Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Поняття платіжної системи

Банківські платіжні системи: поняття та види

Тема 6. Правове регулювання діяльності банківських платіжних систем та проведення міжбанківських переказів

За порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску посадові особи підприємств — платників єдиного внеску притягуються до адміністративної відповідальності, а за ухилення від сплати єдиного внеску — до кримінальної відповідальності.

Звернути увагу

Окрім перевірки сплати єдиного внеску, перевірці підлягає також і правильність витрачання страхових коштів, отриманих від фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме: виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах і допомог при нещасному випадку на виробництві. Такі перевірки проводять спеціалісти відповідних соціальних фондів (ФССзТВП та ФНВ).

 

Приклад:

Якщо прожитковий мінімум на перше жовтня 2011 року становить 985 грн., то максимальна величина бази нарахування єдиного внеску буде становити 985 * 17 = 16 745 грн. Відповідно максимальний розмір єдиного соціального внеску становитиме 16 745 * 34,7% = 5 810,52 грн.

 

 

1. Банківські платіжні системи: поняття та види

2. Умови та підстави проведення міжбанківських переказів

3. Механізми здійснення міжбанківських переказів

4. Правове регулювання примусових процедур щодо коштів на кореспондентських рахунках

 

Законодавство України допускає здійснення розрахункових операцій у різних формах за вибором учасників таких операцій – це можуть бути безготівкові грошові розрахунки, розрахунки готівкою, або ж розрахунки, не опосередковані обігом грошових коштів, як-от залік зустрічних грошових вимог чи бартер. Поряд з цим, саме через безготівкові грошові перекази відбувається переважна більшість розрахунків в економіці України. У сфері бюджетних та інших фінансових правовідносин готівкові розрахунки є рідкісним явищем. При товарних операціях суб’єктів господарювання законодавством України готівкові розрахунки допускаються обмежено (відповідно до постанови Правління НБУ від 9 лютого 2005 р. № 32 «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку» встановлено граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у розмірі 10000 (десять тисяч) гривень).

Таким чином, перед ініціатором майбутньої розрахункової операції у формі безготівкового банківського переказу з необхідністю постає питання відкриття у вибраному ним банку рахунку, з якого він міг би перерахувати безготівкові кошти за своїм зобов’язанням чи на який би надійшли кошти по зустрічному зобов’язанню від боржника. Всі безготівкові розрахунки, включаючи безготівкові розрахунки через банківські рахунки, відбуваються за допомогою так званих платіжних систем. Спеціальним законом, який регулює питання здійснення переказів через платіжні системи, є Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 5 квітня 2001 р. № 2346-III. Низка питань також врегульована Законом України «Про банки і банківську діяльність».

У п. 1.29 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» зазначається, що платіжна система – це платіжна організація, члени платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при проведенні переказу коштів. Проведення переказу коштів є обов’язковою функцією, що має виконувати платіжна система.

Центральним елементом платіжної системи є так звана платіжна організація. Згідно з п. 1.28 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» платіжна організація - це юридична особа, яка є власником або одержала право на використання товарного та інших знаків, що ідентифікують належність платіжних карток та інших платіжних інструментів до платіжної системи, і яка визначає правила роботи платіжної системи, а також виконує інші функції щодо забезпечення діяльності платіжної системи та несе відповідальність відповідно до закону та договору.

Платіжна організація відповідно до укладених договорів надає членам платіжної організації послугу у вигляді можливості здійснювати безготівкові перекази через платіжну систему, користуючись інструментами платіжної системи, її технологічними ресурсами та встановленими для проведення переказів правилами. Згідно з п. 1.44 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» член платіжної системи - юридична особа, що на підставі належним чином оформленого права (отриманої ліцензії платіжної системи, укладеного з платіжною організацією платіжної системи договору тощо) надає послуги учасникам платіжної системи щодо проведення переказу за допомогою цієї платіжної системи та відповідно до законодавства України має право надавати такі послуги в межах України.

Платіжні системи бувають внутрішньодержавними та міжнародними. Внутрішньодержавна платіжна система – це платіжна система, в якій платіжна організація є резидентом та яка здійснює свою діяльність і забезпечує проведення переказу коштів виключно в межах України. Міжнародна платіжна система - платіжна система, в якій платіжна організація може бути як резидентом, так і нерезидентом і яка здійснює свою діяльність на території двох і більше країн та забезпечує проведення переказу коштів з однієї країни в іншу. На підзаконному рівні правові питання діяльності міжнародних та внутрішньодержавних платіжних систем регулюються відповідно до «Положення про діяльність в Україні внутрішньодержавних і міжнародних платіжних систем», що затверджене постановою правління НБУ від 25 вересня 2007 р. № 348[1].


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. IV. Розподіл нервової системи
  6. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  7. IV. Філогенез кровоносної системи
  8. POS-системи
  9. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  10. VI. Філогенез нервової системи
  11. А/. Поняття про судовий процес.
  12. Автокореляційна характеристика системи




Переглядів: 553

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відповідальність за порушення законодавства про єдиний внесок | Системи міжбанківських розрахунків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.