Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ОПЕРАТИВНІ ЗОНИ ІГРОМАИСТРА

Залежно від змісту ігрової програми, чисельності аудиторії, умов ігрового простору та обраної форми організації ігрового простору під­бирають оптимальні оперативні зони. Дуже важливо обрати правильну позицію у кожному ігровому епізоді щоб бути ефективним у процесі ігрового спілкування.

Величезна кількість ігор наполягає на класифікації найбільш спе­цифічних позицій ігромаистра в іграх.

Ігри в колі. Позиція ігромаистра — одна з точок у колі. У центрі сто­яти не можна через те, що певна частка гравців буде позбавлена прямих контактів з вами. Якщо коло надто велике, можна зробити крок уперед, щоб виокремитися з людського загалу. Після чого знову стати в коло.

Ігри в колах. Позиція ігромаистра — в центрі або близько до нього. Керувати грою з узвишшя, бажано за допомогою асистентів.

Ігри в колоні (на кшталт «Потічок»), де діти стоять у потилицю одне до одного. Позиція ігромаистра — трохи збоку ліворуч чи праворуч від голови колони.

Ігри в колоні (на кшталт «Перекочування м'яча попід ногами», «Пере-дання предмета» з рук в руки, над головою тощо). Позиція ігромаистра— в центрі колони або з правого боку, або з лівого на достатній для спо­глядання відстані (3—5 метрів).

Ігри у колоні з транспортуванням гравців по руках (на кшталт «По­доляночка», ігри на довіру з паданням на руки товаришів). Позиція ігромаистра — з лівого чи правого боку або в парі з ким-небудь, або поруч за колоною. Головне — забезпечити страхування людини.

Ігри у короткій колоні (на кшталт «Змія», «Веретено»), в яких за завданням потрібно добре розкрутитися або голова має піймати хвіст тощо. Позиція ігромаистра — не втручатися у гру, стояти поруч, за радіусом обертів групи, але аналізувати ситуацію. І як тільки ви від­чуєте, що темп перевищує межі травматичного, одразу ж зупиняйте гру, сповіщаючи, що час гри скінчився (а не «все, досить, небезпечно»).

Ігри в колоні (на кшталт «Фігурна ходьба»). Позиція ігромаистра — на чолі колони, завдавати маршрут. Якщо діти дорослі чи достатньо підготовлені для цієї гри, непомітно займіть місце третім або четвер­тим у колоні. Першим поставте людину, якій ви довірите всю колону.



Організація ігрового простору


Ваш досвід гравця дасть змогу обрати таку людину без помилок. Вона активна, моторна, творчої вдачі, і головне, вона є самокерованою і може бути керованою, коли вам це буде потрібно. Оберіть її ведучою з почестями, за це вона буде вам вдячна, а отже, уважна до ваших реплік чи підказок під час гри.

Ігри у шеренгах, де діти стоять обличчям одне до одного (на кшталт «Правий берег — лівий берег», «Стінка» тощо). Позиція ігромайстра — в лінії-медіумі або на чолі колони, або у хвості її. За потреби кожен може дещо податися уперед, повернути голову убік і побачити ігро­майстра.

Ігри «паровозиком», в яких тримаємось за тулуб того, хто йде по­переду. Позиція ігромайстра — бути «паровозиком», щоб забезпечити відповідний віковим та особистісним можливостям темп пересування. Такі ігри небезпечні насамперед через неврахування такого параметра, як темп.

Ігри з двома чи трьома «паровозиками» (більше вводити небажано че­рез створення небезпечних ситуацій зіткнення). Позиція ігромайстра— керування одним із них, який оголошується головним. Керування ін­шими доручається підготовленим асистентам (вихователям, батькам). Критерій руху читай у попередньому абзаці.

Ігри-двобої без переміщення у просторі (гра-конкурс між двома гравцями чи командами). Позиція ігромайстра — посередині, між гравцями, максимально розвернути усіх до глядача.

Ігри-двобоїз переміщенням у просторі (на кшталт «Хто перший...»). Позиція ігромайстра — стояти на старті, притримуючи гравців, щоб не вирвалися передчасно вперед. Старт є й фінішем. Тому ви зможете адекватно реагувати на ситуації, бути коректним у судженнях про пе­реможця. Дальній рубіж, який треба буде обминати, має бути очевид­ним, предметним. Іноді як такий використовують помічників (дітей, асистентів тощо).

Ігри-змагання командні (на кшталт «естафета»). Позиція ігромайстра— на межі найдальшої перепони в естафеті. Таким чином ви будете гаран­тувати проходження всіма гравцями вказаного маршруту, гарантуючи страховку на небезпечному повороті.

Ігри-змагання командні (на кшталт «Кожен сам за себе»). Гравці стоять в шеренгу (щонайбільше до восьми людей). Позиція ігромай­стра — в центрі між ними. Так ви зможете контролювати ситуацію, коментувати події і правильно визначити переможця.


розділ




Переглядів: 150

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.