Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Організація праці бібліотечних працівників

Організація праці бібліотечних працівників спрямована на забезпечення умов, необхідних для ефективної діяльності установи шляхом розподілу та кооперації; професійного відбору; удосконалення взаємовідносин між учасниками трудового процесу; забезпечення високої продуктивності праці та підвищення її творчого змісту.

Одна з найважливіших складових організацій праці бібліотечних працівників – це її умови, що охоплюють різноманіття виробничо-технічних і соціально-економічних критеріїв, які характеризують конкретну обстановку в бібліотеці. Специфіка діяльності бібліотекарів (інтелектуальний характер, фізичне і психологічне навантаження, сидячий стан, спілкування з читачами та ін.) зумовлює певні вимоги до умов праці.

Середовище діяльності бібліотекарів і функціонування бібліотеки її приміщення. Воно повинно задовольняти вимоги гігієни, компактності, збереження фондів, нормального проходження бібліотечних процесів. Планування приміщень залежить від розмірів бібліотеки і її фонду, кількості читачів тощо. Норми площі на одного читача, бібліотекаря, фондів передбачається спеціальними нормами.

У бібліотечних приміщеннях необхідно підтримувати чистоту та спеціальний клімат (Т - 18-20°С, вологість - 50-70%). Крім технічного забезпечення такого клімату, в бібліотеці проводяться: обов'язкове провітрення приміщення (службових і читальних залів), очищення книг, меблів, підлоги і т.п. від тилу, обов'язкові щоденні прибирання і генеральне прибирання у щомісячний санітарний день. Особливі вимоги висуваються" до освітлення: воно повинно бути спрямоване на робочу площу, тому в читальних залах і на столах працівників бібліотеки бажано мати місцеве освітлення.

Організація праці на кожному робочому місці передбачає планування оснащення його; певний температурний режим, рівень шуму; використання прогресивних норм і ін.

Функціонування бібліотеки вимагає певної організації праці читача, тобто створення умов, які сприяють найбільш ефективній роботі читачів й абонентів. Існують вимоги, спільні щодо організації праці читачів і бібліотечних працівників (зручне планування приміщень, підтримка певного клімату, освітлення тощо). Проте є й особливі вимоги. Перш за все вони стосуються режиму роботи бібліотечного закладу, раціонального планування зони обслуговування, читальних залів, каталогів, довідкових служб, достатньої й адекватної запитам читачів й абонентів номенклатури послуг і продукції. Автоматизована технологія допускає взаємозв'язок і сумісність усіх технологічних ліній. У сучасних централізованих бібліотечних системах для цього є всі необхідні умови.

В Україні планується створення єдиної автоматизованої бібліотечної системи (ЄАБС). Перший етап включає автоматизацію технологічних процесів у найвизначніших бібліотечних центрах країни. Організаційна структура ЄАБС України буде створюватись з урахуванням адміністративно-територіального поділу країни, елементами структури стануть автоматизовані центри бібліотек, Головним центром має бути Національна парламентська бібліотека України, а на нижніх рівнях - обласні і міські центри.

Упорядкування діяльності в цьому напрямку забезпечуватимуть державні стандарти, які уніфікують термінологію, бібліографічний опис, вимоги до бібліотечної технології.




Переглядів: 1005

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема : Господарська діяльність бібліотеки. | Технологічна документація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.