Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Бутадієн-стирольні латекси

Синтетичні латекси

 

Як указувалося раніше, цей клас латексів, що отримуються емульсійною полімеризацією, є найбільш великим за об'ємом і різноманітним по асортименту. Тому не представляється можливим привести технічні характеристики всіх синтетичних латексів, що випускаються в різних країнах, тим паче, що відбувається постійна зміна асортименту і торгових марок латексів. Крім того, у багатьох випадках відмінності в характеристиках латексів носять непринциповий характер, а обумовлені спробою окремих фірм в умовах конкуренції представити свою продукцію як щось унікальне.

Тому тут ми обмежимося найбільш загальними відомостями про основні групи синтетичних латексів і приведемо дані про найбільш типові латекси, що випускаються в СНД.

 

Серед синтетичних латексів виробництво бутадієн-стирольних латексів протягом тривалого часу було достатньо стійким і характеризувалося зростанням асортименту.

Стійке положення бутадієн-стирольних латексів пояснюється їх відносною дешевизною, доступністю мономерів і можливістю широкого варіювання властивостей стосовно вимог різних галузей промисловості.

Широке варіювання властивостей бутадієн-стирольних латексів обумовлене перш за все можливістю в широких межах змінювати співвідношення бутадієну і стиролу у складі сополімера. Вміст мономерних ланок стиролу в сополімері товарних бутадієн-стирольних латексів міняється від 23 до 90%. Випускаються також полібутадієнові і латекси полістиролів.

У міру збільшення вмісту ланок стиролу і, відповідно, температури склування сополімера, відбуваються зміни його властивостей, характерні для переходу від еластомеру до пластика: зменшення еластичності, збільшення модуля, зниження морозостійкості. Змінюються і технологічні властивості латексу (плівкоутворення, структура плівок, стійкість латексу до зовнішніх дій). Особливо різко ці зміни виявляються в діапазоні 40.. .70% зв'язаного стиролу.

Відмінність властивостей бутадієн-стирольних латексів досягається не тільки завдяки варіюванню співвідношення мономерів бутадієну і стиролу, але і за рахунок зміни параметрів процесу полімеризації і завершальних технологічних операцій отримання товарних латексів. Зміна температури при полімеризації (+5°С "холодна", +50°С "гаряча"), конверсії мономерів (від 60...65% до 65...90%), проведення процесу полімеризації у відсутності або при застосуванні регуляторів молекулярної маси, зміна типу і вміст емульгаторів, проведення процесу агломерації частинок дозволяють отримувати латекси з різними характеристиками полімеру, з різним середнім розміром частинок і полідисперсністю, з різним ступенем насиченості поверхні частинок емульгатором, різним вмістом полімеру.

Латекси з високим вмістом стиролу (85... 100%), в основному, застосовують як добавки до інших латексів для збільшення жорсткості, модуля і властивостей міцності матеріалів, виготовлених з латексів.

Полібутадієнові латекси використовуються, головним чином, при отриманні АВСпластиків.

Бутадієн-стирольні латекси із вмістом зв'язаного стиролу 23...30%, отримані "холодною" полімеризацією при конверсії мономерів 60...65%, у присутності регуляторів молекулярної маси і стоппера, характеризуються полімером з лімітованим вмістом розгалужень макромолекул і незначним вмістом гелю. Переважну більшість цих латексів одержують при застосуванні в якості емульгаторів мила жирних кислот або мила смоляних кислот, а також їх сумішей.

Концентрація сухих речовин цих латексів складає 40...47%. Для отримання латексів з більш високою концентрацією сухих речовин здійснюють агломерацію частинок, яка дозволяє отримати латекс з концентрацією сухих речовин 60...68%, при цьому латекс характеризується в'язкістю, прийнятною для його технологічної переробки. Латекси цієї групи застосовують у виробництві піногуми і адгезивів.

Бутадієн-стирольні латекси із вмістом зв'язаного стиролу 40...70% одержують, в основному, "гарячою" полімеризацією з конверсією мономерів 65...75%. У відсутності регуляторів молекулярної маси полімери цих латексів містять розгалужені макромолекули і високий вміст гелю. Бутадієн-стирольні латекси цієї групи знаходять широке застосування в якості покриттів тканин, для апретування килимів, у виробництві паперу, картону, водно-емульсійних фарб, полімер-цементних композицій, адгезивів.

В табл. 1.6 приведені характеристики типових представників бутадієн-стирольних латексів.

 


Читайте також:

  1. Акрилатні латекси
  2. Бутадієн-нітрильні карбоксилвмісні латекси
  3. Бутадієнові та бутадієн-стиролъні карбоксилвмісні латекси
  4. Вінілпіридинові латекси
  5. Латекси на основі вінілацетата
  6. Латекси на основі фторвмісних полімерів
  7. Натуральні латекси
  8. Хлоропренові латекси
  9. Штучні латекси




Переглядів: 611

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Натуральні латекси | Бутадієнові та бутадієн-стиролъні карбоксилвмісні латекси

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.