Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Робота має виконуватися студентом у повній відповідності до затверджених календарного плану та завдання. У випадках відставання від графіка студент зобов’язаний надати пояснення своєму науковому керівнику або завідувачу кафедри.

Зміст роботи повинен відповідати плану, який, у свою чергу, має розкривати сутність теми, що розглядається, її внутрішню структуру і логіку дослідження.

План курсової роботи має бути складним і містити: вступ; основну частину, яка включає три розділи, кожний з яких складається не менш ніж з двох підрозділів; висновки, перелік використаних джерел та додатки.

Незалежно від обраної теми, структура курсової роботи має бути такою:

- титульна сторінка (форма № Н-6.01);

- зміст курсової роботи;

- вступ (орієнтовно 2-3 сторінки);

- теоретичний розділ (10-12 сторінок);

- аналітичний розділ (10-15 сторінок);

- проектний розділ (10-18 сторінок);

- висновки (2-3 сторінки);

- перелік використаних джерел (не менш ніж 15 найменувань);

- додатки (за потреби).

 

Курсова робота починається з титульного аркушу(див. додаток Б). На ньому вказуються назва університету; назва кафедри, на якій вона виконувалась; назва дисципліни, повна назва теми курсової роботи; курс, група, напрям підготовки, спеціалізація, прізвище та ініціали студента; посада, вчене звання, наукова ступінь, прізвище та ініціали наукового керівника; оцінка виконання та захисту курсової роботи за національною шкалою та ЕСТS; підписи, прізвища та ініціали усіх членів комісії; місце та рік виконання роботи.

На наступній сторінці розміщується зміст,в якому вказуються назви та номери початкових сторінок усіх розділів та підрозділів курсової роботи (див. додаток В).

У вступіобґрунтовується актуальність теми, що вивчається, її практична значущість; визначаються мета, предмет, завдання та об'єкт дослідження; розглядаються методи, за допомогою яких воно проводилось; розкривається структура роботи, її основний зміст. Закінчити огляд треба коротким висновком про ступінь висвітлення в літературі основних аспектів теми.

При з'ясуванні об'єкта, предмета і мети дослідження необхідно зважати на те, що між ними і темою курсової роботи є системні логічні зв'язки. Об'єктом виступає те, що досліджується, а предметом – те, що в цьому об'єкті має наукове пояснення. Об'єктом дослідження в курсовій роботі є підприємство. Предметом дослідження в курсовій роботі виступають різні процеси, що відбуваються на підприємстві.

Основна частина курсової роботи складається з трьох розділів:

І. Критичний аналізтеоретико-методологічних положень досліджуваної

проблеми (явища, процесу).

ІІ. Аналіз та оцінювання стану (рівня розвитку, тенденцій тощо) досліджуваного явища, процесу на підприємстві.

ІІІ. Формування комплексної програми підвищення ефективності процесу (покращення ситуації щодо обраної проблематики).

У теоретичному розділірозглядають загальні підходи до теми дослідження з використанням різноманітних літературних джерел, можливе зіставлення різних точок зору, використання опублікованих статистичних даних з посиланням на джерела. Розділ містить теоретичне обґрунтування, суть, значення, кваліфікаційні характеристики, історію та сучасні тенденції предмета дослідження (розробки), методичні підходи, формулювання власної позиції студента щодо обраної проблеми. Теоретичне обґрунтування має визначити роль і місце досліджуваних явищ та процесів у діяльності організації.

З метою вивчення основної літератури з теми курсової роботи необхідно використовувати різні джерела пошуку: каталоги і картотеки кафедр та бібліотеки вищого навчального закладу, а також провідних наукових бібліотек, бібліотечні посібники, посилання в підручниках, монографіях, словниках та ін., покажчики змісту річних комплектів спеціальних періодичних видань, електронні каталоги бібліотек тощо.

