Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Похибки вимірювань

Похибка вимірювання - відхилення результату вимірювань від істинного значення вимірюваної величини. Це теоретичне визначення, тому що істинне значення величини невідомо. При метрологічних роботах замість справжнього значення використовують дійсне, за який приймають зазвичай показання еталонів. У практичній діяльності замість справжнього значення використовують її оцінку.

За формою числового вираження похибки вимірювань поділяються на абсолютні і відносні (визначаються відношенням абсолютної похибки до істинного значення вимірюваної величини, виражаються в одиницях вимірюваної величини).

За джерелами виникнення похибки підрозділяють на інструментальне (обумовлені властивостями засобів вимірювань), методичні (метушні кают внаслідок неправильного вибору моделі вимірюваного властивості об'єкта, недосконалості прийнятого методу вимірювань, припущень і спрощень при використанні емпіричних залежностей та ін) і суб'єктивні (погрішності оператора).

За характером прояву похибки вимірювань поділяють на систематичні і випадкові. Систематична похибка залишається постійною або змінюється за певним законом при повторних вимірюваннях однієї і тієї ж величини. Якщо відомі причини, що викликають появу похибки, її можна виявити і виключити з результатів вимірювань. Випадкова похибка змінюється випадковим чином при повторних вимірюваннях однієї і тієї ж величини. На відміну від система тичної, її не можна виключити з результатів вимірювань. Проте її вплив може бути зменшено шляхом спеціальних способів обробки результатів вимірювань, що базуються на положеннях теорії ймовірностей і математичної статистики.

Для характеристики якості вимірювань застосовують такі терміни, як точність, правильність, збіжність та відтворюваність вимірів.

Точність - якість вимірів, що відбиває близькість їх результатів до істинного значення вимірюваної величини. Висока точність вимірів відповідає малим похибок усіх видів, як систематичних, так і випадкових.

Правильність - якість вимірів, що відбиває близькість до нуля систематичних похибок в їх результатах. Результати вимірювань правильні остільки, оскільки вони не спотворені систематичними похибками.

Збіжність - якість вимірів, що відбиває близькість один до одного результатів вимірювань, які виконуються в однакових умовах (одним і тим же засобом вимірів, одним і тим же оператором).

Відтворюваність - якість вимірів, що відбиває близькість один до одного результатів вимірювань, які виконуються в різних умовах (у різний час, у різних місцях, різними методами і засобами вимірювань). У процедурах випробувань продукції відтворюваність є однією з найважливіших характеристик.

 

10 ОРГАНІЗАЦІЙНА ОСНОВА МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

Метрологічна служба - сукупність суб'єктів діяльності та видів робіт, спрямованих на забезпечення єдності вимірювань. Метрологічна служба України складається з Державної метрологічної служби, а також з метрологічних служб органів державного управління та юридичних осіб.

Державна метрологічна служба включає: державні наукові метрологічні центри (ГНМЦ); органи Державної метрологічної служби на території України.

До основних завдань метрологічних служб відносяться:

- Калібрування засобів вимірювань;

- Нагляд за станом і застосуванням засобів вимірювань, за атестованийними методиками виконання вимірювань, еталонами одиниць величин, що застосовуються для калібрування засобів вимірювань, за дотриманням метрологічних технологічних правил і норм, нормативних документів із забезпечення єдності вимірювань;

- Видача обов'язкових розпоряджень, спрямованих на запобігання, припинення або усунення порушень метрологічних правил і норм;

- Перевірка своєчасності представлення засобів вимірів на випробування з метою затвердження типу засобів вимірювань, а також на повірку і калібрування;

- Аналіз стану вимірювань, випробування і контролю на підприємстві, в організації.

 




Переглядів: 465

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби та методи вимірювань | Правові основи метрологічної діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.