Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Епізоотологія та інфекційні хвороби

Мета: Закріпити теоретичні знання і набути навичок роботи з планування, організації і проведення профілактичних і протиепізоотичних заходів, з діагностики і лікування тварин, хворих інфекційними хворобами, а також оздоровлення неблагополучних господарств.

З матеріалів звітності, статистики і епізоотичного журналу управління ветеринарної медицини в районі вивчити епізоотичний стан району, господарства. Скласти епізоотичну карту району. Проаналізувати результати лабораторних досліджень.

Провести епізоотологічне обстеження господарства. Прийняти участь в організації і проведенні планових діагностичних досліджень різних видів тварин, проведенні запобіжних, а у випадку виникнення інфекційних хвороб – вимушених щеплень вакцинами, сироватками проти різних інфекційних хвороб. Оформити акти на проведені роботи.

Прийняти участь в складанні плану оздоровлення господарства від інфекційних хвороб і реалізації цього плану (провести клінічний огляд тварин, розподіл їх на групи, ізоляцію, лікування хворих, прибирання і знищення трупів, знезараження гною, дезінфекцію).

На базі районної лабораторії ветеринарної медицини провести прийом, реєстрацію матеріалу, що поступає на дослідження бактеріологічне, серологічне чи інший метод досліджень діагностики інфекційних хвороб.

Прийняти участь у проведенні профілактичної, поточної, заключної дезінфекції різних об'єктів, з врахуванням пори року та характеру збудника інфекції.

Зібрати матеріал для написання курсової роботи.

До звіту додати: епізоотичну карту району, акт обстеження господарства, акти проведення щеплень, діагностичних досліджень, дезінфекції тощо.

 

Паразитологія та інвазійні хвороби

Мета: закріпити теоретичні знання з основних принципів постановки діагнозу при інвазійних захворюваннях, розробки, планування та здійснення протипаразитарних заходів, методики паразитологічного розтину трупів тварин та птиці.

Студент збирає матеріали про поширення інвазійних хвороб, використовуючи при цьому дані ветеринарної звітності за попередні 2–3 роки, епізоотичні журнали і карти, журнали реєстрації стаціонарно і амбулаторно хворих тварин, матеріали лабораторій ветеринарної медицини, м’ясопереробних підприємств і забійних пунктів, лабораторій з ветеринарно-санітарної експертизи продуктів тваринного походження, протоколи розтинів тварин і птиці та результати особистих досліджень.

Практикант фіксує відомості про умови утримання та годівлі тварин, а також динаміку випадків інвазування тварин, птиці, риб та бджіл. Він всесторонньо вивчає плани протиепізоотичних заходів з інвазійних хвороб у районі та господарствах різних форм власності, набуває навичок складання ветеринарних звітів, планів і графіків щодо проведення протипаразитарних заходів.

У виробничих умовах студент приймає безпосередню участь у проведенні індивідуальних та групових лікувально-профілактичних обробок тварин, дезінвазії тваринницьких приміщень, території ферм і вигулів, організації біотермічного знезараження гною, визначенні ефективності комплексу протипаразитарних заходів у господарстві та районі, складанні актів на проведену роботу.

Надзвичайно важливим при проходженні студентом практики є самостійний (під контролем керівника виробничої практики – лікарі ветеринарної медицини) прийом тварин, заражених гельмінтами, найпростішими, кліщами чи комахами.

З урахуванням конкретних умов господарства скласти річний календарний план профілактичних заходів. При обґрунтуванні доцільності відповідного заходу вказати на підставі чого (інструкції, рекомендації, настанови і т. і.) його проведення рекомендується та зазначити очікувані результати від його застосування. Розрахувати передбачувані витрати на антигельмінтики, хіміопрепарати, акарициди та інсектициди (відповідно). Плануючи використання дезінвазантів та молюскоцидів, враховують площу об'єктів, що будуть оброблені, концентрацію робочих розчинів чи емульсій.

На практиці студент повинен провести серії гельмінтологічних розтинів трупів тварин і птиці (здійснити посмертну діагностику риби та бджіл). В умовах лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, м’ясопереробних підприємств, забійних пунктів та лабораторій ветеринарної медицини прийняти участь у паразитологічній оцінці продуктів забою.

Із зібраних на практиці паразитів практиканти готують макропрепарати, які в подальшому ретельно вивчаються з викладачем, а кращі з них використовуються для поповнення паразитологічного музею кафедри.

 




Переглядів: 457

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика бази практик | Внутрішні хвороби тварин

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.