Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Рятувальні засоби

 

Рятувальні засоби призначені для порятунку екіпажу і пасажирів з аварійного судна, а також для надання допомоги людям з інших суден, які потрапили в біду.

Причини аварійної ситуації можуть бути самими різними: пожар, посадка на мілину, пробоїна і таке інше. Тому рятувальні засоби повинні не тільки забезпечити евакуацію людей з аварійного судна при несприятливих умовах (наприклад, горіння нафтопродуктів на поверхні води), але й створити умови для нормального перебування в них на протязі певного часу.

Всі морські судна повинні мати рятувальні засоби згідно з Міжнародною конвенцією по охороні людського життя на морі (СОЛАС 74/83) і розробленими на її основі Правилами класифікаційних товариств.

Всі рятувальні засоби діляться на дві категорії: індивідуального і колективного використання.

Індивідуальні рятувальні засоби призначені для короткочасної підтримки людини на плаву. Короткочасної тому, що навіть в достатньо теплі воді (20°С) людина від переохолодження втрачає свідомість через 2 – 2,5 години а смерть може настати через 8 – 10 годин. При температурі 10°С цей час відповідно зменшується до 0,5 і 1 – 1,5 години. До індивідуальних засобів рятування відносять рятувальні круги, жилети, нагрудники, костюми - комбінезони, що деякий час запобігають переохолодженню людини.

Основним рятувальним засобом колективного використання є шлюпочний пристрій, до якого входять шлюпки і катери,а також механізми для їх спускання і підіймання.

Окрім того для колективного використання служать рятувальні плоти.

Їх встановлюють там, де немає пристроїв для спуску суден (наприклад, в носовій частині судна).

На морських суднах всіх призначень повинна бути як мінімум одна моторна (чергова) шлюпка зі швидкістю пересування 4 – 6 вузлів, яка повинна бути готова для негайного використання в випадку падіння людини за борт.

Число місць в рятувальних шлюпках на пасажирських суднах повинно бути не менше числа пасажирів і команди разом, на вантажному – з кожного борту не менше 100% команди.

Типи рятувальних шлюпок показані на рисунку 7.1.

 

Рисунок 7.1 – Рятувальні шлюпки:

а – відкрита гребна (дерев’яна, металева або пластмасова), б – закрита моторна, в – закрита пластмасова, г – танкерна, д – закрита танкерна моторна,е – розріз закритої моторної шлюпки, ж – шлюпка, яку скидають.

На рисунку:1 – кришки, 2 – люк східний, 3 – люк – вікно, 4 – леєр рятувальний, 5 – рульова рубка, 6 – вентиляційна головка, 7 – кидальний кінець, 8 – пристрій для підйому шлюпки, 9 – рундук, 10 – двигун.




Переглядів: 2291

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.