Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розвиток туризму в Альпійських державах

Швейцарія не має виходу до моря, натомість озера – майже 600 - є дуже мальовничими і виконують важливі рекреаційні функції: Боденське, Женевське, Невшательське, Фірвальдштетське та інші.

Серед найбільш цікавих об'єктів природи варто зазначити Рейнський водоспад (ширина 150 м, висота понад 20 м), водоспад Райхенбах (100 м); перевали Альбула, Берніна, Зустен та Сен-Готард; озера Женевське, Фірвальдштетське, Луґано; гори Маттергорн, Веттергорн, Шільтгорн, Пілатус та Ріґі; прірви в нижній течії Рейну; каньйони Рейнський Тамінашлухт, Арський; Іннський та Алечський льодовики; печеру св. Беати; «Земляні піраміди» в Езені.

Серед мальовничих хребтів знаходяться й всесвітньовідомі бальнеологічні курорти: Баден, Санкт-Моріц, Бад-Роґац, Бе-ле-Бен, Шіцнах, Скуоль. Один із найстаріших європейських бальнеологічних і гірсько-кліматичних курортів, Санкт-Моріц, лежить на висоті 1856 м на березі однойменного озера. Останнім часом австрійські та швейцарські курорти широко практикують з оздоровчою метою фітотерапію альпійськими лікарськими травами. Найвідомішим фітотерапевтичним центром країни є Кран-Монтан.

В країні багато унікальних монастирів. Монастир Санкт-Ґаллена, славиться своєю бібліотекою, яка збудована Петером Тумбом у стилі рококо і містить багато раритетів, собором та іншими, переважно барочними, будівлями. Бенедиктинський монастир Санкт-Йоганн в Мюстаїрі, як вважається, був заснований Карлом Великим. Унікальним шедевром каролінгської епохи є фрески, створені приблизно у 800 році.

Фортеці та замки, яких в країні велика кількість, є особливо вражаючими в Туні, Невшателі, Шиньйоні, Моржі, Люцерні, Беллінцоні, Шаффгаузені, Коріппо, Бурґдорфі, Коппе, Ґрансоні, Тараспі, Бризі.

Західна Швейцарія особливо багата на визначні туристичні об'єкти, серед яких особливе місце займає історичний центр Берна – міста Церінґерів на річці Ааре. Місто засноване у 1191 році на півострові, що утворює її меандра. Найвизначнішими пам'ятками столиці є «Майбах-хаус» (1515) – найстаріший жилий будинок, Будинок німецького ордену, Кафедральний собор, Парламент, ратуша, Французька церква, церква Хайліґгайст, міст Нідеґґбрюкке, 11 ренесансних фонтанів в т.ч. «Пожирач дітей», вежа Цитглоґґетурм з унікальним годинником, який окрім годин і днів тижня показує місяць, знак Зодіаку та фазу місяця, і «Ведмежа яма».

В Женеві приваблюють туристів фонтан «Жет д'О», міст Пон-де-л'Іль, Стінка Реформації, ратуша, університет, численні палаци, церкви та музеї Старого міста, ботанічний сад; Лозанні – собор Нотр-Дам, цекрва св. Франциска, замок Сент-Мер, ратуша, палац графа Рюміна,Олімпійський музей; Фрібурзі – собор св. Миколая, церква Корделье, ратуша, історичний центр міста; Невшателі – замок, трьохнефна базиліка. В цьому регіоні знаходяться мальовничі містечка Ерманс, Золотурн (тут знайдені найдавніші поселення доби мезоліту), Муртен, Емменталь, Веве, Монтро з відомою зубчастою залізницею, Мартіньї з римським амфітеатром, Сент-Юрсан, Івердон-ле-Бен, Сйон, Ерн. На північній стінці Айґера або прірви Юнґфрау знаходиться найвисокогірнійший залізничний вокзал Європи (3454 м).

Центральна, східна та південна Швейцарія, в першу чергу, відомі своїми озерами і гірськими курортами. Тут знаходиться єдиний реторомановний кантон Ґраубюнден. Серед цікавих осередків історико-культурних об'єктів: Люцерн (Ратуша, церква єзуїтів, Гофкірхе, мости Капелльбрюкке та Шпроєрбрюкке, стіна Музеґґмауер та вілла Трібшен поблизу Люцерна, на якій жив Р. Ваґнер), Цюріх (Великий кафедральний собор, ратуша, ансамбль площі Мюнстергоф з церквою Фраумюнстер, церква св. Петра, вілла Весендонк, театри і банки), Луґано (Собор Сан-Лоренцо в історичній частині міста, вілли Чіані та Фаворіта; багаті архітектурні традиції кантону Тічіно пов'язані з його всесвітньовідомими уродженцями: Д. Трезіні, К. Мадерна, Ф. Борроміні, Б. Лоньєн), Локарно (замок та старе місто, церква Вознесіння на скелі Мадонна-дель-Сассо). Атмосферу середньовічного ярмаркового містечка чудово зберігає Штайн-ам-Рейн; багато пам'яток має містечко Швіц, яке дало назву державі; неповторний колорит властивий рибацькому поселенню Ґандрія на березі оз. Луґано і багато інших. Приваблюють туристів таємничі і романтичні поселення Енґадіна (Скуоль, Ґуарда, Понтрезіна, Мюстаїр, Сольо, Санкт-Моріц).

