Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Приклади діяльності соціальних служб

Важливу роль у догляді за особами похилого віку та людьми ? інвалідністю у багатьох країнах відігра­ють некомерційні благодійні організації. Однією з них є ре­лігійна благодійна організація «Карітас»,яка, наприклад у сфері надання послуг для непрацездатних осіб похилого віку, є третьою за рейтингом у Німеччині й утримує 1200 від­ділень «Домашньої опіки», 500 лікарень, близько тисячі реабілітаційних установ. «Карітас» також надає допомогу особам похилого віку в Італії, Франції, Бельгії, Румунії та інших країнах Європи.

Домашня опіка хворих у «Карітас», як християнська турбота про людину, скерована на людину цілком, і її до­помога охоплює тілесні, духовні, соціальні та матеріальні негаразди. Орієнтовані на особу, її життєву ситуацію, по­слуги з опіки керуються головною засадою «допоможи собі сам».

Для поліпшення і забезпечення догляду за людьми по­хилого віку «Карітас» ставить такі цілі:

- поліпшення забезпечення населення доступними соці­альним послугами;

- залучення до співпраці й активація власних сил насе­лення;

- сприяння здоров'ю шляхом інформування, консуль­тацій і початкового скеровування, а також через ран­нє розпізнавання хвороб і запобігання порушень здо­ров'я;

- створення відповідних умов праці, а саме спеціаліза­ція, диференціація і розвиток соціальної фахової діяль­ності «Карітас»;

- утворення мережі співпраці з іншими організаціями соціального забезпечення.

Проект «Домашня опіка» реалізується в Україні з 1999 р. Метою проекту є поліпшення якості життя самотніх осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які потребують сто­ронньої допомоги. За підтримки Міжнародної благодійної організації «Карітас», «Карітас» в Україні прагне створи­ти, розвинути та запровадити надійну кваліфіковану мо­дель домашнього догляду.

«Карітас» надає такі послуги, які не в змозі виконати сам хворий, члени його родини чи інші люди, які здійснюють догляд, зокрема:

- медичне обслуговування і догляд за хворим;

- реабілітаційні рухові вправи;

- допомога під час відвідувань лікаря і приватних візитів до хворого;

- інформація, консультації, емоційна підтримка;

~ прокат допоміжних засобів догляду;

- надання допомоги в домашньому господарстві й орга­нізації харчування;

- навчання догляду та інструктаж членів родини хворого.

«Карітас» виявляє тих, хто потребує постійного сто­роннього догляду. Після складання списків таких людей та отримання необхідних матеріалів розробляються плани та гра­фіки обслуговування. З особами, які приймаються під опіку відділення «Домашня опіка», укладаються угоди щодо надан­ня послуг та узгоджується перелік послуг, необхідних для догляду. Відповідно до визначених потреб деякі клієнти відвідуються раз чи кілька разів на тиждень, інші - щоден­но. Кожного дня працівник відділення відвідує 8-10 осіб. За потреби клієнти отримують ліки, медичне обладнання, гарячу їжу (з благодійної їдальні при «Карітасі»), медичну та соціальну допомогу та послуги від працівників відділен­ня «Домашня опіка». Медичні огляди здійснює лікар-терапевт, за потреби - у співпраці з дільничними лікарями-спеціалістами.

«Карітас» співпрацює з іншими організаціями та устано­вами, які здійснюють догляд, організовують своєчасне втру­чання лікаря, допомогу соціальних служб і консультаційних центрів, візит духівника, харчування та іншу соціальну до­помогу. Працівники «Карітасу» з домашнього догляду фор­мують свої завдання у співпраці з членами родини, лікаря­ми, духівниками, волонтерами тощо.

Програма «Домашня опіка» має на меті доповнити ста­ціонарні послуги, які надаються державними установами. Важливим є налагодження мережі контактів з лікарнями, будинками престарілих, різними організаціями та устано­вами у сфері охорони здоров'я, які виявляють подібні про­екти чи напрямки діяльності з пропозицією послуг домаш­ньої опіки за хворими.

За такою програмою у 2004 р. було розгорнуто діяльність 13 центрів «Домашня опіка» у містах Києві, Тернополі, Івано-Франківську, Соснівці, Жовкві, Бориславі, Львові (два цент­ри), Хмельницькому, Стрию, Бродах, Коломиї, Донецьку [24].

Інший приклад догляду в громаді за людьми похилого віку демонструють хеседи - благодійні соціальні служби єврейських громад. Нині такі заклади створено в усіх об­ласних центрах України, а також у деяких великих містах і районних центрах. У них впроваджено комплексний підхід до розв'язання проблем людей похилого віку. Окрім догля­ду на дому, створено денні центри, клуби за інтересами, освітні гуртки та бібліотеки, є програми прокату реабіліта­ційного обладнання, доставка обідів додому, організація безкоштовного харчування в їдальнях або так званих теплих будинках (обідніх клубах), надання гуманітарної допомоги, є можливості для отримання консультацій лікарів, юристів тощо. Важливою складовою хеседів є залучення до надання послуг волонтерів, надання можливості клієнтам для самореалізації.

 

 




Переглядів: 595

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.