Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ВИСНОВКИ

За теперішнього часу, незважаючи на суспільну ситуацію, яка складається в нас і в світі, філософія стає справді перетворюючою си­лою. Вона збагачується новими філософськими проблемами і суттєво розширює свою роль у суспільстві, все чіткіше виконує духовно-регу­люючу функцію в життєдіяльності людини і соціуму. Водночас вона все менше виконує службову функцію обслуговування інтересів прав­лячих груп, перестає бути інституалізованою і догматизованою офіційною доктриною. Філософія починає розвиватись як інноваційне знання і як провісник маиоутщх порем»»* у гущини-1»", исреїчю п» краще — і цим сучасна гуманістична філософія відрізняється рід по­хмурих окультних віщувань і кликушества вселенських катастроф.

Сучасна філософія все більше стає гуманістичною філософією, прямо проголошуючи ідеї соціального оптимізму, людинолюбства, шанування мудрості, культури, духу і знання в ім'я людини, а не проти неї. Ідеологічна суть філософіїдуховне відродження людини. І це Відродження як Другий історичний Ренесанс — не для торжества релігії, держави або «тисячолітнього царства» ідеальної соціальності, а для творчої самареалізації кожної індивідуальної людської сут­ності.

Сучасна філософія — не автаркна філософія національної ви­щості чи покаяння, а людського космізму, філософія сили людського духу.. Вона не нав'язує волі іншим народам, але закликає їх до соціального і духовного співробітництва на спільному шляху людства до культурного прогресу.

Для спільного виживання і процвітання людям треба не багато — зрозуміти, що на планеті ніхто не вирішить за них Їхні людські проблеми. Вони або всі виграють, або всі програють разом.

Сучасна філософська максима однозначна — ніхто не може виг­рати за рахунок іншого.Кожний вартий саме стільки, скільки може віддати іншому для спільного блага. І ніхто нікого до цього не при­мушує. Кожний чинить в міру свого самопізнання, реалізації своєї ду­ховної сутності. І кожний зможе взяти в «інший світ» не більше того, що він духовно напрацював і заслужив у «цьому світі». Слід зрозуміти, що нічого матеріально не можна забрати і речово перемістити з даного світу в іносфери буття. Єдиний наш «прохідний білет» у Великий Кос­мос і Духовний Всесвіт — це розвинена духовність і довершена мо­ральність, акумульована знанням інформація, вміння управляти цією у інформацією на різних рівнях світового буття.

Американський філософ Г.Парсонс називав філософію, що на­роджувалась, філософією здивування. Сучасну людину важко чимось здивувати. Але коли взяти нашу вітчизну, то вона вражена подіями, що відбулися у суспільстві: люди Похилого віку, дійсно, приголомшені, а молодь просто не знає, що діяти. Тому головна соціальна задача філософії для нашого суспільства — дати провідну нитку і насамперед для молоді. Ця філософська «нитка Аріадни» — єдино реальна «нитка в майбутнє». За межами духовно-гуманістичного шляху — деградація, містика, мракобісся, «шлях у нікуди».

І ми повинні знайти у собі духовні сили для духовного відродження, щоб знайти своє місце в майбутньому. І філософія за­кликає сформувати суспільний і особистісний світогляд духовного оп­тимізму.




Переглядів: 149

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.