концентрації ефіру в крові 0,18–0,3 г/л. Триває 3–8 хв. Больова чутливість різко пригнічується, хоча інші види чутливості можуть навіть загостритися (звичайне світло може сприйматися як нестерпно яскраве, найменший шерех – як гуркіт грому). Всі рефлекси збережені. Таким чином, наприкінці цієї стадії ефірного наркозу вже забезпечуються два компоненти: виключення свідомості та больової чутливості. Це дозволяє вже на першій стадії виконувати короткочасні хірургічні втручання і болісні маніпуляції.

Друга стадія збудження. Вона обумовлена зняттям гальмових впливів кори головного мозку. Концентрація у вдихуваній суміші 10–12 об.%, у крові – 0,3–0,8 г/л. Друга стадія триває 5–20 хв. Спостерігається виражене мовне і рухове збудження. Зі збільшенням концентрації ефіру в крові починається гальмування підкіркових структур і збудження змінюється наступною стадією.

Третя – хірургічна, або стадія хірургічного сну. Концентрацію ефіру у вдихуваній суміші знижують до 2–4 об.%, а в крові вона підвищується до 0,9–1,2 г/л. Третю стадію залежно від глибини наркозу прийнято ділити на 4 рівні, що позначують III1, III2, III3, III4.

Рівень III1. Спокійний сон, дихання глибоке, ритмічне. Зникають рефлекси з повік і поверхневі шкірні, однак зберігаються корнеальний, глотково-гортанний рефлекси, фотореакції і м'язовий тонус. Очні яблука роблять плаваючі рухи. Показники гемодинаміки задовільні.

Рівень III2 розвивається зі збільшенням концентрації ефіру в крові й характеризується припиненням рухів очних яблук, пригніченням фотореакцій, глотково-гортанного і корнеального рефлексів. З'являється мідріаз, знижується м'язовий тонус. Гемодинаміка стабільна, дихання ритмічне з тенденцією до частішання.

Рівень III3 розвивається при подальшому збільшенні подачі ефіру і характеризується глибоким пригніченням функцій організму, насамперед – дихання і кровообігу. Дискоординується робота діафрагми і міжреберних м'язів, починається тахікардія, артеріальна гіпотензія, гранично знижується м'язовий тонус (аж до необхідності проведення ШВЛ). Поглиблення наркозу до цього рівня припустимо лише не більш, ніж на 10 хв, якщо буде потреба максимально розслабити м'язи черевного преса. На рівні III3 зберігається лише функція діафрагми, сфінктерів і в деякому ступені міжреберних м'язів.

Рівень III4 – рівень, до якого ні за яких умов не можна поглиблювати наркоз. На цьому рівні настає повна арефлексія, параліч міжреберних м'язів і пригнічення діафрагми, параліч сфінктерів. Дестабілізується кровообіг. Не тільки найменше поглиблення наркозу, але навіть підтримка його на цьому рівні спричиняє розвиток четвертої – агональної – стадії ефірного наркозу.

Четвертаагональна. Проявляється зупинкою дихання, після чого через 2–3 хв настає зупинка ефективного кровообігу.

Жоров запропонував клінічну модифікацію класифікації стадій ефірного наркозу, назвавши IV стадію пробудженням (адже дійсно, у клініці хворий повинен виходити зі стану наркозу, а не входити в агонію і вмирати!). На стадії пробудження в організмі пацієнта відбуваються всі описані вище зміни (за стадіями) у зворотному порядку.

Таким чином, можна бачити, що по мірі поглиблення наркозу поступово з'являються компоненти стану анестезії: на I стадії – аналгезія і виключення свідомості, на III – виключення всіх видів чутливості, НВБ (пригнічення рефлексів) і, нарешті, міорелаксація. На I стадії вже можна проводити короткочасні малотравматичні втручання, хоча більшість операцій вимагає рівня III2. При цьому однокомпонентна анестезія (мононаркоз) не дозволяє ізольовано керувати компонентами стану анестезії, і для досягнення, наприклад, достатньої міорелаксації, доводиться значно поглиблювати наркоз, що таїть у собі серйозну небезпеку. Це є значним недоліком однокомпонентної анестезії (мононаркозу). Крім того, не всі загальні анестетики здатні забезпечувати всі компоненти стану анестезії.




Переглядів: 7641

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Однокомпонентна загальна анестезія | Коротка характеристика найбільш використовуваних зага-льних анестетиків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.