Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Редагування довідника

Додавання рядка

¨ виберіть групу, у якій буде знаходиться створюваний рядок, виберіть пункт ”Новий” з меню „Дії” чи контекстного меню, натисніть кнопку на панелі кнопок;

¨ клавіатурний еквівалент: Ins.

Після редагування параметрів нового об’єкта натискайте Enter.

Додавання групи

¨ виберіть групу, у якій буде знаходиться створювана група, виберіть пункт ”Нова група” з меню „Дії” чи контекстного меню, натисніть кнопку на панелі кнопок;

¨ Клавіатурний еквівалент: Ctrl+F9.

Після редагування параметрів нового об’єкта натискайте Enter.

Копіювання рядка

¨ виберіть рядок, що копіюється, виберіть пункт „Копіювати” з меню „Дії” чи з контекстного меню, натисніть кнопку на панелі кнопок;

У довіднику буде створений новий рядок, що є копією обраної за винятком коду. Код автоматично створюється програмою і може бути відредагований користувачем.

¨ Клавіатурний еквівалент: F9.

Видалення рядка

¨ виберіть рядок, що видаляється, виберіть пункт „Видалити” з меню „Дії” чи з контекстного меню, натисніть кнопку на панелі кнопок;

¨ Клавіатурний еквівалент: Del.

Зміна рядка

¨ виберіть змінюваний рядок, натисніть Enter, у випадку редагування довідника Shift+Enter, якщо довідник був викликаний для вибору з нього інформації.

Пошук елемента групи в дереві

Виберіть пункт „Знайти в дереві” з меню „Дії” головного меню програми, натисніть кнопку на панелі інструментів.

Перенос елемента з групи в групу

У таблиці виберіть елемент групи, що потрібно перенести / в дереві виберіть групу, куди потрібно перенести / виберіть пункт „Перенести в іншу групу” з меню „Дії” головного меню програми або натисніть кнопку на панелі інструментів.

Клавіатурний еквівалент: Ctrl-F5

Сортування довідника

Довідник може бути відсортований по будь-якому стовпчику. Для вибору порядку сортування необхідно вибрати пункт „Сортування” з меню „Дії” чи контекстного меню і потім вибрати потрібний пункт із підменю.

 

ПЛАН РАХУНКІВ

 

План рахунків відкривається при виборі в головному меню „Операції” пункту „План рахунків” ("План счетов"). У конкретній конфігурації можуть бути передбачені й інші способи доступу до плану рахунків (пункти меню, кнопки панелей інструментів). Крім того, вікно плану рахунків використовується в різний режимах програми для вибору рахунка зі списку. Наприклад, при введенні проводок рахунка проводки можуть вводитися з клавіатури, а можуть бути обрані з плану рахунків.

План рахунків являє собою таблицю, кожен рядок якої відображає визначений рахунок, субрахунок бухгалтерського обліку.

Якщо при конфігуруванні системи було призначено кілька планів рахунків, то у верхній частині таблиці будуть присутні закладки з назвами планів рахунків. Таким чином, звернувшись до однієї з закладок, можна вибрати той чи інший план рахунків. Назва поточного плану рахунків виводиться в заголовку таблиці, наприклад, „Основний”.

У списку рахунків виводяться стовпчики, що відображають різні дані рахунка:

„Піктограма” - самий лівий стовпчик плану рахунків. Є службовою і віддображає стан рахунка (чи є він групою, чи власне рахунком, заведений він у конфігурації в інформаційній базі, позначений рахунок на видалення чи ні).

Код” — повний код рахунка, що включає всі коди вищестоящих рахунків.

Найменування” — найменування рахунка (субрахунки) — рядок, що відображає призначення рахунка.

Вал.” — ознака ведення валютного обліку, використовується, якщо в конфігурації установлене ведення валютного обліку. Якщо по рахунку або субрахунку ведеться валютний облік, то в графі „Вал.” ставиться „+”.

