Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Організація, узгодження та зміст матеріалів звіту з КБВ.

 

Для проведення інженерних вишукувань на будівельному майданчику складають технічне завдання, програму вишукувань, кошторисно-договірну документацію, дозвіл на проведення вишукувань, а в необхідних випадках узгодження та реєстрацію робіт.

Технічне завдання складає та видає замовник генеральної проектної організації, а в окремих випадках (вишукування для реконструкції та розширення діючих підприємств, будівництво об’єктів господарським способом, уточнення, деталізація та контроль матеріалів вишукувань при зведенні та експлуатації великих об’єктів) допускається видача завдань діючими підприємствами та організаціями.

Технічне завдання містить:

- підстави для проведення інженерних вишукувань;

- найменування об’єкта, його місцезнаходження, межі майданчику, характер будівництва (нове, реконструкція, розширення), клас відповідальності об’єктів та їх вплив на природне середовище;

- відомості про стадійність, терміни проектування та будівництва;

- види вишукувань, що передбачаються на майданчику, їх черговість та терміни видачі проміжних матеріалів та звітів;

- головні та допоміжні вимоги щодо складу, точності, надійності, достовірності та забезпеченості визначення необхідних даних при вишукуваннях.

До технічного завдання додається технічна документація, необхідна для правильного та обґрунтованого визначення складу та обсягу вишукувальних робіт: топографічні плани та карти, генеральні плани, схеми із зазначенням меж існуючих та проектних об’єктів, інженерних комунікацій, дані узгодження місця розміщення будівельного майданчика.

На основі технічного завдання, а також внаслідок узагальнення та аналізу зібраних матеріалів інженерних вишукувань минулих років, розробляється програма вишукувань. Програма КБВ встановлює завдання вишукувань, склад, обсяг, методику, технологію та послідовність виконання робіт, забезпечує повноту та вірогідність звітних матеріалів, а також передбачає раціональну організацію робіт та завершення їх у намічені терміни.

Програма може бути розроблена на весь комплекс вишукувань, на якийсь окремий вид інженерних вишукувань, а також вцілому по об’єкту або тільки на один етап вишукувань. Під етапом розуміють частину єдиного технологічного процесу, що забезпечує рішення одного із головних завдань проектування на тій або іншій стадії розробки проекту, яка завершується складаннями звіту. Найоптимальнішою є програма на один етап, яка дозволяє уточнювати наступні етапи вишукувань.

Програма інженерних вишукувань містить:

- найменування та місце знаходження із зазначенням адміністративної приналежності;

- характеристику об’єктів, що проектуються;

- мету і завдання вишукувань;

- відомості про вишукування минулих років та їх використання;

- характеристику та оцінку вивченості природних умов;

- відомості про природні умови району, які впливають на організацію та виконання вишукувальних робіт;

- обґрунтування можливих змін меж площі вишукувань, категорій складності природних умов, складу, обсягів, методів, технології та послідовності виконання робіт, а також місць та часу виконання окремих видів робіт на основі діючих нормативних документів;

- заходи щодо забезпечення небезпечних умов праці та санітарно-гігієнічного обслуговування персоналу з урахуванням природних умов та характеру робіт;

- заходи щодо охорони довкілля та недопущення його забруднення при вишукувальних роботах;

- вимоги до організації та виконання робіт;

- перелік та склад звітних матеріалів, термін їх подання;

- обґрунтування необхідності науково-дослідних робіт для проектування великих об’єктів або в складних природних умовах.

Інженерні вишукування слід планувати і організовувати так, щоб мати можливість перевірки виконання окремих видів робіт, попередньої обробки та узагальнення отриманих результатів, проведення їх аналізу та співставлення. Це дозволить уникнути грубих помилок та упущень, дасть можливість своєчасно відкоректувати або змінити програму проведення робіт.

При розробленні програми вишукувань слід також враховувати економічні та природні умови району вишукувань. Наприклад, придатність земель для народного господарства, наявність несприятливих фізико-геологічних процесів та явищ (розповсюдження, умови виникнення, закономірність прояву та розвитку). Урахування економічних та природних умов будівельного майданчика дозволяє вірно вибрати методи виконання робіт, їх обсяги, терміни та вартість. На основі програми укладається попередній кошторис вартості вишукувальних робіт, у якому наводяться види та обсяги робіт.

Інженерні вишукування проводять при наявності дозволів, які видаються відповідними виконавчими комітетами. Дозвіл на проведення вишукувань оформляє замовник. Проведення усіх видів робіт підлягає реєстрації в державних органах.

При виконанні вишукувань слід узгоджувати сезонність та час проведення робіт, місце проведення робіт, можливі порушення режимів робіт зацікавленими організаціями. У зв’язку з цим можливі зміни складу і терміну вишукувань.

За наслідками виконаних КБВ складається технічний звіт, який містить дані, передбачені технічним завданням замовника та програмою вишукувань, а також обґрунтування можливих змін програми. Технічний звіт, як правило, складається на кожен вид вишукувань (інженерно-геодезичні, інженерно-геологічні, інженерно-гідрометеорологічні) або на окремий етап (польові дослідження ґрунтів та ін.).

При проведенні вишукувань у простих природних умовах замість звіту допускається складати висновки або пояснювальну записку.

 




Переглядів: 217

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.