Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






НЕЗНІМНІ АПАРАТИ МЕХАНІЧНОЇ ДІЇ

Апарат Айзенберга—Гербста (мал. 51) застосовують для переміщення верхніх фронтальних зубів орально, зміни їх нахилу і вкорочення зубної дуги за наявності проміжків між фронтальними зубами. На перші моляри у молочному прикусі чи другі премоляри у постійному виготовляють кільця (коронки), до яких з вестибулярного боку припаюють гори­зонтальні балочки із дроту діаметром 0,8 мм, направлені вперед. Вони закінчуються на ділянці ікол гачками, відкри­тими назад. Після фіксації кілець цементом на зубах між гачками натягують еластичну гумову тягу (кільця). Силу тяги регулюють підбором гумових кілець потрібної довжини, ширини і товщини.

Апарат Люрі застосовують для зміщення фронтальних зубів верхньої щелепи дистально (в оральний бік). На перші постійні моляри виготовляють опорні кільця з горизон­тальними трубками, припаяними до вестибулярної поверхні кілець. Із ортодонтичного дроту діаметром 1—1,2 мм виги­нають дугу, яка огинає шийки бічних зубів. Середня частина дуги багнетоподібними вигинами біля дистального краю ікол підіймається до перехідної складки ясен до рівня середини коренів різців. До дуги із ортодонтичного дроту діаметром 0,6 мм припаюють пальцеподібні пружинячі відростки з упором їх кінців на вестибулярній поверхні переміщуваних зубів, ближче до їх різального краю. Зуби переміщуються під дією пружинячих відростків (мал. 52). За необхідності застосування гумової тяги до дуги на ділянці премолярів припаюють гачки, які відкриті вперед. Коркгауз запропонував замінити відростки в цьому апараті на пружинячу вестибулярну П-подібну скобу із нержавіючого сталевого дроту діаметром 0,8 мм. Середня частина скоби прилягає до різців, а на висхідних ділянках скоби роблять пружини. Кінці скоби приварюють до дуги на рівні дистальної поверхні бічних різців чи ікол. Скобу можна застосовувати для витягання чи занурення (зубоальвеолярне вкорочення) різців. При цьому на переміщувані зуби надя­гають кільця з замковими пристроями і розміщують пружи­нячу тягу відповідно вище чи нижче від пристрою.

Апарат Позднякової використовують для переміщення ікла у вестибулярному напрямку. На перший моляр і ікло на боці переміщуваного зуба виготовляють коронки. До коронки на

 

Мал. 52. Апарат Люрі:

а — з відростками; б — з дугою (за Коркгаузом)

молярі з вестибулярного боку припаюють дотичну балочку із дроту діаметром 1—1,5 мм. Вона спрямована у бік різців. До коронки ікла з орального боку припаюють гачок, відкритий до піднебіння. Між балочкою і коронкою ікла надягають гумову тягу, фіксовану гачком. Дія тяги зміщує ікло у вестибулярному напрямку. Апарат Позднякової можна засто­совувати для переміщення ікла в дистально-оральному напрямку. Виготовляють коронки на ікло і перший постійний моляр. До коронки на іклі з вестибулярного і орального боків припаюють гачки. До коронки на молярі горизонтально припаюють балочки з вестибулярного і орального боків, які закінчуються па рівні перших премолярів гачками. Між гачками ікла і моляра надягають гумові кільця і ними переміщують зуб у зубний ряд. Гумову тягу потрібно міняти через одну-дві доби. Зуб переміщується орально і дистальне. Апарат Кеза (мал. 53, а) застосовують для переміщення передніх верхніх зубів одночасною дією на коронкову і кореневу частину зуба в протилежних напрямках. Кільця виготовляють на верхні постійні моляри. З вестибулярного боку до них припаюють (на жорсткій металевій рамі) гори­зонтально дві трубки з внутрішнім діаметром 0,7—0,8 мм, одну біля поверхні змикання, другу біля шийки зуба. На пере­міщувані зуби надягають кільця зі штангами, вертикально припаяними до їх вестибулярної поверхні. На кінцях штанг роблять ніші (гачки) за формою і величиною верхньої і нижньої вестибулярних дуг, які вкладають у ці ніші. Ніші відкриті, верхня — у вестибулярний бік, нижня — в оральний. Знімну частину апарата (модифікація Ф. Я. Хорошилкіної) роблять так. Вигинають дві вестибулярні дуги із ортодонтичного дроту діаметром 0,6—0,8 мм. Верхню дугу вигинають за формою передньої ділянки альвеолярного відростка,

 

 

 

Мал. 53. Апарати для переміщення зубів:

а — Кеза; 6 — Герліга — Гашимова; в — деталь апарата Гашимова —

Хмєлєвського

кінці дуги згинають у бік опорних зубів і вміщують у трубки біля їх шийок, а передню частину вкладають у відповідні ніші штанг. До цієї дуги припаюють чи вигинають на дузі гачки, які на ділянці ікол відігнуті (відкриті) вперед. Нижню дугу вигинають за формою кривизни вестибулярної поверхні зубів, вміщують у ніші (гачки) на нижніх кінцях штанг. Кінці дуги вводять у трубки біля поверхні змикання опорних зубів. До нижньої дуги припаюють (вигинають) гачки на ділянці коронок перших молярів чи других премолярів, що відкриті назад. Між гачками на дугах натягують гумові кільця, які відхиляють коронки орально, а корені зубів — вестибулярно. Змінюючи напрямок ніш на верхніх і нижніх кінцях штанг, а також розміщення гачків на дугах, можна нахиляти коронки різців у вестибулярному напрямку, а корені — в оральному.