Матеріали розділу повинні мати наскрізний характер та бути придатними для виконання аналітичної, проектної частин й формулювання висновків.

Наприкінці розділу необхідно викласти стислі висновки.

В аналітичному розділіза матеріалами реального підприємства подається аналіз досліджуваної проблеми з обов'язковим взаємозв'язком з результатами попереднього розділу. Розділ повинен містити стислу характеристику підприємства, аналіз його основних техніко-економічних показників. Техніко-економічні показники доцільно навести у таблиці. У розділі необхідно обов’язково дати глибокий, детальний аналіз стану обраної проблеми на підприємстві. Використовуючи дані цього аналізу, встановлюються існуючі недоліки в області організації, нормування або стимулювання праці, позначаються шляхи їх усунення з метою підвищення ефективності роботи персоналу і підприємства в цілому.

Всі аналітичні розрахунки, моделі, матеріали таблиць, графічні ілюстрації повинні супроводжуватись пояснюванням, яке дозволяє з’ясувати сутність управлінських та економічних процесів, що спостерігаються на підприємстві, їх особливості та тенденції розвитку, поглиблений аналіз яких допомагає виявити невикористані резерви.

У проектному розділікурсової роботи необхідно розробити конкретні пропозиції щодо усунення виявлених раніше недоліків. Ці пропозиції повинні бути чітко сформульовані, спрямовані на подальше поліпшення організації, нормування або стимулювання праці та сприяти досягненню більш високих якісних і кількісних показників діяльності підприємства. Всі пропозиції повинні бути економічно обгрунтовані та підтверджені розрахунками економічної ефективності. Необхідним у роботі є виконання розрахунків на ЕОМ. При цьому можуть бути використані як стандартні програми, які є на кафедрах обчислювальної техніки, менеджменту, так і розроблені студентом самостійно для вирішення проблем організації і стимулювання праці.

Тема курсової роботи має бути розкрита без пропуску логічних ланок, тому починаючи працювати над розділом, треба відмітити його головну ідею, а також тези кожного підрозділу. Тези необхідно підтверджувати фактами, думками різних авторів, результатами анкетування та експерименту, аналізом конкретного практичного досвіду.

Логічним завершенням курсової роботи є висновки.У висновкахкоротко викладають зміст виконаних досліджень і отримані результати, формулюються рекомендації про їх доцільність і можливість упровадження у виробництво. Головна мета – це підсумки проведеної роботи. Висновки подаються у вигляді окремих лаконічних положень, рекомендацій. Дуже важливо, щоб вони відповідали поставленим завданням. У висновках необхідно зазначити не тільки те позитивне, що вдалося виявити в результаті вивчення теми, а й недоліки та проблеми практичного характеру, а також конкретні рекомендації щодо їх усунення.

Список використаних джерелвідображає обсяг використаної літератури та ступінь вивчення досліджуваної теми, є візитною карткою автора роботи, його професійним обличчям, свідчить про рівень володіння навичками роботи з науковою літературою. Список повинен містити бібліографічний опис джерел, використаних студентом під час роботи над темою. Укладаючи його, необхідно додержуватися вимог державного стандарту. Кожний бібліографічний запис треба починати з нового рядка, літературу слід розташовувати в алфавітному порядку авторів та назв праць, спочатку видання українською та російською мовами, потім – іноземними. В деяких випадках допускається нумерація використаних джерел згідно порядку посилань в тексті. Бібліографічні записи в списку повинні мати порядкову нумерацію.

Завершуючи написання курсової роботи, необхідно систематизувати ілюстративний матеріал. Ілюстрації можна подавати у тексті, а якщо вони громіздкі, або стосуються теми лише побічно – оформляти у вигляді додатків. Усі додатки повинні мати порядкову нумерацію та назви, що відповідають їхньому змісту. Нумерація аркушів з додатками продовжує загальну нумерацію сторінок основного тексту роботи.

 




Переглядів: 238

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.