Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Організація польової бази партії і табору

 

Вибір місця для влаштування польової бази партії або табору для бригади проводиться відповідно до існуючих вимог або за вказівкою керівництва експедиції, партії, керівника бригади.

Бази постачання продовольством, обладнанням, споряджен­ням, засобами індивідуального захисту мають бути наближені до ділянок робіт польових бригад.

Польові бази експедицій, партій і бригад, які організовують­ся для проведення робіт у лісових, лісостепових, а також інших пожежонебезпечних місцях і населених пунктах, необхідно об­ладнувати відповідно до норм і правил, затверджених Департа­ментом пожежної безпеки МНС України і забезпечувати облад­нанням і комплектом первинних засобів для гасіння пожеж. Комплект первинних засобів пожежогасіння укладається на пожежних щитах і вивішується на видних і доступних місцях. Для куріння на території польових баз і табірних стоянок виді­ляються і обладнуються спеціальні місця.

Облаштування польових баз партій, а також табірних стоя­нок у населених пунктах або поблизу них має бути узгоджене з місцевими органами влади.

Польові бази партій мають бути обладнані виробничими при­міщеннями і приміщеннями для проживання, які відповідають санітарним нормам для тимчасових споруд, а також мають бути забезпечені необхідними предметами побуту для створення нор­мальних умов проживання і роботи. За необхідності бази партій забезпечуються радіостанціями для зв'язку з польовими брига­дами і експедицією, а також охороною в нічний час.

При використанні авіаційного транспорту для перевезення бригад на ділянки робіт рекомендується забезпечувати групове базування партій, а при великомасштабних зйомках – групове базування бригад з метою створення кращих житлово-побуто­вих умов для працівників, раціонального використання транс­портних засобів, кращого матеріального забезпечення. Злітно-посадкові та вантажні майданчики для літаків і гелікоптерів, що обладнуються на територіях баз експедицій, польових пар­тій і бригад, повинні забезпечувати безпечні умови роботи авіатранспорту і мають бути прийнятими представниками ци­вільної авіації.

Забороняється переміщення бази польової партії або постій­ного табору бригади на нове місце без попереднього повідомлен­ня відсутніх працівників партії (бригади) і керівництва експе­диції про точне місце розташування нової бази (табору) і докла­дного зазначення умов їхнього знаходження.

Усі роботи, що проводяться з виїздом людей за межі території бази партії, планують з урахуванням прогнозу погоди на найбли­жчий час - 8-12 годин. При тривалих маршрутах бригад прогноз погоди необхідно періодично уточнювати і дані прогнозу повідомляти по радіозв'язку бригадам для вживання заходів безпеки на випа­док погіршення погоди або повернення до табору.

Будь-який вихід працівників за межі території бази партії дозволяється лише з дозволу начальника партії та із зазначен­ням контрольного терміну повернення, який повинен фіксува­тися в журналі в чергового по базі. Виходити поодинці за межі території бази партії працівникам не дозволяється. При непо­верненні групи в межах контрольного часу начальник партії повинен вжити екстрених заходів щодо їх розшуку.

Не рекомендується влаштовувати табір у гущавині дерев, оскі­льки в таких місцях більше комарів, а намети після дощу проси­хають повільно. За сухої та спекотної пори року такі місця при перебуванні в них людей є найбільш пожежонебезпечними.

При організації баз польових партій, таборів, бригад і тимча­сових стоянок забороняється:

• влаштовувати бази, табори і тимчасові стоянки в зонах сезонного і добового розливу річок, можливих селевих по­токів у горах, поблизу кордонів припливної хвилі на мор­ських узбережжях та інших місцях, які можуть бути за­топлені водою;

• організовувати бази партій і таборів у місцях, де існує загроза сходження лавин, каменепадів, обвалів та осипів при роботі в горах, а під час роботи в лісах — у пожежонебезпечних зонах (сухостій, заліснені пагорби і узвишшя, далеко від во­доймищ та ін.);

• установлювати намети поблизу ліній електропередачі або безпосередньо під ними;

• установлювати намети на галявинах поблизу поодиноких дерев на відстані ближче від їх подвійної висоти;

• розташовувати тимчасовий табір біля підошви крутого схи­лу, біля підніжжя скелі, де існує загроза каменепадів, на висо­хлому руслі річки, на дні ущелини, улоговини або конусах винесення в їх гирлах, на вершині гори.

Території баз і таборів польових партій і бригад, а також майданчики для встановлення наметів, інших спеціальних спо­руд для проживання або нічлігу працівників необхідно розчи­щати від сухостійних і небезпечних дерев у радіусі їх подвійної висоти від хмизу і каміння, всіляких нір, що можуть бути приту­лком гризунів, отруйних змій і т.д.

Намети та інші споруди для проживання людей у польових умовах необхідно міцно закріплювати і обкопувати канавою для запобігання стоку води всередину. Відстані між наметами в табо­рі, між наметами та автобусами, автомобілями мають бути не мен­ше 3 м. При встановленні в наметах опалювальних та обігріваль­них приладів відстань між наметами має бути збільшена до 10 м. Вхід до намету необхідно розташовувати з підвітряної сторони з урахуванням пануючого напряму вітру в даній місцевості.

Територію стоянки необхідно постійно утримувати в чисто­ті й порядку. Сміття, відходи та інші нечистоти слід система­тично видаляти у спеціально відведені місця. Ями для харчо­вих відходів, сміття і туалетів потрібно розміщувати не ближче 30 метрів від палаток і на відстані не менше 50 метрів нижче водозабірника.