В країні дуже шановливо відносятья до національних традицій і звичаїв. Інфраструктура в країні досконала.

Австрія – переважно гірська країна. Австрійські Альпи (2/3 території) поділені на окремі масиви, серед яких виділяються в Північнотирольський, Зальцбурґський, Високий Тауерн, Ціллертальський, Карнійський тощо.

Країна нерозривно асоціюється з популярними зимовими альпійськими курортами, серед яких найбільше значення мають Кітцбюель, Земмерінґ, Санкт-Вольфґанґ, Бадґастайн, Ішґль (разом із сусіднім швейцарським Самнауном вважаються найбільшим «тусовочним» центром Європи), Зельден, Зеефельд, Монтафон. Першим гірськолижним курортом Австрії можна вважати Санкт-Антон. Саме тут в 1907 році Ґ.Шнайдер дав туристам перший урок катання на лижах. В Австрії функціонує близько 22 тис. км високоякісних гірськолижних трас та понад 3 тис. підйомників.

Австрія, як і її сусіди, багата на бальнеологічні (мінеральні, термальні) води. На їх базі функціонують курорти Баден, Бад-Шаллербах, Бад-Халль, Бад-Ішль, Бадґастайн, Бад-Фьослау, Зауербрунн. Вони приймають п'яту частину усіх туристів. Бадґастайн – це найбільш відомий у світі із сучасних австрійських курортів. Він знаходиться в землі Зальцбурґ і функціонує в основному за рахунок використання радонових мінеральних вод. Курортне господарство Австрії має надзвичайно високий ступінь розвитку та популярності у світі.

Майже вісім століть Відень (заснований 400 р. до н.е.) був резиденцією однієї з найбагатших королівських династій Європи, завдяки чому тут зібрані історико-культурні шедеври світового значення. Колишню велич яскраво підтверджують архітектура та внутрішнє наповнення палаців Шенбрунн (літня імператорська резиденція). Нижній та Верхній Бельведер, Шварценберґ, Ліхтенштейн, Шенборн. Гофбурґ – імператорський палац – називають містом у місті. Палац будували протягом майже 800 років. Його складовими в Швейцергоф, Амалієнхоф, Шталлбург, Капелла, Канцелярія, Іспанська школа виїздки, Альбертіна, Національна бібліотека, Новий Гофбурґ. Складовими палацово-паркового ансамблю Шенбрунн є найстаріший зоопарк (1752 р.), Англійський сад, Пальмова оранжерея з будинком тропічних метеликів, Музей карет.

Визначні пам'ятки архітектури (віденський сецесіонізм, неоготика, барокко, класицизм) зосереджені вздовж Рінґу, проспекту, який було збудовано на місці фортифікаційних споруд: Оперний театр, Бурґтеатр, університет, Парламент, ратуша, Вотівкірхе, палаци знаті. Майже в центрі Внутрішнього міста знаходиться Кафедральний собор, поблизу якого розпочинається прогулянкова зона з вулицями Ґрабен та Картнер. Поряд знаходиться район Старий Відень, де збережено будівлі ХVІ-ХVІІ ст. У церкві св. Августина зберігаються серця австрійських імператорів, а тіла поховано в Імператорській усипальні.

Австрійська столиця нерозривно асоціюється з іменами видатних композиторів: Гайдна, Шуберта, Моцарта, Бетховена, Малера, Шенберґа тощо. у Відні багато місць, пов'язаних з їхнім життям. Багато видатних особистостей поховані на Центральному кладовищі, а могили Бетховена та Шуберта знаходяться в Парку Шуберта.

Відень є світовим центром ділової та дипломатичної активності: тут знаходяться штаб-квартири міжнародних організацій і ТНК.

Найсучаснішим дунайським портом Австрії і столицею Нижньої Австрії є Лінц. Особливо цікавим для туристів є район Гауптплац: старовинні будівлі, колона св. Трійці, ратуша, собор. В місті проводять фестиваль імені А.Брукнера.

