Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Дніпропетровськ 2007

Кафедра основ та фундаментів

 

Методичні вказівки д о вивчення курсу

“ Комплексні інженерно-будівельні вишукування”

 

для студентів денної форми навчання за фахом :

6.092100 “Промислове і цивільне будівництво”; 6.092100 Теплогазопостачання і вентиляція”; 6.092100 “ Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів”

 

 

Всі цитати, числовий і фактичний До друку в світ дозволяю

матеріал, бібліографічні відомості на основі Положення про порядок

перевірені. підготовки матеріалів призначених

Написання одиниць відповідає для відкритого опублікування.

стандартам. Проректор

Зауваження рецензента враховані. А. П .Приходько

 

 

Укладачі: Шаповал В. Г. Затверджено

Сєдін В.Л. на засіданні кафедри ОтаФ

Протокол №1 від 31.08.2007 р.

 

Затверджено на засіданні

Методичної ради ПДАБтаА

Протокол №1(25) від _ __.2007 р.

 

Дніпропетровськ 2007

 

Методичні вказівки до вивчення курсу “Комплексні та інженерно-будівельні вишукування” для студентів спеціальності 6.092100 “Промислове і цивільне будівництво”, 6.092100 “Теплогазопостачання та вентиляція”, 6.092100 “Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів” денної та заочної форми навчання./ Укладачі: , …, м. Дніпропетровськ, ПДАБта А, - 10 с.

 

Методичні вказівки містять перелік тем і питань щодо вивчення теоретичного матеріалу з дисципліни, мету і завдання інженерно-будівельних вишукувань в період до проектування та будівництва об’єктів. Наводиться навчально-методична література, робоча програма та вказівки до тем курсу.

 

 

Укладачі: к.т.н., доц.. Нажа П.М.

к.т.н., доц.. Захваткін М.П.

 

 

Відповідальний за випуск: д.т.н., проф. Швець В.Б.

 

Рецензент: к.т.н., доц. Любич Л.Г.

 

 

Затверджено

на засіданні кафедри О та Ф

Протокол №1 від 31.08.07 р.

 

 

Затверджено на засіданні

Методичної ради ПДАБ та А

Протокол № ( ) від …….07 р.

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ПРИДНІПРОВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ

БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ

 

 

Кафедра основ та фундаментів

 

 

Методичні вказівки до вивчення курсу

“Комплексні інженерно – будівельні вишукування”

для студентів денної і заочної форми навчання за фахом: 6.092100 “Промислове і цивільне будівництво” ; 6.092100 “Теплогазопостачання і вентиляція”;6.092100 “Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів

 

Дніпропетровськ 2007

Методичні вказівки до вивчення курсу “Комплексні інженерно-будівельні вишукування”

 

 

/ Укладачі Нажа П.М, Захваткін М.П., Любич Л.Г. Дніпропетровськ, ПДАБтаА – 9 с.

Методичні вказівки містять перелік тем і питань щодо вивчення теоретичного матеріалу з дисципліни, мету і завдання інженерно-будівельних вишукувань в період до проектування та будівництва об’єктів. Наводиться навчально-методична література, робоча програма та вказівки до тем курсу для студентів за фахом 6.092100 “ Промислове і цивільне будівництво”, 6.092100“Теплогазопостачання і вентиляція”, 6.092100 “Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів

Укладачі: к.т.н., доц. Нажа П.М. . к.т.н., доц Захваткін М.П

Відповідальний за випуск: д.т.н., проф. Швець В.Б.

 

 

Рецензент: Любич Л.Г., к.т.н., доцент

 

 

 


Вступ.

Аналіз багато чисельних аварій у будівництві свідчить про те, що вони пов’язані із недостатніми або неякісними інженерно-геологічними дослідженнями або взагалі їх відсутністю. Однак навіть повні інженерно-будівельні вишукування не забезпечують нормальну роботу різних будівель і споруд, якщо не враховано прогноз зміни довкілля і внаслідок будівництва в тому числі.

Знання із комплексних інженерних вишукувань (КБВ) дозволяють більш обґрунтовано підходити до вирішення питань, які при проектуванні та будівництві забезпечують прийняття технічно вірних та економічно доцільних рішень.

Курс „Комплексні інженерно-будівельні вишукування'' висвітлює як загальні, так і спеціальні питання, що вирішуються на різних етапах будівництва, починаючи з вибору та оцінки будівельного майданчика і закінчуючи експлуатаційним періодом. Комплексне вивчання передбачуваних місць майбутнього будівництва вимагає якщо не одночасного, то паралельного проведення кількох видів вишукувань. Головні з них – це інженерно-геологічні, гідрометеорологічні та інженерно-геодезичні. Враховуючи, що кожен вид інженерних вишукувань є самостійною дисципліною, спочатку розглядаються загальні питання та основні завдання, роль та значення комплексних інженерно-будівельних вишукувань, головні вимоги до них, взаємозв’язок окремих видів між собою.

Головним завданням інженерно-геологічних вишукувань (розділ 3) є оцінка інженерно-геологічних умов місця майбутнього будівництва. До складу інженерно-геологічних вишукувань входить: вивчення рельєфу, геоморфологічних, сейсмічних, гідрогеологічних умов, геологічної будови, складу, стану та властивостей ґрунтів, геологічних процесів та явищ, зміни умов забудованих територій з метою отримання необхідних матеріалів для обґрунтування проектування об’єктів із урахуванням раціонального використання і охорони геологічного середовища, а також даних для прогнозування зміни інженерно-геологічних умов внаслідок будівництва та експлуатації підприємств, будівель і споруд.

Особлива увага приділяється вивченню допоміжних вимог щодо вишукувань в районах розповсюдження лесових просадкових ґрунтів, що складають більше 2/3 території України. Поряд з цим розглядаються питання вишукувань в районах розвитку небезпечних геологічних процесів і явищ (зсуви, карст, селеві потоки, суфозія та ін.)

Розділ інженерно-геодезичних вишукувань (розд. 4) забезпечує отримання топографо-геодезичних матеріалів, необхідних для проектування, будівництва та реконструкції підприємств, будівель і споруд, а також для виконання окремих видів інженерних вишукувань. У цьому розділі враховано, що основи безпосередньо геодезичної науки вже студентом освоєні. У навчальному посібнику систематизовано та викладено у стиснутій формі матеріали про державні та знімальні мережі, види з’йомок , прилади, що використовуються для виконання робіт в умовах будівельного майданчика. Викладені питання інженерно-геодезичних площинних та лінійних об’єктів, а також особливості геодезичних робіт при вивченні небезпечних геологічних процесів.

Інженерно-гідрометеорологічні вишукування (розд. 5) проводяться у комплексі з інженерно-геологічними дослідженнями для прогнозування підтоплення території водами, вишукування джерел водопостачання на базі підземних вод, мерзлотних досліджень, вивчення карстових явищ, зсувів та ін. В розділі викладені теоретичні та практичні питання, пов’язані із змінами гідрологічних ( режим і зміни водотоків річок, водосховищ, озер, боліт, прибережних зон морів ) і кліматичних умов. Зосереджено увагу на вишукуваннях при наявності небезпечних гідрогеологічних процесів та явищ, а також для реконструкції та технічного переозброєння діючих підприємств.

 

 




Переглядів: 142

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.