Дезінфекція туалетів та ям для сміття повинна проводитися не менше двох разів на місяць. У разі ліквідації табору або сто­янки вигрібні ями і канави необхідно щільно засипати глиною або ґрунтом.

У горах, а також на відкритій місцевості степових та лісосте­пових районів на відстані не далі 3-4 м від намету мають бути встановлені громовідводи. Під час грози необхідно сидіти в на­меті подалі від опорних стовпів (стійок каркаса) і, по можливості, на ізолюючих засобах (надувні матраци, рятувальні жилети, гумові чоботи, спальні мішки та. ін.). При використанні радіо­зв'язку після кожного сеансу зв'язку антенне введення необхід­но заземляти через перемикач грозозахисту.

У районах, багатих гнусом, намети мають бути забезпечені марлевими або серпанковими запонами.

У холодну пору року намети та інші спеціальні житлові при­міщення необхідно утеплювати і обладнувати обігрівальними приладами (опалювальні печі на рідкому газовому і твердому паливі і т.д.).

Труби від обігрівальних приладів необхідно виводити з на­метів через бічні отвори, ізольовані від наметів листом заліза радіусом не менше 20 см і відводити від полотна наметів на відстань не менше 1 м. Забороняється робити отвори для труб обігрівальних приладів у дахах наметів.

Забороняється залишати в наметах та інших приміщеннях без постійного нагляду запалені ліхтарі, свічки, печі та обігрі­вальні прилади, а також застосовувати саморобні обігрівальні прилади.

До обслуговування опалювальних установок на рідкому па­ливі допускаються особи, що пройшли спеціальний інструктаж. При запалюванні форсунки працівник повинен спочатку пере­конатися у відсутності парів солярки в печі і лише після цього внести факел-полум'я і відкрити подачу палива.

При роботі печі необхідно суворо стежити:

за герметичністю трубопроводу, що підводить солярку;

за режимом горіння солярки, не припускаючи неповного згорання палива, перегріву димаря і самої печі;

за роботою вентиляції приміщення, у якому працює піч.

Неповне згорання палива і недостатня вентиляція приміщен­ня, у якому працює піч, може призвести до скупчення чадного газу і отруєння людей, які знаходяться у приміщенні, або до виникнення пожежі. Тому необхідно забезпечувати достатню по­дачу кисню для повного згорання палива та ефективну вентиля­цію опалювальних приміщень. У момент заповнення витратно­го бачка або вимірювання палива в ньому куріння і користуван­ня відкритим вогнем забороняється.

До роботи і обслуговування газових опалювальних установок допускаються особи, що пройшли спеціальний інструктаж і ма­ють посвідчення на право їх експлуатації. При первинному пуску (після ремонту або тривалої зупинки) рекомендується продути газопровід через запальник і шланг, виведений на повітря.

При користуванні газовою плитою можна вмикати пальник, тільки переконавшись у тому, що у приміщенні немає запаху газу, а газопровід і газова апаратура знаходяться у справному стані. При роботі газових плит у приміщенні повинна безпере­бійно працювати вентиляція. Забороняється залишати без на­гляду газові плити під час їхньої роботи.

Необхідно вести постійний контроль за роботою газових плит при нагріванні великих ємностей з холодною водою вогнем, оскіль­ки додаткове охолодження газу при зіткненні з холодною повер­хнею посудини призводить до неповного згорання газу.

Заміна відпрацьованого газового балона проводиться тільки при закритому вентилі, при цьому необхідно переконатися, що подача газу повністю припинилася.

Газові балони, розміщені у приміщенні, повинні знаходитися на відстані не менше 0,5 м від газової плити. Поза будівлями газові балони повинні розміщуватися в шафах, що не закрива­ються. Шафи і кожухи повинні мати прорізи або жалюзійні ґра­тки для провітрювання. Балони, наповнені газом, мають бути захищені від нагрівання сонячним промінням.

З метою недопущення вибуху забороняється:

• вносити будь-які зміни до конструкції опалювальних печей;

• застосовувати редуктори, шланги і прокладки, призначені для кисню, для рідкого газу;

• самовільно регулювати редуктор робочого балона;

• палити і користуватися відкритим вогнем при заміні балонів;

• застосовувати для нагрівання вентилів і застиглих ба­лонів відкритий вогонь (нагрівати їх можна тільки во­дою або парою);

• зберігати балони в житловому приміщенні і складати на­повнені і порожні балони разом.

У приміщенні на видному місці має бути вивішена інструк­ція щодо обслуговування опалювальних приладів.

Перевезення газових балонів, як правило, має здійснюватися на автомашинах типу «клітки» або автомашинах зі спеціаль­ним кузовом, що виключає можливість падіння балонів і ударів їх один об одного. Перевезення одиночних балонів у легкових автомашинах має проводитися із застосуванням пристроїв, що оберігають балони від ударів і переміщень. Усі наповнені бало­ни мають бути перевірені на герметичність вентиля (клапана) і різьбового з'єднання.

При навантажувально-розвантажувальних роботах і зберіган­ні балонів необхідно вживати запобіжних заходів проти їх па­діння, пошкодження і забруднення. Не дозволяється знімати ба­лони з автомашини ковпаками вниз, а також забороняється транс­портувати і зберігати наповнені балони без заглушок і запобіж­них ковпаків.

 




Переглядів: 3525

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.