Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Професійні алгоритми

Завдання Вказівки Примітки
Провести препарування каріозної порожнини і порожнини зуба Відпрепарувати каріозну порожнину і порожнину зуба, використовуючи швидкісні наконечники, розширюючи її з урахуванням анатомічних особливостей зуба – розміру, форми, кількості і розташування кореневих каналів. Порожнини молярів і премолярів верхньої щелепи розширюють в вестибуло-оральному напрямку, моляри – в медіо-дистальному напрямку.
Провести видалення путридних мас, залишків пломбувального матеріалу з порожнини зуба   Використовувати ендодонтичні екскаватори, медикаментозні засоби антисептичної дії  
Оцінити правильність сформованості порожнини зуба. Перехід стінок каріозної порожнини в стінки порожнини зуба повинен бути плавним, склепіння порожнини зуба не нависає, при огляді на дні порожнини зуба видно устя кореневих каналів. Використовувати принцип біологічної доцільності.
Знайти устя кореневих каналів. Візуально, використовуючи ендодонтичні зонди. Методом просвічування з язичної чи вестибулярної поверхні. Методом фарбування спеціальними індикаторами «Tu Dye For» (фірма Roudent (Канада). Методом введення гіпохлориту натрія.  
Провести розширення устів кореневих каналів. Використовувати бори типу Gates-Glidden, Peeso (Largo), orifice opener на невеликій швидкості під контролем стоматологічного дзеркала. При облітерації порожнини зуба необхідно вдатися до рентгендослідження, фіксуючи інстумент в тому положенні, в якому він знаходиться при препаруванні.
Провести видалення путридних мас з кореневого каналу. Проводити поетапно з верхньої, середньої і нижньої третини кореневого каналу, використовуючи пульпоекстрактор, кореневий рашпиль. Поєднувати з іррігацією антисептичними розчинами.   Обережно! Різке прокручування цих інструментів у викривлених каналах може привести до їх поломки.
Провести інструментальну обробку кореневого каналу Crown-down технікою Заповнити устя кореневого каналу гіпохлоритом натрія. Роботу розпочинати файлом 40 або 35 розміру до вільного руху в каналі на фіксовану довжину (»16мм). Потім ввести файл 30 (до упору) ®25 (до упору)®20®15. Виміряти робочу довжину кореневого каналу і якщо файл 15 досяг її, провести подальшу послідовну обробку, починаючи з файла 40®30®25 (всі інструменти вводяться до упору, розширення проводиться до вільного руху їх в каналі). Якщо 25 файл досягає робочу довжину, інструментальну обробку припиняємо. Якщо ні - повторюємо, розпочинаючи з розміру 50. Позитивні сторони метода: 1) зниження ризику виведення інфікованого матеріалу кореневого каналу за верхівку кореня. 2) достатні умови для якісної ірігації. 3) кращий контроль за обробкою верхівкової частини із-за достатнього доступу до неї. 4) зменшення ризику розширення апікального отвору.
Провести інструментальну обробку кореневого каналу Step-back технікою. Визначити довжину кореневого каналу (одним з відомих методів). Ввести в кореневий канал К-файл (08-10 розміру) на всю робочу довжину (в широких к/к - 15 розміру) і проводити файлінг до вільного руху інструмента в каналі (»20мм). Розширення верхівкової частини каналу проводити на всю робочу довжину до 25 розміру. Послідовність використання інструментів 10 ® 20мм 15 ® é10 20мм 20 ® é105 20мм 25 ® é20 20мм Довжину 30 файла встановити на 1мм менше. Далі працювати за схемою з постійною рекапітуляцією інструментом меншого розміру 25® 20мм 30 ® é25 19мм 35 ® é25 18мм 40 ® é25 17мм Устьову частину відпрепарувати бором типу Gates Glidden. Звернути увагу на умови! 1. В викривлених каналах проводити попередній згин інструмента. 2. Обробляти інструменти лубрикантами (Gly-Oxide, Gile-Ese, K-Yjelly чи рідким милом Canal+, HPU-Б). 3. Використовувати техніку «підзаводу механічного годинника (Watch-Winding)». 4. Постійна іригація коревого каналу.

