Студопедия
Контакти
 


Тлумачний словник

Реклама: Настойка восковой моли
Яким чином слід вирішити спір? Відповідь обґрунтуйте.

Задача 2. Афанасьєв заповів своє майно непрацездатній матері і зобов’язав її впродовж 5 років надавати посильну допомогу його дружині, яка страждала на бронхіальну астму. Заповіт також передбачав обов’язок надати дружині право користуватися частиною будинку, який перейшов у власність матері. Два роки мати допомагала Афанасьєвій, а потім припинила допомогу, посилаючись на те, що дружина померлого вдруге вийшла заміж і матеріальної підтримки більше не по­требує. Афанасьєва звернулася до суду з позовом до матері спадкодавця про про­довження виконання легату протягом строку, вказаного в заповіті. Крім того, по­зивачка вимагала усунення перешкод, які чинила відповідачка щодо вселення у будинок її нового чоловіка.

Яке рішення має винести суд?

Задача 3. У березні 2011 року подружжя Васильєвих склало спільний заповіт, у якому майно було заповідано їх 30-річній дочці-інваліду. Через місяць після складання заповіту чоловік помер. Дочка вважала, що половину майна за батьком вона мала право спадкувати. ЇЇ мати твердила, що дочка зможе успадкувати все майно за своїми батьками, але тільки після смерті матері.

Проведіть правовий аналіз ситуації.

Задача 4.Пащенко заповів все своє майно, в тому числі будинок, своєму брату. Заповіт було складено і підписано на прохання Пащенка медичною сестрою лікарні, де він проходив стаціонарне лікування. В заповіті не було вказано місце та дата його складання. Після смерті Пащенка його дружина заявила братові померлого, що заповіт є недійсним і він не має права на майно Пащенка.

Які умови дійсності заповіту? Як вирішити питання?

Задача 5. Волошин після смерті залишив заповіт, за яким все своє майно передав внучці. В заповіті було також вказано, що внучка зобов’язана щорічно організовувати і проводити виставку його рідкісних і цінних книг в центральній бібліотеці міста. Одержавши спадщину, внучка відмовилась проводити виставки, тому центральна бібліотека міста звернулася до суду із заявою про те, щоб суд зобов’язав її виконати заповіт.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.