Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ABC/XYZ-аналіз

 

Через те, що окрім екологічної релевантності безпосередньо на підприємстві враховуються непрямі впливи, зумовлені діяльністю підприємства, екологічну релевантність підприємств можна оцінити за допомогою семи критеріїв. У літературі з питань екологічного менеджменту відповідно до цього пропонується здійснювати поділ матеріалів та їх груп відповідно до різних АВС-класифікацій (табл. 4).

Метою еколого-орієнтованого аналізу матеріалів є комплексна оцінка предмета дослідження в якісному аспекті. Ця методика дає не кількісний, абсолютний числовий результат, а поділяє екологічні впливи різних екологічно релевантних чинників „відносно” – на термінові, менш гострі та підпорядковані види навантаження.

Методика відносного поділу визнає, що оцінка впливів підприємства на довкілля не може бути досягнута з науковою точністю, бо екологічні феномени найчастіше важко оцінити, включити у числові величини суб'єктивні чинники та політичні компроміси. Крім того, якісна оцінка відповідає зростаючим інформаційним принципам та принципам прийняття рішень.

За допомогою XYZ-оцінки визначається кількісний ефект навантаження на довкілля, який відтак „відносно” розподіляється.

АВС/XYZ-аналіз як вартісно орієнтована класифікація видів матеріалів ставить витрати на одиницю продукції (прямі витрати) у залежність від споживання матеріалів упродовж визначеного часового проміжку. Тим самим різні види матеріалів зважуються відповідно до їх вартісного значення для виробничого процесу. А-матеріали вважаються особливо важливими через те, що вони представляють собою значний витратний фактор. В-та С-матеріали у результаті найчастіше виключаються з аналізу, бо вони мають малий вплив на витрати підприємства. Ця „споживчо-вартісна раціональність” виробництва перебуває однак у конфлікті з загальноекономічним аналізом. Мета повинна полягати у тому, щоб частку прихованих побічних продуктів зменшити настільки, аби можна було мінімізувати подальше навантаження на довкілля.

У методиці АВС/ XYZ -аналізу, розробленого ВІЕЕД, оцінка сировини і матеріалів проводиться на підставі їх екологічної прийнятності. Відповідно до цього визначається, йде мова про звичайне використання ресурсів, чи необхідно у коротко- чи середньостроковому відрізку часу рахуватися уже з виснаженням сировин­ної / матеріальної бази. Після цього необхідно скласти пріоритети у потребі в дії. За допомогою матеріалів з позначкою А встановлюють потребу в дії з точки зору зниження екологічного навантаження.

За допомогою обліку запасів у рамках аналізу входу-виходу можна виявити вузькі місця і структуровано подати пропозиції щодо оптимізації. Так само необхідно проаналізувати загальний життєвий цикл продукції кожного виду матеріалу, який надходить. Растр, як уже згадувалося, містить 7 критеріїв, деякі з них поділені ще додатково. У загальному вигляді критерії оцінки ВЕЕД можна подати так, як у табл. 5. Характеристика окремих етапів за АВС- показана на (табл. 6).


Таблиця 4.




Переглядів: 254

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.