Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






РОБОТА ІЗ ДОКУМЕНТАЛЬНИМ ГЕРОЄМ

Несинхронна зйомка, тобто звичайна зйомка без запису джерел звуку. Головна порада тут: ніколи не можна використовувати випадково записаний камерною “гарматою” звук у якості синхрона. Цей мікрофон призначений ТІЛЬКИ для запису інтер-шуму й тільки для нього цей звук і годиться. Решта – уже операторська майстерність.
Синхронна зйомка: відразу, до зйомки необхідно вирішити, як ви будете її знімати. У загальному виді всі синхрони діляться на офіційні виступи й інтерв'ю, відкриті й приховані.
1. Офіційний виступ: тут усі повинне бути підкорено завданню акцентування уваги на промовці. Тобто ніяких зайвих деталей, тим більше особистого характеру. Основні плани - середній і американський середній. Ракурс звичайно береться фронтальний, камерою «нормальної висоти». Загальний план досить дати 2 - 4 рази, щоб глядач зорієнтувався в просторі, наприклад, на початку й наприкінці, під титри (можна використовувати також як перебивання, тільки знімати тоді потрібно так, щоб не було видне губ мовця). Тобто тут потрібна строгість і навіть аскетизм кадра. Мікрофон повинен бути або схований, або стояти на столі, прикритий чим-небудь (напр. настільним календарем і т.п.), але не в якому випадку не в руках у промовця.
2. Офіційне інтерв'ю нагадує виступ, але припускає більшу відкритість (не в якому випадку не акцентовану) ситуації зйомки, присутність у кадрі журналіста, який однак у цьому випадку так само не може бути персоною, а виступає як «представник глядацької аудиторії». Пряме звертання до глядачів тут можливо тільки на початку й наприкінці інтерв'ю. Ніяких перебивань і, тим більше, суперечки з виступаючим бути не можливо: питання, відповідь із чіткою крапкою наприкінці питання. Мікрофон може бути в руках у журналіста, але краще його поставити на стіл. Акцент тут, як і у випадку офіційного виступу, робиться саме на промовці.
3. Відкритий синхрон, як інтерв'ю, так і монолог, уже дають набагато більше волі. Це й можливість присутності в кадрі журналіста, і його відкрита робота на камеру ( аж до регулярного прямого звертання до глядачів), влучення в кадра знімальної й іншої апаратури. Тут ви можна творити все, що завгодно: від офіціозу, до повного абсурду – у залежності від обраної стилістики й жанру.
4. Прихований синхрон, так само не важливо, у монолозі або діалозі, має на увазі створення в глядача відчуття підглядання, ненавмисності ситуації. Усе, що стосується технічної сторони й самої ситуації зйомки, повинно бути гранично сховане. Ніяких мікрофонів, ліхтарів, проводів, питань через камеру й т.п. у кадрі бути не може. Навіть погляд героїв у камеру може бути тільки випадковим. Тобто у глядача повинно створитися відчуття схованої камери. Ховати ж мікрофон можна де завгодно: починаючи від петлички під лацканом піджака, до запису з мікрофонної “гармати”. Якщо немає ні того, ні іншого, можна зробити муляж книги (коробка формату великої книги з наклеєною обкладинкою), покласти її корінцем до камери й сховати туди мікрофон (у торцях робляться дрібні дірки, а решта простір усередині обклеюється поролоном). І таких муляжів можна придумати скільки завгодно.




Переглядів: 192

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.