Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Направлення, прийняття та розміщення засуджених до позбавлення волі в установах виконання покарань

 

Особи, засуджені до позбавлення волі, направляються для відбування покарання не пізніше десятиденного строку з дня набрання вироком законної сили або з дня надходження із суду розпорядження про виконання вироку, який набрав законної сили. Протягом цього строку засуджений має право на короткострокове побачення з близькими родичами. Адміністрація слідчого ізолятора зобов’язана сповістити сім’ю засудженого про місце, де він буде відбувати покарання і його поштову адресу.

Порядок направлення засуджених до виправних і виховних колоній визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України. Засуджені направляються до місця відбування покарання і переміщуються в разі необхідності з одного місця відбування покарання в інше під вартою. Це перевезення є плановим автомобільним переміщенням яке здійснюється спеціальним транспортом відповідно до плану-графіка, що складається з урахуванням залізничних маршрутів та потреби у перевезенні в межах даної області, виходячи із наявної практики. Таке переміщення здійснюється за рахунок держави з додержанням вимог ізоляції: чоловіки окремо від жінок; неповнолітні - від дорослих; підслідні, які притягуються до кримінальної відповідальності в одному кримінальному провадженні, - окремо між собою; засуджені до довічного позбавлення волі - окремо від інших категорій. Хворі на активну форму туберкульозу легенів, психічно хворі - окремо між собою і окремо від здорових, у разі потреби за висновком лікаря - в супроводі медичного працівника. При переміщенні засудженим забезпечуються необхідні побутові і санітарно-гігієнічні умови. Вони забезпечуються колонією (органом-відправником) одягом і взуттям за сезоном, а також харчуванням за встановленими нормами на весь період прямування. Порядок такого переміщення визначається нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України та Міністерства внутрішніх справ України відповідно до КВК України.

Порядок конвоювання засуджених із СІЗО для відбування покарання встановлений Інструкцією про порядок конвоювання та тримання в судах підсудних (засуджених) за вимогою судових органів, затвердженою спільним наказом МВС, Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури, Верховного Суду та СБУ України від 16.10.1999 р. № 705/37/5/17-398/1-3/503/239 та відомчими актами центрального органу виконавчої влади з питань виконання покарань.

Конвоювання засуджених в місця позбавлення волі здійснюється військовими частинами і з’єднаннями внутрішніх військ МВС України за місцем дислокації залізничним, повітряним, водним, автомобільним транспортом (при цьому повітряний транспорт використовується лише у випадках виключної термінової доставки та неможливості використання іншого транспорту).

У пунктах, де немає військових частин (підрозділів) внутрішніх військ, що здійснюють конвоювання засуджених, ці завдання виконуються силами міськрайорганів внутрішніх справ чи служб охорони місць позбавлення волі.

До складу планової автомобільної варти зазвичай входять: начальник варти, помічник начальника варти, помічник начальника варти зі служби собак (спеціаліст-кінолог) зі службовою собакою, вартові та водій. Чисельність варт визначається залежно від характеру поставленого завдання, кількості засуджених, виду установи виконання покарань, який призначено їм до відбування за рівнем безпеки, і повинна бути не менше чотирьох осіб у спеціальному автомобілі.

Підставою для прийняття до переміщення засудженого є: попутні списки – на кожного або на групу засуджених, які направляються в один пункт призначення; особова справа, запечатана в пакеті з наклеєною на неї довідкою з особової справи, на кожного засудженого; продовольчі атестати – на кожного засудженого або на групу засуджених, які направляються в один пункт призначення.

Усі документи на переміщення засуджених під вартою оформлюються і скріплюються печаткою органа-відправника. Розпечатувати особові справи і документи на засуджених, які переміщуються під вартою, забороняється. Внесені виправлення обумовлюються і завіряються. На довідках з особових справ особливо небезпечних злочинців і схильних до втечі по діагоналі креслиться червона смуга, на схильних до суїциду – синя, на довідках інших категорій засуджених зазначається «психічнохворий», «хворий на туберкульоз» «не приймає їжі», «вагітна» (зазначається строк), «підлягає ізольованому триманню від засуджених…» (зазначаються прізвища засуджених).

Не приймаються для переміщення засуджені: з неправильно оформленими документами; хворі (за висновком лікаря про заборону етапування або потребу у супроводі, який не надано); інваліди, яким необхідна допомога під час пересування, без осіб, які їх супроводжують; з ознаками вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи інших одурманюючих засобів;одягнені не за сезоном.

Без медичних працівників, які супроводжують, не приймаються: жінки з вагітністю більше шести місяців або з дітьми віком до двох років, психічнохворі, а також ті, хто відмовився від приймання їжі (у разі направлення їх за межі населеного пункту), хворі, які потребують за висновком лікаря медичного обслуговування в дорозі.

Певні особливості характерні для організації переміщення засуджених до довічного позбавлення волі під охороною і стосуються переважно кількості та складу варти, плану дій охорони при надзвичайних обставинах, здійснення посадки засуджених у спеціальні вагони, проведення обшуку засуджених і приміщень тощо.

Згідно зі ст. 4 КВК України підставою виконання і відбування покарання є вирок суду, який набрав законної сили, інші рішення суду, а також Закон України «Про амністію» та Акт помилування.

