Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Зміст розділа

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

 

щодо виконання розділа “Охорона праці та навколишнього середовища” у випускній роботі (проекту) бакалавра

для студентів не хімічних факультетів

 

Складач: Березуцький В.В.

Чеботарьов М.К.

 

Харків - 2011

 

Загальні вказівки

 

Кожна випускна робота (проект) студентів не хімічних факультетів, повина виконуватись з урахуванням загальних вимог з охорони праці та захисту навколишнього природного середовища та мати у пояснювальній записки відповідний розділ.

Об¢єм розділа повинен бути у межах 4-5 сторінок рукопису тексту з обов¢язковими вказівками на діючі стандарти, норми, правила та інші нормативнно - технічні документи з охорони праці та навколишнього природного середовища.

В залежності від теми кваліфікаційної роботи, зміст розділу може бути змінено викладачем-консультантом.

До початку роботи над розділом, кожен студент заповнює лист-завдання кафедри “Охорони праці та навколищнього середовища” з розробки розділа з “Охорони праці та навколишнього середовища”, який отримує від викладача-консультанта. Додаток № 1.

Після закінчення роботи над розділом, лист-завдання кафедри «Охорона праці та навколишнього середовища» залишається у викладача консультанта, а на титульном листі випускної роботи, викладач-консультант ставить свій роспис.

На консультації по розділу “Охорона праці та навколишнього середовища”, викладачу-консультанту відведено одну годину, тому щоб немарнувати свій час, студент повинен своєчасно відвідувати консультації, які призначає викладач-консультант.

 

Зміст розділа

 

1.1 Назва підрозділу - Загальні питання охорони праці та навколишнього середовища. У цьому підрозділі необхідно навести загальні законодавчі вимоги в Україні та щодо галузі, у якої студенту прийдеться працювати у майбутньому.

Необхідно вказати актуальність та необхідність дотримання питань охорони праці та навколишнього середовища з посиланням на відповідні статті Законів “Об охороні праці” та “Охорона навколишнього природного середовища в Україні”. Також привести посилання на статті Закону України "Про підприємства в Україні”.

1.2. Навести структуру управління питаннями “Охорони праці та навколишнього середовища” на підприємстві. Створити структуру управління на підприємстві за даними, які наведено у додатку № 2. Приклад - структура СУОП НТУ «ХПІ». Додаток № 3. Далі розглядається приміщення та робота у технічному відділі підприємства.

1.3. У вигяді таблиці, навести перелик шкидливих та небезпечних промислових факторів, які супроводжують працю бакалавра за профілем обраної професії. Вказати можливе джерело утворення цих факторів. Звернути увагу на: рівень електрічної напруги; метеорологичні умови у робочій зоні; шум; вібрацію; випромінювання – електромагнитні, радіаційні, теплові; наявність статичної електрики; рівень іонізації повітря; пожежна небезпека приміщеннь; рівень освітлення та інші. ГОСТ 12.0.003 – 74*. Варіанти дивиться у додатку № 4.

1.4. Необхідно визначити категорію праці за енерговтратами (частіше це Іа), з урахуванням особливостей праці за компьютором (Іб). Для визначеної категорії праці, навести оптимальні параметри мікроклімату на робочому місці. Необхідно врахувати те, що можлива праця на непостійних робочих місцях. ГОСТ 12.1.005 – 88* та Гігієнічні нормативи (ГН 3.3.5-8.6.6.1 - 2002) Додаток № 4.

1.5. Вказати засоби регулювання метеорологічних умов. Тобто, види вентиляції приміщення, опалення та, якщо це треба, кондиціювання повітря. Якщо вказується кондиціювання, то необхідно вказати яким показником це обумовлюється. ДБН В.2.5-67:2013. Що до робочого місця із ПЕОМ - НПАОП 0.00 – 1.28 – 2010.

1.6. Визначитись з розрядом зорової праці відповідно нормативним вимогам. За звичайно це ІV, з підрозрядом в або г, але якщо робота пов¢язана з компьютором, то відповідно вимогам санітарних норм – ІІІ г. Навести нормативні показники освітлення робочої зони (природного та штучного). ДБН B.2.5. – 28 - 2006. Що до робочого місця із ПЕОМ - НПАОП 0.00 – 1.28 – 2010.

1.7. Вказати допутимі рівні шуму та вібрації на робочих місцях, з урахуванням застосування множительної техніки. Навести нормативні вимоги до цих показників відповідно ГОСТів 12.1.003 – 89 та 12.1.012 – 90 ССБТ, НПАОП 0.03-3.14-85. Звичайно допустимий рівень шуму, для таких видів праці не більше 50 дБА. Що до робочого місця із ПЕОМ - НПАОП 0.00 – 1.28 – 2010.

1.8. Навести величину застосованної електрічної напруги, категорію приміщення по ступеню небезпеки (ПУЕ, ), клас захисту електрообладнання (НПАОП 40.1-1.32-01) навести потужність електричних приладів. Стисле описання заходів безпеки, що до застосування електричних приладів, у тому числі компьюторів. Що до робочого місця із ПЕОМ - НПАОП 0.00 – 1.28 – 2010.

1.9. Навести стисло ергономічні вимоги до робочого місця, з урахуванням праці за комп’ютером (НПАОП 0.00 – 1.28 – 2010 )

1.10. Навести нормативі вимоги до робочий площини на одного працюючого, з урахуванням застосування комп’ютерів. ДСанПін 3.3.2.007– 98 та НПАОП 0.00 – 1.28 – 2010.

1.11. Визначити еколого-економічні показники природних ресурсів, в тому числі нормативи по воді на кожного працюючого. Вказати ліміти на використання природних речовин. Вказати на зв’язок природних ресурсів із виробництвом, а саме використання паперу, газу, електрики, води та інших ресурсів. Визначити можливі джерела забруднення навколишнього природного середовища та засоби захисту від нього. Навести модель системи управління оточуючим середовищем. Зразок у додатку 5.

Таблиці та рисунки, можна наводити, як додатки до дипломної роботи.

 




Переглядів: 339

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.