Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Клінічний діагноз

 

Необхідною передумовою всякого раціонального лікування є правильний діагноз. Сучасна клініка пред’являє великі вимоги до клінічного діагнозу[Є.М.Нейко і співавт.,1997].

1. Він повинен бути правильним з патологоанатомічної точки зору, тобто правильно відображати морфологічні зміни, які виникли в організмі хворого і які властиві його захворюванню. Це необхідна умова для призначення правильного лікування.

Наприклад, якщо хворому на інфаркт міокарда буде поставлений діагноз перфорованої виразки шлунку (це, нажаль, зустрічається) то, очевидно, що такий хворий не отримає правильного лікування і навіть може бути екстренно прооперований. Або нижньодолева плевро-пневмонія може неправильно діагностуватись як “гострий живіт” і такий хворий буде госпіталізований в хірургічну клініку.

Тому зрозуміло, чому таке велике значення має співпадання клінічного і патологоанатомічного діагнозів.

2. Діагноз повинен бути по можливості етіологічним. Наприклад, лікар може точно поставити діагноз недостатності аортальних клапанів, але цього мало: він повинен вказати і на причину виникнення клапанного ураження (ревматизм, затяжний септичний ендокардит, сифілітичний аортит, атеросклероз аорти). Або поліартрит — може бути ревматичний, бруцельозний, інфекційно-алергічний, туберкульозний.

3. Діагноз обов’язково повинен бути також функціональним. Не достатньо точно вказати, що у хворого є повна клапанна вада серця ревматичної етіології. Ми знаємо, що хворий з таким діагнозом може почувати себе здоровим і не підозрювати наявності у себе вади серця, але може бути й інвалідом і загинути від прогресуючої застійної недостатності кровообігу.

Функціональна характеристика діагнозу є однією з важливих і обов’язкових частин його, так як вона визначає працездатність хворого і до певної міри прогноз, тобто долю хворого.

4. Індивідуалізація діагнозу. Коли лікар ставить діагноз, він повинен завжди пам’ятати, що хвороба перебігає у різних людей по-різному, супроводжується різними функціональними розладами не тільки органів, уражених патологічним процесом, але й інших органів і систем. Для прикладу можна взяти хворих на інфаркт міокарда. У одних обширний трансмуральний інфаркт міокарда перебігає сприятливо з самого початку й до утворення рубця, через 4-5 тижнів хворий виписується з клініки. У інших, навіть з менш обширним інфарктом, хвороба з самого початку перебігає важко, з ускладненнями (порушення ритму і провідності, шоків, або набряком легень та інше). У одних, не дивлячись на обширний інфаркт, немає жодних ускладнень з боку психіки, у інших — з самого початку з’являється відчуття тривоги та інші психічні розлади. У всіх цих хворих однаковий діагноз: гострий інфаркт міокарда. Але якщо детально характеризувати зміни центральної нервової системи і психіки, то це вже буде не діагноз хвороби, а діагноз хворого. Саме такої індивідуалізації діагнозу, вивчення хворого з особливостями його організму, особистості, життя, перебігу хвороби, лікування не хвороби, а хворого домагалися основоположники вітчизняної клінічної медицини.

5. Клінічний діагноз не може бути статичним. Він мусить відображати динаміку проресу: його прогресування, або навпаки — зворотній розвиток. Наприклад, хворий, який поступив у клініку з

гострим інфарктом міокарду, може виписуватись вже з постінфарктним кардіосклерозом. Навіть таке захворювання як кардіосклероз не є незмінним, а еволюціонує. У хворого з кардіосклерозом можуть з’явитися розлади серцевого ритму і провідності, розвинутись застійна недостатність кровообігу.

 




Переглядів: 2226

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.