Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Критерії визначення наркотиків. Поняття наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів

Наркотичні засоби і психотропні речовини характеризуються трьома критеріями: медичний, правовий (юридичний) і соціальний.

Медичний критерій означає, що наркотичний засіб спричиняє збудливі, пригноблюючі, галюциногенні дії на центральну нервову систему, викликає психічну і фізичну залежність, що завдає шкоди здоров'ю при немедичному споживанні.

Правовий критерій означає, що наркотичні засоби і психотропні речовини вилучені з вільного обігу або суттєво обмежені в ньому за рахунок встановлення над ними внутрішньодержавного і міжнародно-правового контролю. Ніякий засіб не може бути віднесений до наркотичного без вказівки на нього в «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавством України (таблиці І, ІІ, III, IV). Офіційне роз'яснення і тлумачення положень даного переліку входить виключно в компетенцію Комітету з контролю за наркотиками при МОЗ України. Перелік періодично переглядається і в нього вносяться відповідні зміни і доповнення.

Соціальний критерій означає, що немедичне споживання наркотику спричинює небезпеку для здоров'я населення та суспільних відносин і набуло масштабів, які мають соціальну значимість та масові негативні для суспільства наслідки поширення наркотиків.

Поняття наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів визначено на законодавчому рівні. Антинаркотичне законодавство України визначає незаконний обіг наркотиків як дії, що пов’язанні з культивуванням рослин, що містять наркотичні речовини, виготовлення зберігання, розподіл, торгівля, використання, переміщення на території України та поза її межами наркотичних засобів, які здійснюються з порушенням ЗУ «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори».

Перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів – це згруповані у списки наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори наркотичних засобів і психотропних речовин, включені до таблиць І-IV згідно із законодавством України та міжнародними договорами України.

Наркотичнi засоби (НЗ) законодавець визначає як включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (Перелік) речовини природного чи синтетичного походження, препарати, рослини, які становлять небезпеку для здоров’я населення у разі зловживання ними. Такими речовинами визнаються ті, що мають здатнiсть впливати на центральну нервову систему, призводять до стану особливого сп’янiння, до звикання i наркотичної залежностi (медична ознака), перелiк яких закрiплений у спецiальних нормативних актах (юридична ознака), а зловживання ними ставить пiд загрозу народне здоров’я (соцiальна ознака).

Психотропні речовини (ПР) – це включені до Перелiку речовини природного чи синтетичного походження, препарати, природні матеріали, які здатні викликати стан залежності та справляти депресивний або стимулюючий вплив на центральну нервову систему або викликати порушення сприйняття, емоцій, мислення, поведінки і становлять небезпеку для здоров’я населення у разі зловживання ними (наприклад, сибазон, феназепам та ін.).

Прекурсори визначаються як речовини та їх солi, що використовуються під час виробництва, виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин, включених до Переліку. Так, ефедрин є прекурсором, із якого, а ацетон – за допомогою якого виготовляють певні наркотики.

Аналоги наркотичних засобів i психотропних речовин – заборонені до обігу в Україні речовини природного чи синтетичного походження, не включені до Переліку, хімічна структура і властивості яких подібні до хімічної структури і властивостей наркотичних засобів і психотропних речовин, психоактивну дію яких ці речовини відтворюють.

Психотропний (наркотичний) лікарський засіб - лікарський засіб, що містить один чи декілька наркотичних засобів або психотропних речовин.

Наркотичні лікарські засоби – лікарські засоби, віднесені до наркотичних відповідно до законодавства.

Препарат - суміш речовин у будь-якому фізичному стані, що містить один чи декілька наркотичних засобів або психотропних речовин.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. II. Поняття соціального процесу.
  5. Ocнoвнi визначення здоров'я
  6. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  7. А/. Поняття про судовий процес.
  8. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  9. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  10. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  11. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  12. Алгебраїчні критерії стійкості




Переглядів: 2515

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Психофізіологічна проблема. Значення вчення І.П.Павлова про вищу | Характеристика найбільш розповсюджених наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.