Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Інтерфейс SAS.

Serial Attached SCSI (SAS) — комп'ютерний інтерфейс, розроблений для обміну даними з такими пристроями, як жёсткие диски, накопичувачі на оптичному диску й т.д. SAS використає послідовний інтерфейс для роботи з накопичувачами, що підключають безпосередньо Direct Attached Storage (DAS) devices). SAS розроблений для заміни паралельного інтерфейсу SCSI і дозволяє досягти більше високої пропускної здатності, чим SCSI; у той же час SAS сполучимо з інтерфейсом SATA. Хоча SAS використає послідовний інтерфейс на відміну від паралельного інтерфейсу, використовуваного традиційним SCSI, для керування SAS-пристроями як і раніше використаються команди SCSI. Протокол SAS розроблений і підтримується комитетом T10. Текущую рабочую версію спецификации SAS можна скачати з його сайту. SAS підтримує передачу інформації зі швидкістю до 3 Гбит/з; очікується, що до 2010 року швидкість передачі досягне 10 Гбит/с. Завдяки зменшеному розніманню SAS забезпечує повне двухпортовое підключення як для 3,5-дюймових, так і для 2,5-дюймових дискових накопичувачів (раніше ця функція була доступна тільки для 3,5-дюймових дискових накопичувачів з інтерфейсом Fibre Channel).

Типичная система з інтерфейсом SAS складається з наступних компонентів:

Ініціатори (англ. Initiators)

Ініціатор — пристрій, що породжує запити на обслуговування для цільових пристроїв й одержує підтвердження в міру виконання запитів. Найчастіше ініціатор виконується у вигляді СБИС.

Целевые пристрою (англ. Targets)

Цільовий пристрій містить логічні блоки й цільові порти, які здійснюють прийом запитів на обслуговування, виконує їх; після того, як закінчена обробка запиту, ініціаторові запиту відсилається підтвердження виконання запиту. Цільовий пристрій може бути як окремим жорстким диском, так і цілим дисковим масивом.

Підсистема доставки даних (англ. ServiceDeliverySubsystem)

Є частиною системи вводу-виводу, що здійснює передачу даних між ініціаторами й цільовими пристроями. Звичайно підсистема доставки даних складається з кабелів, які з'єднують ініціатор і цільовий пристрій. Додатково, крім кабелів до складу підсистеми доставки даних можуть входити розширники SAS.

Розширники (англ. Expanders)

Розширники SAS — пристрою, що входять до складу підсистеми доставки даних і дозволяють полегшити передачі даних між пристроями SAS; наприклад, розширник дозволяє підключити кілька цільових пристроїв SAS до одного порту ініціатора. Підключення через розширник є абсолютно прозорим для цільових пристроїв.

Специфікації на SAS регламентують фізичний, канальний і логічний рівні інтерфейсу.

Порівняння SAS і паралельного SCSI

SAS використає послідовний протокол передачі даних між декількома пристроями, і, таким чином, використає меншу кількість сигнальних ліній.

Інтерфейс SCSI використає загальну шину. Таким чином, всі пристрої підключені до однієї шини, і з контролером одночасно може працювати тільки один пристрій. Інтерфейс SAS використає з'єднання точка-крапка — кожен пристрій з'єднаний з контролером виділеним каналом.

На відміну від SCSI, SAS не має потреби в терминации шини користувачем.

В SCSI є проблема, пов'язана з тим, що час поширення сигналу по різних лініях, що становить паралельний інтерфейс, може відрізнятися. Інтерфейс SAS позбавлений цього недоліку.

SAS підтримує велика кількість пристроїв (> 16384), у той час як інтерфейс SCSI підтримує 8, 16, або 32 пристрою на шині.

SAS забезпечує більше високу пропускну здатність (1,5, 3,0 або 6,0 Гбит/с). Така пропускна здатність може бути забезпечена на кожнім з'єднанні ініціатор-цільовий пристрій, у той час як на шині SCSI пропускна здатність шини розділена між всіма підключеними до неї пристроями.

