Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Типи мезоциклів

Характеристика мезоциклу

Мезоцикл - це середній тренувальний цикл тривалістю від 2 до 6 тижнів, що включає відносно закінчений ряд мікроциклів.

Побудова тренувального процесу на основі мезоциклів дозволяє систематизувати його відповідно до головним завданням періоду або етапу підготовки, забезпечити оптимальну динаміку тренувальних і змагальних навантажень, доцільне поєднання різних засобів і методів підготовки, відповідність між факторами педагогічного впливу і відновними заходами, досягти наступності у вихованні різних якостей і здібностей. Зовнішніми ознаками мезоциклу являються: 1) повторне відтворення ряду мікроциклів (зазвичай однорідних) в єдиній послідовності або чергування різних мікроциклів в певній послідовності. При цьому в підготовчому періоді вони частіше повторюються, а в змагальному частіше чергуються; 2) зміна однієї на-спрямованості мікроциклів іншими характеризує і зміну мезоциклу; 3) закінчуються мезоцикл відновним (розвантажувальним) мікроциклів, зі змаганнями або контрольними випробуваннями.

Аналіз тренувального процесу в різних видах спорту дозволяє ви-ділити певне число типових мезоциклів: втягуючі, базові, контрольно-підготовчі, передзмагальні, змагальні, відновлюючи.

Втягуючі мезоциклі. Їхнє основне завдання - поступове підведення спортсменів до ефективного виконання специфічної тренувальної роботи. Це забезпечується застосуванням вправ, спрямованих на підвищення ефективніше або відновлення працездатності систем і механізмів, визначеність рівенів різних компонентів витривалості; швидкісно-силових якостей і гнучкості; становлення рухових навичок та вмінь. Ці мезоцикл застосовуються на початку сезону, після хвороби або травм, а також після інших вимушених або запланованих перерв у тренувальному процесі.

Базового мезоциклу. У них планується основна робота по підвищенню функціональних можливостей основних систем організму, удосконалювання фізичної, технічної, тактичної та психічної підготовленості. Тренувальна програма характеризується використанням усієї сукупності засобів, великий за обсягом і інтенсивності тренувальної роботою, широким використанням занять з великими навантаженнями. Базового мезоциклу складають основу підготовчого періоду, а в змагальний включаються з метою відновлення фізичних якостей і навичок, втрачених у ході стартів.

Контрольно-підготовчі мезоциклі. Характерною особливістю тренувального процесу в цих мезоцикл є широке застосування змагальних і спеціально підготовчих вправ, максимально наближених до змагальних. Ці мезоцикл характеризуються, як правило, високою інтенсивністю тренувального навантаження, відповідної змагальної або наближеною до неї. Вони використовуються в другій половині підготовчого періоду і в змагальному періоді як проміжні мезоцикл між напруженими стартами, якщо для цього є відповідний час.

Передзмагальний (підвідні) мезоциклпризначений для остаточного становлення спортивної форми за рахунок усунення окремих недоліків, виявлених в ході підготовки спортсмена, вдосконалення його технічних можливостей. Особливе місце в цих мезоцикл займає це-цілеспрямовано психічна і тактична підготовка. Важливе місце відводиться моделюванню режиму майбутнього змагання.

Загальна тенденція динаміки навантажень в цих мезоцикл характеризується, як правило, поступовим зниженням сумарного обсягу і обсягу інтенсивних засобів тренування перед головними змаганнями. Це пов'язано з існуванням в організмі механізму «запізнюючої трансформації» кумулятивного ефекту тренування, який полягає в тому, що пік спортивних досягненні як би відстає за часом від піків загального та приватних найбільш інтенсивно обсягів навантаження. Ці мезоцикл характерні для етап безпосередньо підготовки до головного старту і мають важливе значення при переїзді спортсменів в нові контрастні кліматично умови.

Змагальні мезоциклі. Їх структура визначається специфікою виду спорту, особливостями спортивного календаря, кваліфікацією і рівнем підготовленості спортсмена. У більшості видів спорту змагання проводяться протягом усього року протягом 5-10 місяців. Протягом цього часу може проводитися кілька змагальних мезоциклів. У простих випадках мезоцикл даного типу складаються з одного підвідного та одного змагального мікроциклів. У цих мезоцикл збільшено обсяг змагальних вправ.

Відновлювальний мезоцикл складає основу перехідного періоду і організовується спеціально після напруженої серії змагань. В окремих випадках в процесі цього мезоциклу можливе використання вправ, на-спрямованих на усунення проявилися недоліків або покращення фізичних здібностей, які не є головними для даного виду спорту. Об'єм змагальних і спеціально підготовчих вправ значно знижується.




Переглядів: 15385

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Типи мікроциклів | Характеристика макроциклу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.