Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Предмет, мета і завдання курсу

Тема 1. ПРЕДМЕТ І ЗАВДАННЯ КУРСУ

Предмет, мета і завдання курсу

Місце і значення дисципліни для підготовки економістів вищої кваліфікації

Система поточного і підсумкового контролю

 

Предмет, мета і завдання курсу

Одним з найбільш актуальних завдань сучасного розвитку економіки України є створення умов ефективного і динамічного переходу до ринкових відносин. При цьому дуже важливим є реорганізація надмірних форм концентрації і монополізації виробництва, удосконалювання організаційних формувань і структурних співвідношень, перегляд застарілих економічних зв’язків і методів керування.

У цих умовах особливої гостроти набуває необхідність розвитку підприємницької активності, діяльність підприємств і організацій, спрямована на споживача і кінцевий результат — прибуток.

Практичне рішення проблем, зв’язаних з необхідністю забезпечення нормальної роботи підприємства не тільки сьогодні, але й у перспективі, залежить від ступеня освоєння методологій і методів прийняття управлінських рішень. Особливу значимість дане питання здобуває в умовах нестабільності виробництва і його спаду.

Ціна прийнятих господарських рішень різко зростає. Від того, наскільки економічно грамотно приймаються рішення, залежить найчастіше саме існування фірми.

Різноманіття соціально-економічних процесів, їхня нестабільність і невизначеність, динамізм виробництва приводять до різкого зростання числа складних господарських ситуацій, дозвіл і передбачення яких без застосування спеціальних економіко-математичних методів і прийомів практично неможливо. Тому майбутнім фахівцям необхідно в досконалості знати:

ü основи теорії прийняття рішень;

ü зміст і концепцію прийняття управлінських рішень;

ü основні методи і прийоми вирішення завдань на вибір дій у різних виробничих ситуаціях;

ü методи оцінки ефективності на всіх етапах процесу підготовки, формування, вибору і реалізації управлінських рішень.

ü В результаті отриманих знань студент повинен уміти:

ü аналізувати існуючі ситуації і положення фірми;

ü виявляти проблеми й обґрунтовувати постановку мети фірми;

ü вирішувати виявлені проблеми і вибирати найбільш ефективні варіанти їхніх рішень.

За допомогою вивчених методів на підприємствах ефективно можна вирішити комплекс проблем, зв’язаних з цілеспрямованою переорієнтацією випуску продукції нової номенклатури й асортименту, а також здійснити впровадження і використання нових технологій, проводити реконструкції, розвивати маркетинг, удосконалювати структуру керування підприємством, вчасно і якісно здійснювати підготовку і перепідготовку кадрів.

Ринкова економіка формує нові вимоги до підприємства. Ці вимоги диктуються існуючою конкуренцією між підприємствами (виробниками продукції), і так само високими стандартами і вимогами до якості товарів. Вони змушують підприємства гнучко і вчасно реагувати на зміни, що відбуваються в ринковій і виробничій ситуаціях.

Успіх підприємства багато в чому залежить від здатності ОПР (особа, що приймає рішення) передбачати можливі ситуації, а на основі правильно прийнятих рішень ефективно планувати номенклатуру й обсяг продукції, інвестиції і прибуток. Тому дуже важливим являється необхідність і корисність ознайомлення і вивчення основних прийомів і підходів до прийняття управлінських рішень, у яких, як правило, беруть участь багато фахівців.

У цілому даний курс є одним з перших ступенів у професійному становленні управлінця, а на його основі можливо більш ефективне наступне вивчення спеціальної літератури.

Побудова і зміст курсу різнопланове і різноманітне, що дозволяє розглядати питання формування й ухвалення управлінського рішення на досить високому рівні, оскільки зацікавлений читач попередньо знайомиться з інструментами, необхідними для кваліфікованої розробки рішень.

В умовах економічної нестабільності, яка характерна для ринкового середовища, постійно виникає потреба у швидкому прийнятті науково обґрунтованих рішень щодо підвищення результативної діяльності суб’єктів господарювання.

У даному контексті вагомим чинником формування базису таких рішень є серйозна фахова підготовка Спеціалістів та керівників підприємств з урахуванням сучасної практики господарювання.

Курс «Обґрунтування господарських рішень та оцінка ризиків» є нормативною навчальною дисципліною для студентів, які навчаються за освітньо-професійною програмою бакалавра з напряму «Економіка підприємства».

Предмет дисципліни: наукові концепції, відповідні підходи та інструментарій з ризикології, методологія щодо розробки та прийняття раціональних господарських рішень.

Мета вивчення дисципліни «Обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків» – озброїти майбутніх спеціалістів знаннями стосовно обґрунтування рішень господарської діяльності; ознайомити із технологією прийняття рішень, основами сучасної економічної ризикології; сформулювати систему практичних навичок щодо обґрунтування господарських рішень із різним ступенем невизначеності та ризику.

Головні завдання курсу:

В результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати: сутність та технологію прийняття господарських рішень; принципи та методичні основи підготовки і обґрунтування господарських рішень різних видів, оцінювання їх ефективності; методи аналізу підприємницьких ризиків, їх якісної та кількісної оцінки; особливості обґрунтування фінансових та інвестиційних рішень за умов невизначеності та ризику, прийняття рішень у конфліктних ситуація.

В результаті вивчення дисципліни «Обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків» студенти повинні вміти:

ü визначати некеровані чинники які в умовах невизначеності та конфліктності можуть негативно пливати на результати виробничо-господарської та фінансової діяльності підприємства;

ü враховувати їх при обґрунтуванні та прийняті господарських рішень;

ü користуватися різними методами аналізу ризиків та управління ними;

ü кількісно порівнювати і економічно оцінювати підприємницькі ризики, визначати їх вплив на прийняття господарських рішень;

ü володіти основами ризик-менеджменту, самостійно здійснювати аналіз різних видів ризику, їх ідентифікацію, використовуючи комп’ютерну техніку та програмно-математичні комплекси.




Переглядів: 457

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.