SAS підтримує підключення пристроїв з інтерфейсом SATA.

SAS, також як і паралельний SCSI, використає команди SCSI для керування й обміну даними із цільовими пристроями.

Порівняння SAS й SATA

SATA-пристрої ідентифікуються номером порту контролера інтерфейсу SATA, у той час як пристрою SAS ідентифікуються їхніми WWN-ідентифікаторами (WWN — англ. World Wide Name). Для підключенні SATA-пристрою до домену SAS використається спеціальний протокол STP (англ. SerialATATunneledProtocol), описывающий узгодження ідентифікаторів SAS й SATA.

Пристрою SATA 1 й SAS підтримують тегированные черги команд TCQ(англ. TaggedCommandQueuing). У той же час, пристрої SATA версії 2 підтримують як TCQ, так й англ. Native Command Queuing (NCQ).

SATA використає набір команд ATA, який дозволяє працювати з жорсткими дисками, у той час як SAS підтримує більше широкий набір пристроїв, у тому числі жорсткі диски, сканери, принтери й ін. (Накопичувачі на оптичному диску, що підключають через SATA, насправді є цільовими устройсвами SCSI, для доставки SCSI команд до яких використається SATA);

Апаратури SAS підтримує зв'язок ініціатора із цільовими пристроями по декількох незалежних лініях: залежно від реалізації можна підвищити отказоустойчивость системи й/або збільшити швидкість передачі даних. Інтерфейс SATA версії 1 такої можливості не має. У той же час, інтерфейс SATA версії 2 використає дубликаторы портів для підвищення отказоустойчивости.

Перевага SATA — у низькому енергоспоживанні й невисокій вартості встаткування, а інтерфейсу SAS — більшої надійності.

Як правило, рознімання SAS значно менше рознімань традиційного інтерфейсу SCSI, що дозволяє використати рознімання SAS для підключення компактних накопичувачів розміром 2,5 дюйми.

Існує кілька варіантів рознімань SAS:

SFF 8482 — варіант, механічно сумісний з розніманням інтерфейсу SATA. За рахунок цього можливо підключати пристрою SATA до контролерів SAS. Підключити ж SAS-пристрій до інтерфейсу SATA — не вийде, цьому перешкоджає відсутність посередине рознімання спеціального вирізу-ключа (див. зображення рознімання в таблиці нижче);

SFF 8484 — внутрішнє рознімання із щільним упакуванням контактів; дозволяє підключити до 4 пристроїв;

SFF 8470 — рознімання із щільним упакуванням контактів для підключення зовнішніх пристроїв (рознімання такого типу застосовується в інтерфейсі Infiniband, а крім того, може використатися для підключення внутрішніх пристроїв); дозволяє підключити до 4 пристроїв;

SFF 8087 — зменшене рознімання Molex iPASS, містить рознімання для підключення до 4 внутрішніх пристроїв; підтримує швидкість 10 Гбит/з;

SFF 8088 — зменшене рознімання Molex iPASS, містить рознімання для підключення до 4 зовнішніх пристроїв; підтримує швидкість 10 Гбит/с.

 

 


Читайте також:

  1. Cisco Packet Tracer - Знайомство з програмою. Інтерфейс
  2. WEB-документи та CGI-інтерфейси
  3. Аналіз паралельного інтерфейсу з DSP-процесорами: читання даних з АЦП, що під’єднаний до адресного простору пам’яті
  4. Аналіз послідовного інтерфейсу з DSP-процесорами
  5. Багаторівневий підхід. Протокол. Інтерфейс. Стек протоколів.
  6. Визначення конфігурації мережевих інтерфейсів
  7. Віконний, графічний інтерфейс.
  8. Внутрішні GSM - інтерфейси
  9. Електричний інтерфейс RS-232C
  10. Ієрархія мережевих інтерфейсів
  11. Інтерфейс Collection
  12. Інтерфейс Runnable




Переглядів: 708

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інтерфейс SATA | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.