Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Виконання курсової роботи складається з таких основних етапів:

1) визначення напряму дослідження;

2) вибір і затвердження теми та плану курсової роботи;

3) проведення досліджень і написання роботи;

4) оформлення курсової роботи;

5) підготовка до захисту і захист роботи.

 

Для попередньої перевірки робота повинна бути подана керівнику не пізніше ніж за тиждень до початку сесії. Після перевірки робіт керівником призначається дата захисту. Роботи, які не відповідають встановленим вимогам за змістом чи оформленням повертаються на доробку.

При невчасному поданні роботи оцінка може знижуватись на один бал. Тому фактична дата подання роботи обов’язково вказується студентом на титульному листі. При невиконанні курсової роботи студент не допускається до складання іспиту з даної дисципліни.

Визначення напряму дослідження.Визначення напряму дослідження здійснюється самостійно студентом виходячи з наукових інтересів студента, тематики наукових досліджень кафедри, замовлень підприємств тощо.

Вибираючи напрям дослідження, доцільно користуватися запропонованим переліком тем, проте він не є вичерпним і може уточнюватись або доповнюватись за бажанням студента. При цьому тема має бути узгоджена з науковим керівником.

План курсової роботи має відповідати темі дослідження, мати чітку логіку поєднання теоретико-методичної, аналітичної та конструктивної частин.

Проведення досліджень і написання роботи.Головним завданням цього етапу є написання тексту курсової роботи відповідно до затверджених теми та плану. Студент має ґрунтовно ознайомитись з нормативно-методичними та теоретичними засадами обраної проблематики, на підставі аналізу літературних джерел узагальнити існуючі підходи та обґрунтувати методичний фундамент своїх досліджень. В ході реалізації цього етапу робота з літературними джерелами може вестися паралельно з дослідженнями на окремому підприємстві.

Підготовка до захисту курсової роботи.Після завершення написання роботи студент у встановлені кафедрою графіки подає курсову роботу науковому керівникові для одержання від нього письмового відгуку з оцінкою дослідження.

Курсова робота, підписана автором, з письмовим відгуком наукового керівника подається на кафедру голові комісії (викладачу) з захисту курсових робіт . Голова комісії (викладач) вирішує питання про допуск студента до захисту, роблячи відповідний запис на титульному аркуші курсової роботи.

У разі невідповідності курсової роботи вимогам даних рекомендацій науковий керівник або голова комісії (викладач) може не допустити студента до захисту курсової роботи.

Порядок захисту курсової роботи.Студент готує до захисту реферат та ілюстративний матеріал (таблиці, графіки, діаграми, рисунки, всього 3—5 одиниць) для членів комісії.

Час виступу не повинен перевищувати 5—8 хвилин, має бути стислим, конкретним, з використанням ілюстративного матеріалу: плакатів, роздаткового матеріалу (набору таблиць, графіків, діаграм, схем або відповідних слайдів). Головне призначення таких додатків — детально та наочно проілюструвати ті чи інші твердження автора, тому необхідно вчасно посилатися на відповідний матеріал, акцентувати на ньому увагу членів комісії.

Захист роботи розпочинається з доповіді, в якій студент має розкрити:

—актуальність теми;

—структуру роботи;

—об’єкт дослідження;

—висновки з аналізу, зміст запропонованих заходів та обґрунтування їх ефективності (рекомендується витратити не менше 70 % часу, відведеного для доповіді).

 

Завершуючи доповідь, студент має відзначити: які його розробки та висновки впроваджені або намічені до впровадження; де ще слід, на його думку, застосувати результати дослідження; які фактична чи очікувана соціально-економічна ефективність запропонованих ним заходів.

Під час доповіді слід звертатися до ілюстративного матеріалу, коротко пояснюючи його зміст.

Члени комісії, присутні на захисті, можуть ставити студенту, що захищає курсову роботу запитання з метою визначення рівня його спеціальної підготовки та ерудиції.

Загальний час захисту курсової роботи не повинен перевищувати 15 хвилин у середньому на одного студента.

Після обговорення підсумків захисту на закритому засіданні членів комісії виноситься її рішення (загальна підсумкова оцінка). У разі незгоди між членами комісії думка голови є вирішальною. Рішення комісії оголошується її головою в той самий день.

У процесі визначення оцінки враховується низка важливих показників якості курсової роботи:

Змістовні аспекти роботи:

• актуальність обраної теми дослідження;

• спрямованість роботи на розробку реальних практичних рекомендацій;

• відповідність логічної побудови роботи поставленим цілям і завданням;

• широта й адекватність методологічного та діагностичного апарату;

• наявність альтернативних підходів до вирішення визначених проблем:

• рівень обґрунтування запропонованих рішень;

• ступінь самостійності проведення дослідження;

• розвиненість мови викладення роботи та її загальне оформлення.

 

Якість захисту роботи:

• уміння стисло, послідовно й чітко викласти сутність і результати дослідження;

• здатність аргументовано захищати свої пропозиції, думки, погляди;

• загальний рівень підготовки студента.

Основні умови одержання оцінки.Результати курсової робот оцінюються за чотирибальною системою.

Оцінка “відмінно” виставляється за роботу, в якій реалізовані всі вимоги до її написання і в процесі захисту студент виявив уміння грамотно і відповідно до вимог культури праці спеціаліста докласти про її результати та захистити окремі положення, що визначаються керівником. Сама робота має бути оформлена відповідно до вимог вищої школи, написана охайно, містити особисті розробки та пропозиції майбутнього спеціаліста. Не допускається наявність у роботі методологічних помилок, некоректних висловів.

Оцінка “добре” виставляється за роботу в якій реалізовані всі вимоги, які пред’являються до курсової роботи, як до її оформлення так і до змісту. При цьому у роботі наявні окремі несуттєві методологічні помилки, окремі висновки і пропозиції не є результатом дослідження автора і в процесі захисту студент виявив уміння грамотно і відповідно до вимог культури праці спеціаліста докласти про її результати та захистити окремі положення, що визначаються керівником.

Оцінка “задовільно” виставляється за роботу, в якій не повністю реалізовані вимоги до змісту та/або оформлення, недостатньо розкрита суть теми, у роботі наявні окремі несуттєві методологічні помилки, окремі висновки і пропозиції не є результатом дослідження автора або недостатньо обґрунтовані. Крім того, оцінка задовільно може бути поставлена і за недостатній рівень захисту окремих положень.

Оцінка “незадовільно” виставляється за роботу, в якій не повністю реалізовані вимоги до змісту та/або оформлення, недостатньо розкрита суть теми, у роботі наявні суттєві методологічні помилки, більшість висновків і пропозиції не є результатом дослідження автора. Крім того, оцінка “незадовільно” може бути поставлена і за незадовільний рівень захисту окремих положень.

Курсові роботи до захисту не допускається.Не подана науковому керівникові на перевірку у встановлені строки. Виконана не самостійно. Структура не відповідає вимогам. Відсутнє економічне обґрунтування запропонованих заходів, недбало оформлена робота.

 

 




Переглядів: 367

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.