Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЛІКУВАННЯ.

Лікування хворих на правець складається із специфічного, протисудомного, допоміжного і хірургічного.

1 Специфічне лікування – це введення протиправцевої сироватки (ППС) 100-150 тис АО на добу внутрішньом¢язово для дорослих і 20-30 тис АО для дітей, а при тяжкому перебігу захворювання і внутрішньовенно. Перед введення здійснюють проби. Якщо реакція позитивна, сироватку вводять під наркозом. У зв¢язку з тим, що сироватка нейтралізує лише вільно циркулюючий в крові токсин, її вводять протягом перших 2-3 днів.

Перед введенням лікувальної дози проводять проби за Безредко. Спочатку вводять 0,1 мл розведеної (1:100) сироватки внутрішньошкірно. Через 20 хв – 0,1 мл нерозведеної – підшкірно. При від¢ємній пробі (діаметр папули не перевищує 0,9 см) решту підігрітої сироватки вводять в/м і в/в (половину дози вироватки вводять крапельно в/в у розведенні на фізіологічному розчині хлориду натрію 1:10, другу половину – одномоментно в/м).

Протиправцева сироватка, особливо при повторних введеннях, може викликати алергічні реакції, у тому числі й анафілактичний шок. У зв¢язку з цим деякі автори рекомендують заміняти її протиправцевим людським імуноглобуліном (ППЛІ) 5-8 тис АО або правцевим анатоксином 3 рази по 1 мл.

В літературі вказується на сприятливий лікувальний ефект гомологічного антитоксину тобто сироватки крові, гама-глобуліну одержаних від донорів імунізованих або гіперімунізованих анатоксином.

Введення анатоксину необхідно поєднувати з антибіотикотерапією (в/м або в/в) та ректальним введенням у вигляді свічок 1 г метранідазолу через кожні 8 годин, що знищує всі живі мікроорганізми та запобігає подальшому виробленню токсину.

2 Важливе місце в комплексному лікуванні хворих на правець займає активне протисудомне лікування. При легких формах захворювання з інкубаційним періодом понад 2 тижні, рідкими приступами судом, добрий терапевтичний ефект дай введення нейроплегічних засобів, застосування клізм з хлоралгідратом, 25% розчину сірчаної магнезії 20-30 мл в/м.

За середнього ступеня тяжкості правця з частими сильними судомами, розладами дихання показано введення великих доз нейроплегічних засобів (аміназин), антигістамінних (димедрол, супрастин) у поєднанн1 з барбітуратами (тіопентал-натрій) або клізмами з хлоралгідратом.

При тяжкій формі правця, вираженому порушенні дихання, яке загрожує асфіксією, частими болючими судомами, показано застосування міорелаксантів із штучною вентиляцією легень. Хворого інтубують, вводять міорелаксанти, підключають аппарат штучного дихання і здійснюють поверхневий наркоз закисом азоту. Якщо потрібно продовжувати таку терапію тривалий час, показана трахеостомія.

3 Допоміжне лікування – це застосування антибактеріальних засобів, антибіотиків (пеніцилін 10-40 млн ОД), корекція білкового, водно-електролітного балансу, кислотно-лужної рівноваги..

Хворий має перебувати в ізольованій кімнаті, в якій немає звукових і світлових подразників. Харчування здійснюється через назогастральний зонд або парентерально. У разі затримки випорожнень – очисні клізми. Утруднення сечовиділення – катетеризація сечового міхура. Для поліпшення функції серця введення камфори, кордіаміну, корглікону, 40% розчинуглюкози з вітамінами.

4 Хірургічне лікування хворих на правець полягає в широкому розкритті ран, висіченні некротизованих тканин, забезпеченні доброго відтоку ранового секрету, місцевому введенні антибіотиків. У випадку значних уражень кінцівок з масивним розміжченням тканин показана їх ампутація.

Незважаючи на застосування сучасних методів лікування хворих на правець смертність при цьому захворюванні ще досить велика. Певну роль в її зниженні має відіграти правильна організація лікування таких хворих у спеціалізованих реанімаційних відділеннях, куди їх слід доставляти санітарною авіацією у супроводі анестезіолога-реаніматолога.

Нетранспортабельність хворих на правець сьогодні переглянена. Під прикриттям потенціованого барбітурованого наркозу у більшості хворих настає виражена релаксація без пригнічення кровообігу і дихання. У такому стані хворого у відповідному супроводу можна перевозити вертрольотом, літаком, автомобілем обладнаними реанімаційною апаратурою.

З епідеміологічної точки зору хворі на правець не заразні і небезпеки для оточення не представляють.

На відміну від інших інфекційних захворювань люди і тварини, які перехворіли на правець не мають післяінфекційного імунітету.


Читайте також:

  1. Вимоги до результатів лікування.
  2. Ендоваскулярне лікування.
  3. Лікування.
  4. ЛІКУВАННЯ.
  5. Потрібно пам’ятати, що в загальній практиці 8% депресивних хворих не купують призначені ліки, а 25% передчасно припиняють лікування.
  6. Принцип лікування.
  7. Стаціонарне лікування.
  8. Тема: Йододефіцитні захворювання. Гіпотиреоз у дітей. Тиреоідити: підгострий і аутоімунний. Етіологія, патогенез, клініка, диференціальна діагностика, лікування.
  9. Тема: Ожиріння. Типи ожиріння. Гіпоталамічний синдром. Юнацько-пубертатний диспітуітаризм. Етіологія, патогенез, клініка, діагностика, диференційна діагностика, лікування.
  10. Фармацевтична опіка, її сутність і роль в реалізації концепції відповідального самолікування. Організація фармацевтичної опіки.
  11. Хірургічна тактика і вибір методу лікування.




Переглядів: 751

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КЛІНІКА. | На шляху до Європейського Союзу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.