Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Базовий компонент дошкільної освіти України (1998 р.) про зміст і завдання сфери життєдіяльності «Природа». Аналіз розділів програм «Малятко», «Дитина» з ознайомлення з природою.

Сфера життєдіяльності "Природа" Зміст і завдання.

Сфера "Природа"формує елементарний природодоцільний світогляд, несе ціннісно-змістову наповненість за екологічним та природничим напрямами, сприяє усвідомленню дитиною себе як частки природи, формує відчуття відповідальності за те, що відбувається навколо неї і внаслідок її дій у навколишньому довкіллі.

Компетентність дитини у сфері "Природа" — неодмінна передумова становлення цілісної особистості.

Відомості про природу мають велике значення у формуванні зачатків екологічної культури. Підходи у формуванні особистості через сферу життєдіяльності є екологічне виховання, спрямовано виховання різнобічної особистості. Зміст –формує елементарний природний світогляд, несе ціннісні – змістову наповненість за екологічним та природничим напрямами, сприяє усвідомленню дитиною себе, як частини природи, формує відчуття відповідальності за те, що відбувається навколо неї. БКДО – сфера «Природа – формує елементарні відчуття відповідальності за те, що відбувається навколо неї у галузі «природа планети Земля», складають відомості про природне довкілля як цілий організм, в якому взаємодіють повітря, вода, грунт, рослини, тварини. Компетентність у галузі «Природи космосу» становить елементарні уявлення про зорі (сонце), планети і в тому числі планету Земля, Місяць.

Загальними підходами у формуванні особистості через сферу життєдіяльності «Природа є і екологічне спрямування, виховання різнобічної і гармонійної особистості, орієнтованої на відтворення екологічної культури суспільства, комплексний підхід, що передбачає розвиток чуттєвої сфери, засвоєння певного хода знань та оволодіння практичними вміннями.

Метою сформування елементів екологічного світорозуміння, екологічної вихованості, розвитку у дитини позитивного емоційно – цілісного ставлення до природного довкілля, формування реалістичних уявлень про явища природи, практичних умінь, дбайливого ставлення до її компонентів.

Специфіка сфери «Природа» зумовлена сучасним науковим баченням світобудови, що розглядає живі організми не як само відтворення, а як такі, що є складовою біосфери, Це й визначило основні змістові лінії БКДО, а саме: «Природа планети Земля» і «Природа космосу». Кожна з цих ліній передбачає певний обсяг знань, уявлень, які дитина отримує в процесі світосприймання, а також умінь, навичок, потреб, що виявляється в екологічно доцільній поведінці.

Порівняльний аналіз програм «Малятко» і «Дитина» і ознайомлення з природою.

Дитина Малятко
За структурою матеріал програми скомпонований за віковими групами, а не за розділами. Кожний віковій групі відповідає певна назва: «Наші малята», «Дослідники, чомусики», «Наша ст. група,» «Від гри до навчання». В свою чергу для кожної вікової групи розроблені такі розділи: «Зростаємо дружніми», «Мова рідна, слово рідне», «Віконечко в природу» та ін. Ця програма містить розділ з природи «Віконечко у природу». Матеріал природи розміщений за сезонами: осінь, зима, весна, літо. Дітям даються знання по схемі: нежива природа, жива природа, турбота про здоров’я. Завдання цих розділів деталізовані та систематизовані. Недолік полягає в тому, що вона скомпонована за віковими групами, що не дозволяє дати змогу уникнути жорсткої адресованості програмових вимог. За структурою матеріал програми скомпонований не віковими розділами, а за групами, У розділі «Рідна природа» чітко простежується екологічне спрямування програмового матеріалу. Програма містить системні знання, які відносять до формування загальних природних уявлень. Весь матеріал розділу «Рідна природа» спланований за віковими групами. Ознайомлення з природою вводиться у ранньому віці (2-й рік життя) до підготовчої групи. Зміст матеріалу по озн. з природою поділяється на такі підгрупи: нежива природа, рослини, тварини. З 2-ї мол. групи вводиться підрозділ «Охорона природи». В кінці кожної вікової групи подані показники засвоєння змісту в кінці року. Програма розрахована на вихователів які мають досвід роботи, а також базові знання з природи. Завдання узагальнені, не мають конкретності.
За змістом. Мол. група (Осінь) Нежива природа:Сонце на початку осені яскраве. Дедалі осені дні стають прохолодніші. Вітер частіше дує. Опади – грози, грім, мокрий сніг. Грунт – земля чорна. Суха земля – тверда, мокра – липне. Вода – прозора, без запаху, тече. І так по кожній порі року окремо. За змістом: Мол. група(Осінь) Нежива природа: Зранку, ввечері – сонце низько над землею, в день – високо в небі. Розширювати уявлення про воду. Дощ і сніг – вода. Спостерігати за станом землі. Вийти визначити стан погоди. Характерні ознаки пір року.
Жива природа: Рослини: Де ростуть.Бувають різними, потребують догляду. Ознайомлювати із змінами в різні пори року. Тварини:Особливості зовнішньої будови, умови їх існування, спосіб живлення, пересування, зміни в житті тварин. Турбота про здоров’я. Як треба одягатись? Одежа залежить від погодних умов. Жива природа: Рослини:Назвати 2-3 види дерев, квітучих культурних та кімнатних, 6-8 видів овочів та фруктів. Знати будову наземної частини рослин, дерев. Тварини:Вчити розрізняти 2-3 види птахів, розширювати знання про тварин найближчого оточення даного регіону. Охорона природи, вчити доглядати за рослинами і тваринами.

 




Переглядів: 970

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.