Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

МВС УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

 

Кафедра господарсько-правових дисциплін

Затверджую

Завідувач кафедри господарсько-правових дисциплін

кандидат юридичних наук, доцент

 

І.Л. Кострицький

 

“27” серпня 2014 р.

 

ПЛАНИ ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

ПРОБЛЕМИ ВИРІШЕННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ СПОРІВ

 

 

Обговорено і схвалено на засіданні кафедри господарсько-правових дисциплін

27 серпня 2014 року,

протокол № 1.

 

ОДЕСА – 2014

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

Необхідність викладання цієї дисципліни викликана тим, що саме зараз Україна проводить активну роботу, спрямовану на вихід нашої держави з фінансової кризи та разом з цим й не менш стрімкого бажання покращити сферу господарювання, а також стрімкої направленості на вхід до Європейського Союзу. У зв’язку з цим, актуальною стає потреба удосконалення діючого законодавства відповідно до сьогоденних потреб та адаптації норм національного законодавства до Європейських стандартів. Провадження нових реформ в правознавстві, економіці, становлення нових інститутів права, а також пошук та впровадження нових можливостей захисту прав. Саме такими “новими” галузями та дисциплінами права свого часу стали господарське право та господарський процес, без належного знання який неможливо якісно та ефективно існувати в господарській сфері.

Загальні принципи дисципліни «проблеми вирішення господарських спорів» базуються на нормах, закріплених Конституцією України.

Плани проведення семінарських занять з проблем вирішення господарських спорів розроблені на базі чинного законодавства України, практики викладення самої дисципліни для студентів юридичного факультету магістерського рівня та у відповідності з навчальним планом підготовки юристів вищої кваліфікації в Одеському державному університеті внутрішніх справ.

Вони охоплюють основні проблемні питання стосовно відносин у сфері господарській та господарсько-процесуальній. А саме особливості розгляду та вирішення таких справ як спори, що виникають при укладенні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, справи про банкрутство, справи з корпоративних спорів та інш. Проводиться аналіз діючого законодавства у сфері господарювання та господарського процесу. Істотна увага приділяється проблемним питання господарсько-процесуального характеру. Так, висвітлено питання правового регулювання діяльності господарських судів з вирішення господарських спорів, виконання судових рішень господарських судів, вирішення господарських спорів третейськими судами (вітчизняними та міжнародними), питання відповідальності учасників господарських спорів.

У зв’язку з тим, що як господарське право, так і господарський процес пов’язані з нормами також інших галузей, наприклад - цивільного права та процесу, в програмі звертається увага на особливості регулювання відносин суб’єктів господарської діяльності та господарського процесу за участю цих норм права. Вивчення тем будується на всебічному розгляді документів, які стосуються господарської діяльності.

Метою дисципліни є опанування юристами фундаментальних знань з питань здійснення правосуддя господарським судом, третейським судом та законодавства, що регулює цю діяльність, найбільш розповсюджені та актуальні питання вирішення окремих господарських спорів.

Завданням дисципліни є формування правової свідомості та правової культури молоді, надання допомоги студентам у з’ясуванні проблем правового забезпечення формування основ громадського суспільства, демократичної держави соціально-правового спрямування і місця правосуддя, зокрема господарських судів у цьому.

Професійна спрямованість курсу полягає в тому, що «Проблеми вирішення господарських спорів» як навчальна дисципліна виступає інтегративним курсом, в кому оволодіння нормативним матеріалом передбачає комплекс знань матеріального і процесуального права, умінь і навичок у застосуванні відповідних норм для забезпечення правосуддя.

Місце навчальної дисципліни у навчальному процесі визначається її тісним зв’язком з комплексом базових, спеціальних фахових та професійно-орієнтованого спрямування дисциплін.

Студент повинен знати:

- методи та основні заходи захисту прав та інтересів суб’єктами господарювання в Україні;

- порядок розгляду та вирішення справ спеціалізованими господарськими судами в Україні та за її межами;

- порядок участі суб’єктів господарювання в процесі розгляду та вирішення господарських спорів;

- основні види спорів та судову практику в сфері господарювання;

- порядок визначення суб’єктів господарювання банкрутом;

- слід приділити увагу процесу виконання, реалізації судових актів.

Студент повинен вміти:

- керуватися нормативно-правовими актами у сфері господарювання та господарського процесу;

- надати характеристику спору суб’єктів господарської діяльності;

- визначити основні докази по справі, належним чином їх підготувати та надати для дослідження до суду;

- своєчасно та якісно сприймати інформацію та застосовувати відповідні заходи процесуального характеру для захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання в процесі розгляду та вирішення спорів;

Обов’язковою умовою підготовки до семінарського заняття з дисципліни “Проблеми вирішення господарських спорів” є доцільне вивчення додаткового матеріалу. Закони та підзаконні акти безумовно складають основні джерела інформації, але теоретичний матеріал, який викладено у навчальних посібниках, підручниках та монографіях, потрібен для більш повного інформування стосовно основних питань.

Необхідною є самостійна робота, яка складається в більш глибокому вивченні лекційних питань в бібліотеці інституту або в інших наукових бібліотеках. Написання рефератів на актуальні теми. Можливо хтось із студентів вирішить спробувати себе в науковій праці, підготувати статті на спірні питання, які існують в межах дисципліни “Проблеми вирішення господарських спорів”. В цьому випадку такі особи будуть приймати участь у наукових конференціях, які систематично проходять в інституті, так і в інших навчальних закладах України, зарубіжжя.

Формами викладання дисципліни є лекції та семінарські заняття. Поточний контроль - опитування та контрольні роботи. Підсумковий контроль - залік. ТЕМА 1. ОСОБЛИВОСТІ РОЗГЛЯДУ ТА ВИРІШЕННЯ У ГОСПОДАРСЬКОМУ ПРОЦЕСІ СПОРІВ, ЩО ВИНИКАЮТЬ ПРИ УКЛАДЕННІ, ЗМІНІ ТА РОЗІРВАННІ ГОСПОДАРСЬКИХ ДОГОВОРІВ

2 години

Мета заняття: Закріпити знання про поняття та ознаки, класифікацію, порядок та особливості укладення господарських договорів. Звернути увагу на порядок внесення змін до умов господарських договорів, розірвання чи припинення їх дії. Визначити категорії спорів, що пов’язані з укладенням, зміною чи припиненням господарських договорів та розглядаються господарськими судами, визначити заходи, які можуть застосовуватись щодо запобігання виникнення таких спорів.

 

Питання:

1. Поняття та ознаки господарського договору

2. Значення договору в сфері господарських відносин

3. Загальний порядок укладення господарського договору

4. Порядок зміни, розірвання та припинення господарського договору

5. Правові наслідки зміни, розірвання та припинення господарського договору

6. Спори, що виникають при укладанні господарського договору

7. Порядок вирішення спорів, що виникають при укладанні господарського договору

 

Опорні поняття теми: господарський договір, види господарських договорів, сторони господарських договорів, контрагенти, їх правовий статус, порядок укладення, зміни чи розірвання господарських договорів, способи захисту.

Методичні рекомендації по вивченню теми та підготовки до занять: Ознайомитись із планом семінарського заняття, питаннями що належать до цієї теми. Вивчити конспект лекції з даної теми. Опрацювати рекомендовану для вивчення теми літературу, законспектувати окремі положення, що стосуються питань теми, або зробити нотатки, групуючи їх за певними ознаками. Рекомендується зробити у робочому зошиті план відповіді на кожне питання, яке виноситься на розгляд під час семінарського заняття. Ознайомитись з переліком запропонованих тем рефератів.




Переглядів: 179

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.