Кіл.” — ознака ведення кількісного обліку. Якщо по рахунку або субрахунку ведеться кількісний облік, то в графі „Кіл.” ставиться „+”.

„Заб.” — ознака позабалансового рахунка. Якщо рахунок є поза балансовим, то в графі „Заб.” ставиться „+”. Позабалансові рахунки не можуть листуватися з балансовими рахунками. З іншої сторони по позабалансових рахунках не контролюється принцип подвійного запису.

„Акт.” — ознака активності рахунка. Дана ознака може мати значення: „А” — активний, „П” — пасивний, „АП” — активно-пасивний.

Активність рахунка визначає відображення залишків по рахунку. Активний рахунок має завжди дебетовий залишок. Якщо кредитовий оборот перевищить дебетовий, то дебетовий залишок буде негативним. Пасивний рахунок має завжди кредитовий залишок. Якщо дебетовий оборот перевищить кредитовий, то кредитовий залишок буде негативним. Активно-пасивний рахунок може мати будь-який залишок, тобто залишок буде дебетовим чи кредитовим, але завжди позитивним. За замовчуванням рахунок вважається активно-пасивним.

„Субконто1”, ... „Субконто5” — Види субконто рахунка. Кількість цих стовпчиків визначається у конфігурації максимальною кількістю субконто рахунків. Значення стовпчиків визначають ведення аналітичного обліку по даному рахунку по зазначених видах субконто. Наприклад, вказівка в колонку „Субконто1” виду субконто „Матеріали” буде визначає ведення обліку по даному рахунку в розрізі матеріалів. Вид вікна плану рахунків залежить від конфігурації і може мати різний склад стовпчиків і додаткових елементів інтерфейсу.(Рис. 3.)

 

Рис.3. План рахунків

 

Наприклад, у вікні плану рахунків може розташовуватися кнопка <Печатка>, що дозволяє роздрукувати поточний план рахунків.

Крім того, при виклику з головного меню і для вибору рахунка в різних режимах можуть викликатися вікна плану рахунків, що мають різний склад колонок і додаткові елементи інтерфейсу.

План рахунків має багаторівневу структуру. На верхньому рівні знаходяться рахунки, на нижньому — підлеглі їм субрахунки. Як правило, план рахунків має два рівні вкладеності, що відповідають схемі рахунок-субрахунок. При перегляді плану рахунків можна переглядати рахунки відповідно до їхнього рівня підпорядкування, тобто у вікно перегляду можна вивести тільки рахунки, не показуючи при цьому підлеглих їм субрахунків. Для цього в головному меню „Дії” треба вибрати режим „Ієрархічний список”.

Для перегляду субрахунків, що є в якого-небудь рахунка, досить виконати одне з наступних дій:

¨ натиснути клавіші Ctrl + (стрілка вниз), вибрати пункт „Наступний рівень” у меню „Дії” головного меню програми.

Для того, щоб повернутися назад, на більш верхній рівень, у даному випадку, до рахунків, потрібно проробити зворотні дії, а саме:

¨ натиснути клавіші Ctrl + (стрілка вверх), вибрати пункт „Попередній рівень” у меню „Дії” головного меню програми.

Якщо ж режим „Ієрархічний список” відключений, то у вікно перегляду плану рахунків будуть виведені всі наявні рахунки і підлеглі їм субрахунки в одному списку.

Редагування плану рахунків

Як уже зазначалося вище, план рахунків містить частину рахунків і субрахунків, введених на етапі конфігурування системи. Такі рахунки практично недоступні для редагування в процесі роботи користувача. Ці рахунки відіграють важливу роль у цілісній роботі всієї системи бухгалтерського обліку на підприємстві. У таких рахунків можна редагувати тільки додаткові реквізити, якщо такі є в плані рахунків.




Переглядів: 606

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ДОВІДНИКИ | Введення рахунків (субрахунків)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.