Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Загальне визначення технічних систем (ТС)

Загальне визначення ТС

Сенс системного підходу при дослідженні процесів розвитку в техніці полягає в розгляді будь-якого технічного об'єкта як системи взаємопов'язаних елементів, що утворюють єдине ціле. Лінія розвитку являє собою сукупність декількох вузлових точок - технічних систем, що різко відрізняються один від одного (якщо їх порівнювати тільки між собою); між вузловими точками лежить безліч проміжних технічних рішень - технічних систем з невеликими змінами в порівнянні з попереднім кроком розвитку.

Системи як би "перетікають" одна в іншу, повільно еволюціонуючи, відсуваючи все далі від вихідної системи, перетворюючись іноді до невпізнання. Дрібні зміни накопичуються і стають причиною великих якісних перетворень. Щоб пізнати ці закономірності, необхідно визначити, що таке технічна система, з яких елементів вона складається, як виникають і функціонують зв'язки між частинами, які наслідки від дії зовнішніх і внутрішніх факторів, і т.д. Незважаючи на величезну різноманітність, технічні системи мають низку спільних властивостей, ознак і структурних особливостей, що дозволяє вважати їх єдиною групою об'єктів.

Які основні ознаки технічних систем? До них можна віднести наступні:системи складаються з частин, елементів, тобто мають структуру,системи створені для якихось цілей, тобто виконують корисні функції;елементи (частини) системи мають зв'язки один з одним, з'єднані певним чином, організовані в просторі і часі;кожна система в цілому володіє якимось особливим якістю, нерівним простої суми властивостей складових її елементів, інакше пропадає сенс у створенні системи (цільної, функціонуючої, організованої).

Пояснимо це простим прикладом. Припустимо, необхідно скласти фоторобот злочинця. Перед свідком поставлена ​​чітка мета: скласти систему (фотопортрет) з окремих частин (елементів), система призначається для виконання досить корисною функції. Природно, що частини майбутньої системи не з'єднуються як попало, вони повинні доповнювати один одного. Тому йде тривалий процес підбору елементів таким чином, щоб кожен елемент, що входить в систему, доповнював попередній, а разом вони збільшували б корисну функцію системи, тобто посилювали б схожість портрета на оригінал. І раптом, в якийсь момент, відбувається диво - якісний стрибок! - Збіг фоторобота з виглядом злочинця. Тут елементи організовані в просторі строго певним чином (неможливо переставити їх), взаємопов'язані, разом дають нову якість. Навіть якщо свідок абсолютно точно ідентифікує окремо очі, ніс і т.д. з фотомоделями, то ця сума "шматочків особи" (кожен з яких правильний!) нічого не дає - це буде проста сума властивостей елементів. Тільки функціонально точно з'єднані елементи дають головна якість системи (і виправдовують її існування). Точно так же набір букв, з'єднавшись тільки певним чином дає нову якість.

ТЕХНІЧНА СИСТЕМА - це сукупність впорядковано взаємодіючих елементів, що має властивостями, не зводиться до властивостей окремих елементів, і призначена для виконання певних корисних функцій.

(Або, Техні́чна систе́ма (ТС) — це сукупність елементів і відношень (зв'язків) між ними, які утворюють цілісну структуру об'єкта, що має властивості, які не зводяться до властивостей елементів і призначена для виконання корисних функцій).

Таким чином, технічна система має 4 головних (фундаментальних) ознаки:

1. функціональність,

2. цілісність (структура),

3. організація,

4. системна якість.

Інколи, кажуть, що ТС має:

  • структуру (сукупність елементів, їх взаємне розташування та зв'язки між ними, що задають стійкість і відтворність функції ТС);
  • призначення (ТС виконує корисні функції);
  • нову якість, що не є простою сумою властивостей елементів, що входять у її склад (інакше втрачається зміст створення системи).

 




Переглядів: 937

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Потоки Субстанції | Характеристика основних ознак ТС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.