Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Утворення СРСР

Утворенню Союзу РСР передували з'їзди Рад УРСР, ВРСР, ЗРФСР(Закав-

казька Радянська Федеративна Соціалістична Республіка, до складу якої вхо-дили Грузія, Вірменія й Азербайджан) і РРФСР, на яких було ухвалене ріше-ння про необхідність об'єднання в Союз на рівноправних засадах. У грудні 1922 р. був розглянутий проект договору між чотирма республіками(РСФРР, УСРР, БРСР і ЗРФСР ). Вони висловили намір утворити нову державу - СРСР (Союз Радянських Соціалістичних Республік).

Проект договору встановлював розмежування компетенцій між новими урядовими органами Союзу РСР і республіканськими органами.

29 грудня 1922 р. у Кремлі відбулася конференція уповноважених предс-

тавників делегацій радянських республік, яка затвердила проекти Декларації про утворення СРСР і Договору про утворення СРСР. Підписання було призначене на ЗО грудня 1922 р. У цей день розпочав роботу І Всесоюзний з'їзд Рад. На ньому були розглянуті Декларація і Договір. Сталін запропону-вав ухвалити ці документи без обговорення, але за пропозицією М. Фрунзе

вони були прийняті за основу і відправлені на доопрацювання. Ратифікація документів відкладалася до II з'їзду Рад.

 

 

3.ВСТАНОВЛЕННЯ РЕЖИМУ ОСОБИСТОЇ ВЛАДИ СТАЛІНА

Боротьба за владу в партії. X з'їзд більшо-вицької партії (1921) прийняв резолюцію «Про єдність парти», яка забороняла ство-рення всереди ні партії груп, що мають відмінну від партійного керівництва точку зору.

Довгі роки гарантом єдності більшовиків був авторитет їхнього вождя - В. Леніна, але 21 січня 1924 р., після тривалої хвороби, він. помер,

Йосип Сталін

Боротьба за владу розгорнулася між Й. Сталіним і Л. Троцьким. У 1922 р. Сталін обійняв посаду генерального секретаря ЦК РКП); до кола його обов'язків входило кері-вництво партапаратом і кадровою політикою. Проте Сталін, геніальний адміністратор, зумів використати можливості бюрократичного апарату для створення режиму особистої влади.

Оголосивши себе єдиним «продовжувачем справи Леніна», Сталін про-голосив курс на «побудову соціалізму в одній окремо взятій країні».

Боротьба з «лівою опозицією».На противагу Сталіну в партії і україні змі-

цнювався авторитет Л. Троцького як одного зорганізаторів більшовицького перевороту і творця Червоної армії. В умовах економічної кризи Троцький пропонував створити систему примусової праці в місті і селі, обкласти замо-жних селян надподатком для якнайшвидшого одержання коштів на проми-слове будівництво. Всередині партії Троцький очолив «ліву опозицію», яка різко критикувала Сталіна зайого прагнення зосередити всю владу у своїх руках. На цьому етапі боротьби за владу Сталіна підтримували члени кері-вництва РКП, Л. Камєнєв і Г. Зінов'єв, які разом намагалися не допустити зростання впливу Троцького. У 1924 р. Сталін одержав політичну перемогу. Троцький був зміщений з посади військового міністра й звинувачений у підривній діяльності. Однак, блокуючись у своїх виступах зі Сталіним, Зінов'єв, Камєнєв та інші недооцінили самого Сталіна, який послідовно розчищав собі дорогу до одноосібної влади.

Боротьба з «новою опозицією».У 1925 р. сформувалась «нова опозиція», яку очолили Л. Камєнєв і Г. Зінов'єв. «Нова опозиція» виступалапроти моно- полізації Сталіним права на «ленінську спадщину». У боротьбі проти неї Ста-лін спирався на М. Бухаріна, О. Рикова й інших. На початку1926 р, «нова опозиція» була розгромлена прихильниками Сталіна. Лідерів опозиції усунули від державного управління.

Боротьба з «об'єднаною опозицією». У 1926 р. сформувалась «об'єднана

опозиція», до якої ввійшли Л. Камєнєв і Г. Зінов'єв разом зі своїм учорашнім ворогом - Л. Троцьким. Основна теза «об'єднаної опозиції» полягала у тому, що «ідеї революції зрадили бюрократи на чолі зі Сталіним». Вони висунули вимоги радикальної зміни політичного курсу, швидкого розвитку промисло-вості, демократизації партіїіт.д. Сталін під гаслом «захисту ленінізму» роз-правився з опозиціонерами. У 1927 р. Троцький і Зінов'єв були виключені з партії, а Камєнєв виведений зі складу ЦК.

Боротьба з «правим ухилом». Наступила черга М. Бухаріна, О. Тикова і М. Томського, які раніше підтримували Сталіна. У 1928 р. їхнє угруповання було назване «правим ухилом», їм ставилися в провину м'яка позиція щодо селянства, опір планам індустріалізації і неправильне тлумачення марксис-тського вчення. У 1929 р. «правий ухил» був розгромлений.

Утвердження режиму особистої влади Сталіна. Сталін спирався на підтри-мку органів безпеки, армію, партійний апарат. Йому в найкоротший термін удалося знищити залишки внутріпартійної демократії і затвердити свою особисту владу в партії і в країні.

 




Переглядів: 830

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УТВОРЕННЯ СРСР | Особливості соціально-економічного та політичного розвитку нових європейських держав: Польщі, Чехословаччини

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.