Розсувна розпірка Коркгауза призначена для збереження і створення місця в зубній дузі для премоляра при ранній втраті молочного зуба. На зуби, які обмежують дефект, виготовляють кільця. До одного кільця припаюють гвинт (вкорочений відрізок з укороченою гайкою дуги Енгля) з гайкою, що впирається в трубку, припаяну до кільця другого зуба. При розкручуванні гайка зміщує опорні зуби в проти­лежних напрямках.

Апарат Герліга—Гашимова для медіодистального пере­міщення бічних зубів (мал. 53, б). На перші премоляри і моляри виготовляють кільця (коронки). Вигинають із ортодонтичного дроту діаметром 1—1,2 мм оральну дугу і припаю­ють її на кільцях премолярів. Кінці дуги мають закінчуватися біля дистальної поверхні перших молярів і входити в скобки чи коротенькі трубки, припаяні до кілець на молярах, для запобігання нахилу і повороту по осі переміщуваних молярів. До вестибулярного боку кілець на молярах припаюють горизонтально трубки від стандартної дуги Енгля. Виго­товляють два відрізки дуги Енгля з гвинтовою різьбою і накрученими на них гайками. Круглі частини гайок вміщують у трубки на молярах так, щоб кінці відрізків дуги виступали на 3—3,5 мм із трубок. Протилежні кінці відрізків дуги припаюють до вестибулярної поверхні кілець на премолярах. Апарат відбілюють, обробляють, полірують, припасовують у порожнині рота і фіксують кільця цементом на опорних зубах. Розкручуючи гайки, моляри переміщують дистально, решту зубів — медіально. Р. Г. Гашимов (1977) запропонував використовувати замість відрізків дуги Енгля розширювальні гвинти малих розмірів.

Апарат Гашимова—Хмєлєвського (мол. 53, в) відрізняється від попереднього тим, що його виготовляють з двома гори­зонтальними трубками і двома відрізками дуги Енгля з різьбою на кожному боці зубного ряду. Трубки напаюють на кільце (коронку) моляра на різних рівнях: одну — біля оклюзійної поверхні зубів, другу — в пришийковій ділянці. Відпо­відно припаюють до кільця премоляра відрізки дуги (силові стержні) з різьбою і накрученими гайками. Гайку, яка входить у трубку біля оклюзійної поверхні моляра, розміщують з дистального боку трубки, а в пришийковій — з медіального. Апарат активують обертами гайок так, щоб тиск нижньої гайки трохи перебільшував тягу верхньої. Змінюючи число обертів гайок, моляр переміщують дистально і регулюють його переміщення (нахил) у вертикальному напрямку.

Апарат Каламкарова застосовують для послідовного дистального переміщення молярів і премолярів. На останні моляри виготовляють коронки з припаяними горизонтально з вестибулярного і орального боків трубками. Припасувавши коронки, знімають зліпок і відливають модель. У трубки вводять кінці двох відрізків дуги Енгля з гвинтовою різьбою. і накрученими на них гайками (по дві і більше на один відрізок). Із воску моделюють капу, яка покриває зубний ряд. У неї вплавляють кінці відрізків дуги з вестибулярного і орального боків так, щоб гайки розмістилися біля пере­міщуваних зубів. Віск капи замінюють на пластмасу, кану обробляють, полірують і припасовують у роті.

Коронки на зубах фіксують цементом одночасно з надя­ганням кап так, щоб гайки впирались у горизонтальні трубки капи. Лікар накладає тонкий шар самотверднучої пластмаси на оклюзійну поверхню капи і отримує на ній відбитки протилежних зубів. Покритий коронкою переміщуваний зуб виключається із оклюзії. Через добу розкручують гайки на 1/4 оберта і переміщують дистально поступово і по черзі моляри, а потім премоляри, утворюючи місце в зубному ряду для ікла.

Апарати для медіального переміщення різців викорис­товують для лікування діастеми (мал. 54).

 

 


Читайте також:

  1. Апарати керування пневматичними приводами.
  2. АПАРАТИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ
  3. АПАРАТИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ
  4. Апарати по очищенню стічних вод
  5. АПАРАТИ ФУНКЦІОНАЛЬНО НАПРАВЛЯЮЧІ
  6. АПАРАТИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІЇ
  7. Випарні апарати з винесеною поверхнею нагрівання
  8. Випарні апарати з горизонтальним і похилим положенням нагрівальних камер
  9. Випарні апарати з заглибним пальником
  10. Випарні апарати з природною циркуляцією
  11. Відновлювання механічної цілісності
  12. Закон збереження механічної енергії




Переглядів: 1795

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Е ж З и

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.