Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема 12. Українські землі у складі Російської та Австро-Угорської імперій

 

Кирило-Мефодіївське товариство. Історичні джерела та література. Історіографія питання. «Книга буття українського народу». Склад Товариства, його діяльність і розгром. Значення Кирило-Мефодіївського товариства.

Українці у Австро-Угорщині. Територія, населення, адміністративний устрій та соціально-економічний розвиток. Соціальна політика Австрійської монархії. Скасування кріпосного права. Суспільно-політичний рух. "Руська трійця". Активізація національного руху в 1848-1849 рр. "Головна руська рада". "Руський собор". Революційні події наЗакарпатті, Галичині та Північній Буковині. Лук'ян Кобилиця.

Політичний розвиток України на початку XX ст.Зростання робітничого класу, його структура та якісний склад. Становище пролетаріату. Перехід робітничого класу від економічних страйків до політичної боротьби, іскрівські організації на Україні, їх участь у роботі II з’їзду РСДРП. Селянські виступи. Розвиток Абітурієнтського і земсько-ліберального руху. Національний рух. Роль і місце національного питання у розгортанні політичної боротьби на Україні. Утворення політичних партій. Революційна українська партія. Українська народна партія. Українська соціалістична партія. Українська соціал-демократична спілка. Українська демократична партія. Українська радикальна партія. Українська демократично-радикальна партія, їхні програми та політична діяльність. Вимоги з національного питання в програмних документах РСДРП.

Тема 13. Українська революція 1917-1921 рр.

Директорія. Утворення Директорії. Антигетьманське повстання. Офіційне відновлення УНР. С.Петлюра. В.Винниченко. Відносини Директорії з Антантою. Інтервенція Антанти на півдні України. Внутрішня політика Директорії. Проголошення Тимчасового робітничо-селянського уряду України. 28 листопада 1918 р. Війна Радянської Росії проти УНР. Оголошення Директорією війни Росії. 16 січня 1919 р. Наступ радянських військ. Війна УНР з Денікіним. Союз С.Петлюри і Ю.Пілсудського. Ризький мирний договір Польщі з РРФСР і УРСР. Місце Директорії у національній історії.

 

Тема 14. Політичні та соціально-економічні перетворення в Україні

у 1918-1938 рр.

Роки нової економічної політики (1921-1928 р.). Індустріалізація країни. Внутрішнє становище УСРР. Україна в плані ГОЕЛРО. Голод 1921-1928 рр. Запровадження НЕПу. Суть НЕПу. Відбудова сільського господарства. Хлібозаготівельна криза 1928 р. Згортання НЕПу у 1927-1928 рр. Індустріалізація. Перші п'ятирічки на Україні.

Західно-українські землі в 1920-1939 р. Землі України у складі Польщі (20-30-ті роки). Соціально-економічне становище Галичини в умовах польської окупації. Пацифікація 1930 р. Режим санації. Створення УВО. І Конгрес УН. Створення ОУН. Культурно-просвітницький рух. Економічні, профспілкові, спортивні і дитячі товариства (“Сокіл”, “Луг”). Греко-католицька церква на західноукраїнських землях. А. Шептицький.

Землі України у складі Румунії і Чехословаччини. Розселення. Румунізація українського національно-культурного життя. Націоналістичний рух (І.Григорович, О.Зибачинський, Д.Квітковський). Мюнхенська згода і доля Закарпаття. Спроба розбудови карпатсько-української держави. Карпатська Січ. Проголошення самостійності Карпатської України.

 

Тема 15. Велика Вітчизняна війна на українських землях

Рух Опору на Західній Україні в роки ІІ світової війни. Проголошення української державності 30 червня 1941 р. Створення УПА. А.Мельник, С.Бандера. Боротьба УПА з Червоною Армією.

Окупаційний режим на території України. Територіальний поділ окупованих територій. Адміністративний устрій. Розграблення фашистами національних багатств. Політика геноциду.

Звільнення України в 1944 р. Корінний перелом у війні. Початок звільнення українських земель. Бої за Дніпро. Бойові дії на Правобережній Україні. Визволення Закарпаття. Завершення визволення України. Громадянська війна на західноукраїнських землях. Політичні, економічні і соціальні наслідки війни та її історичні уроки.

 

Тема 16. «Відлига»

Правління М.Хрущова і його реформи. Невдала спроба Берії використати Україну у своїх політичних планах. ХХ з’їзд КПРС. Початок десталінізації. Участь українських політв’язнів у повстаннях в радянських таборах (1953, 1954). Участь української молоді в освоєнні цілинних земель. Перебудова системі управління господарським комплексом – раднаргоспи. Зростання на початку 60-х років невідповідності між потребами виробництва і методами господарства.

Дисидентський рух в Україні в 60-80-і рр. ХХ ст. Антіцерковна політика. Реалізація культурно-національних прагнень українського народу. Дозована “українізація”. В.Чорновіл. Л.Лук’яненко. В.Стус. Роль та місце “шестидесятників” в суспільно-політичному житті УРСР. Клуби творчої молоді. Л.Танюк, М.Косів, А.Гарська, Л.Костенко, І. Драч, В. Симоненко, І.Світличний.

 

Тема 17. Перебудова та процес національно-державного відродження

(1986-1996 рр.)

Процес перебудови й Україна. Економічна реформа та її реалізація. Реформа ціноутворення. Перехід до ринкової економіки. Чорнобильська катастрофа. Розвиток демократії і гласності. Зростання політичної активності трудящих. Створення і діяльності нових громадських організацій, товариства. Народний Рух – виникнення, діяльність. Лідери партії, програми та друковані органи.

 




Переглядів: 278

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.