Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Склад і зміст технічного звіту з інженерно-геологічних вишукувань для різних стадій проектування.

 

У відповідності з нормами про склад, порядок розробки, узгодження і затвердження проектно-кошторисної документації на будівництво підприємств, будівель і споруд встановлено стадії проектування, для яких рекомендуються наведені в табл. 3.19. види вишукувальних робіт.

Таблиця 3.19.

Стадії проектування і вишукування.

Проектування Вишукування
А. Передпроектні вишукування.
Схема розвитку і розміщення галузей народного господарства та галузей промисловості Інженерно-геологічне картографування масштабу 1:500000 і крупніше
Б. Вишукування для вибору будівельного майданчика.
Схеми і проекти районного планування Інженерно-геологічна зйомка масштабів 1:50000...1:250000
Проекти планування і забудови міст, житлових районів і мікрорай-онів, а також інших населених пунктів. Те ж; для невеликих населених пунктів зйомка масштабу 1:10000.
Схеми генеральних планів промислових вузлів. Інженерно-геологічна зйомка масштабу 1:25000 (прості умови), 1:10000 (складні умови).
В. Вишукування на вибраному будівельному майданчику.
Проекти підприємств, будівель і споруд в одну стадію (робочий проект із зведеним кошторисним розрахунком вартості) Інженерно-геологічна розвідка для технічно нескладних об`єктів або в простих інженерно-геологічних умовах.
Проекти підприємств, будівель і споруд у дві стадії (проект із зведеним розрахунком вартості і робоча документація з кошторисами) Інженерно-геологічна розвідка для великих і складних об`єктів або в складних інженерно-геологічних умовах.
Додаткові розробки Те ж для особливо складних об`єктів.
Г. Стадія супроводу будівництва.
Уточнення проектів будівель і споруд і проектів виконання робіт. Коректування матеріалів вишукувань шляхом обстеження котлованів. Уточнення групи грунтів за трудністю розробки.
Контроль за ущільненням насипних і намивних грунтів, ґрунтових подушок. Контроль за технічною меліорацією грунтів. Спеціальні польові і лабораторні методи дослідження.
Визначення несучої здатності основ під особливо відповідальні конструкції або в складних умовах. Буріння свердловин, статичне і динамічне зондування, випробування пальових фундаментів.
Уточнення гідрогеологічних умов, проведення будівельного водозниження. Проведення відкачування. Спостереження.
Спеціальні проекти і порівняльні завдання. Інженерно-геологічні роботи за особливими програмами.

 

I. Текст технічного звіту повинен містити такі розділи і відомості.

Вступ – основа для проведення робіт, завдання інженерно-геологічних вишукувань, місцеположення району (майданчика, трас) вишукувань, дані про об`єкти, що проектуються, види і обсяги виконаних робіт, строки їх проведення, методи проведення окремих видів робіт, склад виконувачів, відступи від програми та їх обґрунтування.

Вивченість інженерно-геологічних умов – характер, призначення та межі ділянок вишукувань минулих років, строки їх проведення, найменування організацій – виконавців, основні результати досліджень, можливість їх використання для встановлення інженерно-геологічних умов, відомості про освоєння та використання території, досвід місцевого будівництва, включаючи характер і причини деформацій основ будівель і споруд (якщо вони мають місце).

Фізико-географічні умови – рельєф, гідрографія, геоморфологія.

Геологічна будова і гідрогеологічні умови – особливості залягання грунтів, літолого-петрографічна характеристика виділених шарів грунтів за генетичними типами, тектонічною будовою, оцінка гідрогеологічних умов території і можливих їх змін під впливом будівництва і експлуатації проектованих будівель і споруд.

Фізико-механічні властивості грунтів – характеристика складу, стану, фізичних і механічних властивостей виділених типів (шарів) грунтів та їх просторової мінливості.

Інженерно-геологічні умови районування – опис основних результатів вивчення геоморфологічних умов, геологічної будови, сейсмічності, гідрогеологічних умов, властивостей грунтів, розвитку геологічних процесів та інших чинників, що впливають на будівництво, інженерно-геологічного районування території з обґрунтуванням і характеристикою виділених на інженерно-геологічній карті районів, підрайонів, ділянок, порівняльні оцінки варіантів майданчиків і напрямків трас для будівельного освоєння з урахуванням оцінки зміни геологічного середовища в процесі будівництва і експлуатації об`єктів, рекомендації щодо інженерного захисту і підготовки території до можливого її використання.

Висновки – основні висновки і рекомендації для прийняття проектних рішень, проведення подальших вишукувань, щодо необхідності виконання спеціальних робіт і досліджень.

Список використаної літератури.

Звіт також містить текстові і графічні додатки.

 

II. Вишукування для робочого проекту.

Текст технічного звіту в додаток до п. 1. містить такі дані і відомості:

· В розділі “Геологічна будова і гідрогеологічні умови” слід навести опис виділених інженерно-геологічних елементів (ІГЕ) і умов їз залягання; гідрогеологічні умови висвітлюються в сфері взаємодії об`єктів з геологічним середовищем, включаючи джерела і області живлення і розвантаження, гідрогеологічні параметри, граничні умови, режим підземних вод, оцінку підтопленості, дані для прогнозування зміни гідрогеологічних умов, результати гідрохімічних досліджень, рекомендації щодо утворення, при не обхідності, постійно діючої мережі режимних свердловин.

· В розділі “Фізико-механічні властивості грунтів” для кожного виділеного інженерно-геологічного елемента приводяться нормативні і розрахункові характеристики фізичних, деформаційних властивостей і показників міцності грунтів у зв`язку з проектуванням, будівництвом і експлуатацією об`єктів. Детально висвітлюються результати дослідження специфічних грунтів.

· В розділі “Інженерно-геологічні умови і районування” деталізується районування території, оцінюється активність та небезпечність розвитку геологічних процесів, даються рекомендації інженерно-геологічного характеру відносно вибору типів фундаментів, розміщення проектованих будівель і споруд, їх інженерного захисту, профілактичних заходів природокористування і охорони геологічного середовища.

 

 

ІІІ. Вишукування для робочої документації.

 

Додатково до пунктів І і ІІ слід дати такі відомості і дані.

В розділі „Геологічна будова та гідрогеологічні умови” дається опис остаточно виділених інженерно-геологічних елементів та умов їх залягання в межах сфери взаємодії на ділянці кожної будівлі чи їх групи. Уточнюються гідрогеологічні параметри, агресивність підземних вjд відносно бетону і корозійна активність вод та ґрунтів відносно металів.

В розділі „Фізико-механічні властивості ґрунтів” для кожної будівлі чи групи їх наводяться нормативні та розрахункові характеристики фізичних властивостей грунтів, показників деформованості і міцності грунтів при відповідних довірчих імовірностях та результати статистичної обробки з урахуванням вишукувань минулих років для кожного із виділених ІГЕ. Уточнюється також прогноз зміни властивостей грунтів у зв‘язку з будівництвом.

В розділі „Інженерно-геологічні умови” уточнюється рекомендація інженерно-геологічного характеру відносно вибору типів фундаментів проектованих будівель, оцінка активності геологічних процесів та пропозиції щодо профілактичних заходів і споруд інженерного захисту. Слід дати також рекомендації щодо необхідності виконання спостережень за деформаціями основ особливо відповідальних будівель в процесі будівництва і експлуатації.

 




Переглядів: 913

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.