 

VII.3. Матеріали контролю для заключного етапу.

Задача №1 a=3

Під час розширення кореневих каналів 24 у хворого з верхівковим періодонтитом після роботи файлом 20 розміру наступний за розміром інструмент (25) перестав входити в канал на робочу довжину. При огляді файла 20 поломки і деформації його не виявлено.

В чому причина такого явища? Яка подальша тактика лікаря?

Відповідь: виникла блокада просвіту каналу дентинними опилками. Необхідно провести рекапітуляцію меншим за розміром інструментом, ірігацію кореневого каналу з використанням препаратів на основі ЕДТА.

 

Задача №2 a=3

Хворому Н. з діагнозом хронічний фіброзний періодонтит 36 зуба проводилася інструментальна обробка кореневих каналів Step-back технікою, під час якої в передньоязичному каналі з’явився різкий біль і виникла кровотеча при введенні інструмента менш як на 2/3 його глибини.

Назвіть ускладнення, яке виникло в процесі лікування, його причини.

Відповідь: сталася латеральна перфорація стінки передньоязичного каналу із-за проходження його інструментом з агресивним кінчиком в неправильному напрямку без попереднього вигинання або надмірне розширення стінки по малій кривизні більш ніж на 2-4 розміри (перфорація внаслідок потоншення стінки).

Задача №3 a=3

При діагностичному рентгенологічному обстеженні пацієнта з періодонтитом 47 виявлено, що всі три кореневі канали не мають особливого викривлення, дистальний і передньоязичний - добре прохідні, а передньощічний - облітерований протягом верхніх 2/3 його довжини.

Який метод інструментальної обробки доцільно використати в передньощічному кореневому каналі?

Відповідь: доцільно використати розширення каналу за допомогою машинних ротаційних інструментів (під контролем рентгенограми), (профайлів, GT Rotary files, Peso Taper).


Тестове завдання a=3

  Помилки в Ускладнення
№ п/п ендодон-тичному лікуванні Аспірація ендодонт. інстру-ментами Проштовху-вання інф. вмісту к/к за верхівку Механічна травма періодонту Перфорація кореневого каналу
1. Робота без кофердама +      
2. Черезмірне розширення апікального отвору   + +  
3. Відсутність фіксації інструмента +      
4. Використання Step-back техніки розширення к/к   + + +
5. Неправильно визначена робо-ча довжина к/к     +  
6. Використання інструментів з агресивним кінчиком     + +

VII.4. Матеріали методичного забезпечення самопідготовки студентів

№ п/п Навчальні завдання Вказівки до завдання
  1. Вивчити: Етапи ендодонтичного лікування хронічних форм верхівкового періодонтиту   Перелічити основні етапи в залежності від клінічної ситуації. Назвати інстументи для їх проведення.
2. Техніку апікально-коронального розширення кореневих каналів Скласти алгоритм проведення інструментальної обробки даними методиками.
3. Техніку коронально-апікального розширення кореневих каналів Назвати позитивні і негативні сторони цих технік.
4. Техніку роботи машинними ротаційними інструментами Назвати сучасні ротаційні інструменти, особливості роботи з ними.
5. Медикаментозні засоби для полегшення інструментальної обробки кореневих каналів, ірігації: склад, властивості, механізм дії Виписати назви препаратів вітчизняних і зарубіжних виробників антисептичної дії, хейлати, лубриканти.
6. Вимоги до якісної інструментальної обробки кореневих каналів Охарактеризувати якісні показники обробки кореневого каналу: довжину, форму, стан стінок кореневого каналу, апікального затвору.

 


VIIІ. Література:




Переглядів: 288

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.