Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВИСНОВКИ

 

Витрати в господарській діяльності підприємства посідають одне з головних проблемних питань теоретичного і практичного характеру, оскільки вони впливають не тільки на собівартість продукції та її ціну, а й на обсяг одержаного прибутку і всю господарську діяльність підприємства загалом та на його функціонування в майбутньому.

Собівартість продукції підприємства є найважливішим узагальнюючим показником економічної ефективності її виробництва. В ній відбиваються всі сторони господарської діяльності: ступінь технологічного оснащення виробництва та освоєння технологічних процесів; рівень організації виробництва і праці, ступінь використання виробничих потужностей; економічності використання матеріальних і трудових ресурсів і інші умови і чинники, які характеризують виробничо-господарську діяльність. Від її рівня залежать фінансові результати діяльності підприємств, темпи розширеного виробництва і, звичайно ж, їх фінансовий стан. Зниження собівартості продукції сприяє збільшенню прибутку та підвищенню конкурентоспроможності.

Формування витрат певною мірою залежить від їх чіткої класифікації, тобто їх групування та систематизація так, щоб вони узагальнювали інформацію в корисній для управління формі. Існують різні класифікації витрат за багатьма ознаками. У вітчизняній практиці однією з основних вважається класифікація витрат за економічними елементами та статтями калькуляції. Та все ж кожна з класифікаційних ознак виділяється для конкретних потреб, а, отже, є доцільною за певної ситуації і надає потрібну інформацію користувачам

Калькулювання витрат як елемент методу обліку полягає в обчисленні у грошовому вираженні витрат підприємства на придбання, виробництво окремого виду матеріальних цінностей, виробів (виконання робіт, надання послуг) і витрат на реалізацію.

Більшість вчених калькулювання пов’язують лише з обчисленням собівартості продукції, тим самим звужуючи саму суть калькулювання. Згідно їх тверджень, калькулювання перебуває у нерозривному зв’язку тільки з виробничим процесом, заперечуючи, тим самим, необхідність калькулювання в інших господарських процесах.

Не зважаючи на різні погляди вчених-науковців, варто підкреслити те, що калькулювання полягає у деталізації вартісної оцінки господарських результатів і поданні їх у формі, зручній для аналізу доцільності такого процесу, тобто у вигляді калькуляцій.

Разом з поняттям калькуляції слід також розглядати один із важливих показників ефективності виробництва будь-якої продукції – собівартість її одиниці.

Важливо зазначити й те, що прибутковість підприємства знаходиться в оберненій залежності від собівартості. З її зниженням зростає окупність витрат прибутком і створюються сприятливі умови для прискорення темпів розширеного відтворення та підвищення матеріальної зацікавленості працівників.

У курсовій роботі проведено економічний аналіз та організаційно-економічну характеристику Товариства з обмеженою відповідальністю «Гор- Агро». Надається коротка історія діяльності підприємства, вказані напрямки його діяльності, основні види та технологія вирощування тварин. Підприємство є складовою системою взаємопов’язаних підрозділів і ланок, які виконують різні функції в процесі виробництва.

Економічну сторону діяльності підприємства відображає система показників, які дають економічну оцінку процесам та результатам цієї діяльності.

Аналіз відіграє важливу роль у забезпеченні оптимального рівня витрат. Його основна мета – виявлення можливості раціональнішого використання виробничих ресурсів, зменшення витрат на виробництво, реалізацію і забезпечення зростання прибутку. Аналіз собівартості є важливим інструментом управління витратами. Для досягнення мети аналізу собівартості необхідна його організація на всіх етапах життєвого циклу тварин.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:

1. Миронова А.В. Організація облікового процесу біологічних активів тваринництва/ А.В.Миронова-Запоріжжя:Запорізький національний університет

2. Бутинець Ф.Ф.Витрати виробництва та їх класифікація для потреб управління/Ф.Ф.Бутинець-Житомир: Житомирський державний технологічний університет