Столиця Штирії – Ґрац – відома своїм романтичним і найбільшим в німецькомовних країнах районом історичної забудови. Історико-архітектурними символами міста є Годинникова вежа, францисканський монастир, собор, церква Штіґенкірхе, середньовічний замок, Ландхаус, палаци Аттемс, Ґерберштейн, Заурау, мавзолей імператора Фердінанда III. Містечко Пібер є центром розведення коней іспанської породи для Імператорської школи у Відні.

Романтичний Зальцбурґ нині ніби просякнутий духом Хрізостомуса Вольфґанґа Готліба Моцарта, якого свого часу змусили покинути це місто у пошуках можливості реалізувати свій талант. Історична частина Зальцбурга – це витончений барокковий ансамбль палаців, вілл та церков. Важливими туристичними об'єктами міста є собор св. Руперта з найбільшою колекцією дзвонів, 35 церков та 4 монастирів (в монастирі св. Петра щороку 5 грудня виконують «Реквієм» Моцарта), резиденція князя-архієпископа, палац Мірабель, міст Моцартсвеґ. Над Старим містом височіє фортеця Гогензальцбурґ. Найкращий оглядовий майданчик міста – вершина Капуцінерберґ. Знайомство з містом буде неповним, якщо не відвідати культові кав'ярні «Томазеллі» та «Базар».

Столицею землі Тироль є Інсбрук. В ХV-ХVІ ст. місто було резиденцією Ґабсбурґів. З тих часів місту залишилися його туристичні символи: Маленький золотий дах, Королівський палац (Гофбурґ), Королівська церква (Гофкірхе, з пустим саркофагом імператора Максиміліана І).

Карінтія – найпівденніша та найбільш слов'янська земля Австрії. Важливі історико-культурні ресурси знаходяться в Клаґенфурті, Шпітталі, Філлаху, Вольфсберзі.

В теплу пору року проводяться численні музичні, театральні та мистецькі фестивалі, серед яких особливо цікавими є фестивалі в Зальцбурґу, Бреґенці, Відні.

Вистави Іспанської школи верхової їзди проходять у лютому-червні та вересні-грудні. Детальну інформацію про їх проведення можна отримати у Віденському департаменті туризму.

Словенія– одна з найменших за площею в Центральній Європі.

На плато поміж Постойною та Копером знаходиться одна з найдовших і, беззаперечно, найкращих карстових областей світу (слово карст має словенське походження). За однією з легенд, А. Данте створив «Божественну комедію» після того, як побував у лабіринтах карстових печер Шкоцана. Глибина цих печер, які виникли біля двох мільйонів років тому – до 70 метрів. За цей період сталактити набули справді гігантських розмірів. Між печерами та джерелом Тімаво, що знаходиться 40 кілометрів від печер поблизу Трієстської бухти, є підземне сполучення. Цікавими і знаменитими є також печери Постогни (довжина 27 км між Любляною та Рієкою).

Країна багата на мінеральні води. За межами Словенії широко відомі її бальнеологічні курорти Терме-Чатеж, Рогашка-Слатіна, Добрна, Долєнске-Топліце та ін. Найпопулярнішим серед них є Терме-Чатеж, з кінця XVIII ст. тут використовуються термальні мінеральні води, придатні для лікування ревматичних захворювань, дегенеративного та позасуглобного ревматизму, захворювань, опорно-рухового апарату, неврологічних хвороб, а також з реабілітаційною метою після онкологічних операцій. Унікальність курорту Рогашка визначається тим, що тут використовується мінеральна вода, яка за вмістом магнію і бактеріологічною чистотою не має аналогів у Європі.

Словенія має лише 46,6 км узбережжя Адріатики, однак тут функціонують, принаймні, два відомі курорти Порторож та Струньян. Інші поселення узбережжя – Ізола та Піран – мають давню історію і цікаві архітектурні об'єкти.

В Любляні варті уваги руїни міських укріплень та акведука, замок Град, ратуша, палаци єпископський та Швейґера, кафедральний собор та церкви св. Кирила і Мефодія, францисканська, університет, «три мости».

Визначними місцями Марібору є кафедральний собор, замок та єпископський палац; Коперу – мури та вежі Старого міста, палац претора, кафедральний собор, ротонда Кармін; Целє – собор св. Даниїла, палац «Нова ґрофія», римські руїни. Величні замки та фортеці є в Бледі, Пірані.

Важливими фестивальними центрами, особливо у літній період, є Любляна (наприклад, в кінці серпня – на початку вересня тут проходить винний ярмарок), Піран, Порторож, Марібор.

 




Переглядів: 995

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Італія та Мальта як туристичні центри | Розвиток туризму в країнах Бенілюксу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.