Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ IAS/IFRS

ТЕМА 1

ПРИЧИНИ ВПРОВАДЖЕННЯ ТА СУТНІСТЬ ОБЛІКУ

В СИСТЕМІ IAS/IFRS. МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ УНІФІКАЦІЄЮ ОБЛІКУ.

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ СИСТЕМИ ОБЛІКУ IAS/IFRS

С

ьогодні, більше ніж коли-небудь,суб’єктам ринку потрібна повна та зрозуміла інформація про підприємства. Так, інвестори потребують правдиву та порівняльну інформацію (як фінансову, так і нефінансову) про діяльність підприємств у різних країнах, на основі якої будуть приймати рішення про здійснення інвестицій. Іншим підприємствам потрібна така інформація для прийняття рішень про співпрацю з тим чи іншим контрагентом тощо. З цією метою Європейський Союз, почавши з 2005 року, впроваджує Міжнародні стандарти обліку IAS/IFRS (International accounting standards/International Financial Reporting Standards) (далі – IAS/IFRS) як єдині правила ведення обліку для суб’єктів господарювання.

В умовах глобалізації виникає необхідність, щоб фінансова звітність суб’єкта господарювання була зрозумілою іншим учасниками ринку капіталу з різних країн. Тому системи обліку окремих країн повинні бути пристосовані до потреб міжнародних ринків капіталу та глобальної економіки.

Необхідність пристосування принципів обліку до потреб глобального ринку є джерелом адресованих закликів на адресу обліку. Такі заклики, що виникають з глобалізації, впливають на гармонізацію і поширення сфери обліку. Метою таких закликів є реагування на потреби користувачів фінансової звітності в умовах розвитку та поширення глобальної конкуренції.

Необхідність гармонізування термінології і принципів обліку в міжнародному аспекті знайшла відображення у розробленні норм обліку наддержавного рівня. До найважливіших таких норм саме й належать Міжнародні стандарти обліку IAS/IFRS.

IAS/IFRS були опрацьовані Комітетом міжнародних стандартів обліку (Лондон). Вони не мають характеру приписів права, лише є певними загальними вказівками і принципами, що стосуються питань сфери обліку. Визначальним завданням IAS/IFRS є забезпечення можливості порівняти фінансову звітність в міжнародному аспекті. Це досягається через уніфікацію способів ведення і представлення у фінансовій звітності головних фінансових категорій.

Головним принципом, який простежуються в IAS/IFRS, є принцип правдивого стану. Відповідно до цього принципу фінансова звітність повинна представляти правдивий і детальний стан фінансової ситуації, результатів діяльності, а також змін фінансового стану суб’єкта господарювання. Цей принцип вимагає, щоб головна фінансова звітність була доповнена додатковою інформацією для більш детальнішого розкриття фінансового стану. Дотримання першочергового принципу обліку – принципу правдивого стану – забезпечує дотримання багатьох інших принципів. До таких принципів IAS відносять: наступність діяльності, співмірність коштів і надходжень, істотності, порівняння тощо.

В силу того, що зростає зацікавлення економікою України зі сторони закордонних інвесторів, можемо припустити, що найближчим часом принципи обліку системи IAS/IFRS дійдуть і до України. Вже зараз деякі великі українські підприємства складають фінансову звітність, з одного боку, відповідно до українських стандартів обліку (П(С)БО), а з іншого – складають фінансову звітність відповідно до положень IAS/IFRS. Тобто, з кожним роком знання тільки принципів обліку нашої країни перестає бути достатнім. Виникає необхідність ознайомлення і застосування принципів обліку в міжнародному аспекті.

Існують різноманітні організації, що займаються (безпосередньо, виключно або опосередковано) уніфікацією обліку. Їх можна поділити на кілька груп (рис. 1).

 
 


 

 

Рис. 1. Класифікація міжнародних організацій, що займаються уніфікацією обліку

 

Характеристика основних міжнародних організацій, що займаються уніфікацією обліку, наведена у табл. 1.

 

Таблиця 1




Переглядів: 410

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.