3. Присяжнюк М.В.Становлення науково-організаційних основ вітчизняного тваринництва(20-ті роки XX ст)/М.В Присажнюк//ВІСНИК 68 Полтавської державної аграрної академії -№ 2 - 2011

4. Зубець М.В., Хусієва І.В Стратегія розвитку м’ясного скотарства в Україні у контексті національної продовольчої безпеки /М.В.Зубець,І.В.Хусієва-Київ: Інститут розведення і генетики тварин імені М.В.Зубця НААН

5. Кобернюк С.О Теоретичні підходи до оцінки собівартості продукції інтенсивного свинарства/С.О.Кобернюк-Дніпропетровськ:Дніпропетровський державний аграрний університет

6.Андрійчук В. Г. А 00 Економіка аграрних підприємств: Підручник. — 2-ге вид., доп. і перероблене. / В. Г. Андрійчук. — К.: КНЕУ, 2002. — 624 с.

7.Голубовський Л. Аналіз сучасних методів управління витратами / Л. Голубовський // Галицький економічний вісник. –2010. – № 1 (26). – С. 187–192.

8. Кальєніна Н.В. Методи управління витратами, їх переваги та недоліки /Н.В. Кальєніна // Держава та регіони. –№ 5. – 2007. – С. 32–35.

9. Дмитренко Е.Д., Безверха О.Г Оптимізація витрат підприємства на виробництво продукції в ринкових умовах//Збірник наукових праць Київського національного авіаційного університету .-№26.-2010.

10. Слобода Р.Я. Інформаційно-методологічні аспекти формування стратегії управління витратами підприємства// Науковий вісник Київського національного економічного факультету. -2009. -№11. -С.87-89

11. Гарасим П.М. Курс управлінського облік: [навчальний посібник] / П.М. Гарасим, Г.П. Журавель, П.Я. Хомин. – К.: Знання, 2007. – 314 с.

12. Максімова В. Визначення об’єктів формування витрат / В. Максімова // Підприємство, господарство і право. – 2005. - № 10. – С. 155-159.

13. Управлінський облік /Дон Р. Хенсен, Меріен М. Моувен, Небіл С. Еліас, Девід І Сенков; Пер. з англ. 5-го канад. Вид. О. Григораша, О. Рахубовського, Н. Краснік та ін. Наук. ред. пер. Н.П. Краснік. – К.: Міленіум, 2002. – 974 с

14. Гасенко Л.В. Управлінський облік: [навчальний посібник] / Л.В. Гасенко, С.С. Грановський. – Дніпродзержинськ, 2007. – 215 с

15.Жук В.М. Розвиток моделювання в бухгалтерського обліку /В.М.Жук//Облік і фінанси АПК.-2010.-№3.- с.26-32

16. Карпушенко М. Ю. Організація обліку : навч. посіб. / М. Ю. Карпушенко ; Харк. нац. акад. міськ.госп-ва. - Х. : ХНАМГ, 2011. - 239 с.

17. Організація бухгалтерського обліку. Підручник для студентів спеціальності «Облік і аудит» вищих навчальних закладів / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – 3-є вид., доп. і перероб. – Житомир : ПП «Рута», 2002. – 592 с.

18. Огійчук М. Ф. Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах : підручник /Огійчук М. Ф., Плаксієнко В. Я., Панченко П. Г. – [3-тє вид., переробл. і доповн.]. – К. : Алерта,2006. – 878 с.

19. Атамас П. Й. Бухгалтерський облік у галузях економіки / П. Й. Атамас. – К. : Центр учбової літератури, 2008. – 392 с.

20. Плаксієнко В. Я. Бухгалтерський облік у сільському господарстві України / [Плаксієнко В. Я.,Пісьмаченко Л. М., Павлова Г. Є. та ін.]. – К. : Центр учбової літератури, 2009. – 490 с.

21. Карасьов О.П., Карасьова О.С. Шляхи й резерви підвищення ефективності продукції тваринництва/О.П.Карасьов.,О.С.Карасьова-ДніпропетровськДніпропетровський державний аграрний університет

 

 




Переглядів: 292

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.