Усі засуджені до позбавлення волі, незалежно від того, звідки вони прибувають – із слідчого ізолятора чи з іншої установи виконання покарання, доставляються в установу під вартою відповідно до ст. 88 КВК України з дотриманням вимог роздільного тримання.

При прийнятті в установу перевіряється: особова справа засудженого, яка заводиться за місцем попереднього ув’язнення під варту. Вона складається із двох частин. У першій частині містяться: анкета засудженого з упізнавальними фотокартками, копія вироку суду, протокол затримання, копії судових ухвал і постанов, довідка про попередні судимості. У другій частині містяться характеристика й інші документи, які відображають поведінку засудженого в період перебування у місцях попереднього ув’язнення, а в подальшому і відбування покарання. Попутній список відображає, хто конкретно, звідки і куди направляється. У ньому вказуються короткі судово-установчі дані на кожного засудженого та підстави направлення в конкретну установу. Наряд на направлення є наказом вищестоящого органу управління ДПтС України на переведення засудженого із слідчого ізолятора або з однієї установи виконання покарань в іншу.

Організація роботи з прийому засуджених і здійснення їх обліку покладена на відділ по контролю за виконанням судових рішень. Прийом засуджених, які прибули групою здійснює комісія під керівництвом начальника установи. До складу цієї комісії входять заступники начальника установи, працівники відділів: оперативного, по контролю за виконанням судових рішень, нагляду і безпеки, соціально-психологічної роботи медичних служб, інтендантського забезпечення тощо. Прийняття засуджених, які доставлені в індивідуальному порядку, здійснюється начальником установи разом з працівником відділу контролю за виконанням судових рішень. У неробочий час засуджених приймає черговий помічник начальника установи і начальник варти.

Прийом засуджених здійснюється в такій послідовності: прийняття особової справи та попутного списку засуджених, які прибули до установи. Перевірка наявності на попутному списку підпису представника конвойного підрозділу про прийом засуджених під варту; звірка кількості прибулих засуджених з їх числом, указаним у попутному списку та перевірка наявності особових справ на прибулих засуджених; встановлення належності особової справи конкретному засудженому шляхом опитування засудженого та перевірки його відповідей з анкетами та іншими відомостями, які є в особовій справі, по пізнавальній фотокартці, особистим прикметам, а в необхідних випадках – по дактилоскопічній карті; відмітка працівника відділу контролю за виконанням судових рішень у попутному списку про прийняття особових справ на прибулих засуджених.

Не підлягають прийому до установи засуджені в документах яких виявлено, що: особова справа містить матеріали із суперечливими даними, які не дозволяють встановити особу засудженого, статтю, за якою він засуджений, або в інший спосіб перешкоджають виконанню вироку; до виправної колонії прибув неповнолітній; до колонії направлений засуджений, який відповідно до медичного висновку повинен бути етапований у лікарню; не визначений рівень безпеки установи, а той, що визначений не відповідає рівню безпеки даної колонії; засуджений направлений в колонію із грубими порушеннями встановленого порядку (наприклад, вирок суду не набрав чинності, відсутній відповідний наряд на направлення в даний вид установи).

У разі виявлення таких фактів адміністрація колонії складає відповідний акт про відмову у прийнятті засудженого і він направляється до встановленого місця призначення, а у разі неможливості – повертається до установи-відправника.

У випадках, коли засуджений направлений до колонії на підставі персонального наряду, а під час прийому буде з’ясовано що йому неправильно визначений рівень безпеки колонії або допущені інші помилки, він приймається в установу, але утримується окремо від інших осіб до остаточного вирішення цього питання регіональним управлінням через Апеляційну комісію ДПтС України.

Під час приймання засуджених до установ виконання покараньвони підлягають повному обшуку, а їх речі – огляду. Предмети, вироби й речовини, зберігання яких засудженим заборонено, вилучаються і здаються на склад для зберігання, а повертається власникам після відбуття ними строку покарання. Всі засуджені, які прибули в установу, обов’язково підлягають медичному огляду і санітарній обробці, розміщуються у відділенні карантину, діагностики та розподілу до 14 діб. Вони тримаються в окремих ізольованих приміщеннях, залучаються до праці окремо від інших. У цей період адміністрація колонії, передусім психолог, вивчає особу засудженого, представники різних служб проводять бесіди, заняття, розраховані на знайомство з правилами внутрішнього розпорядку установи, правами і обов’язками засуджених, з порядком матеріально-побутового забезпечення тощо. Цей період найбільш важливий для розподілу засуджених по відділеннях соціально-психологічної служби.

Приймання засуджених іноземних громадян здійснюється на загальних підставах. Разом з тим, адміністрація письмово роз’яснює їм їхні права та обов’язки, інформує про їх право звертатися до дипломатичних і консульських представників держави, до якої вони належать. Не пізніше трьох діб з дня прибуття засудженого до установи адміністрація колонії направляє відповідне повідомлення до ДПтС України. Отримавши таку інформацію управління контролю за виконанням судових рішень ДПтС України у триденний строк надсилає до Державної консульської служби МЗС України повідомлення встановленої форми.

Адміністрація колонії на протязі трьох діб зобов’язана повідомити суд, який постановив вирок про приведення його за виконання і про місце відбування покарання засудженим. Одночасно повідомляються члени сім’ї про місце відбування покарання засудженим та його права.




Переглядів: 1316

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.