Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Організація оплати праці

Безтарифна система оплати праці.

Форми й системи оплати праці.

Організація оплати праці.

План

Оплата праці працівників - це ціна трудових ресурсів, використовуваних у ви-робничому процесі. У значній мірі вона визначається кількістю та якістю витра-ченої праці. Однак на неї впливають і виключно ринкові фактори, такі як по­пит і пропозиція праці, конкретна кон'юнктура, що склалася, територіальні аспекти, законодавчі норми (мінімальна оплата праці, погодинні ставки регулю­ються законом).

У розпорядженні адміністрації (підприємця) є великі можливості у виборі тих чи інших форм або систем заробітної плати і вони ще більші при визначен­ні преміальних доплат, заохочень. Але підвищення оплати праці й удосконален­ня форм її винагороди повинні проводитися за умови зростання ефективності праці і тільки за рахунок власних, зароблених коштів будівельної організації. Це - принциповий підхід до питання про джерела підвищення заробітної плати в умовах ринку.

Організація оплати праці у будівельних організаціях (фірмах), що належать до різних форм власності, здійснюється на підставі:

• державного регулювання оплати праці;

• тарифної системи оплати праці;

• преміювання працівників;

• договірного регулювання оплати праці.

Державне регулювання оплати праці, зокрема права працівників на оплату праці і їх захист, здійснюється згідно Кодексу законів про працю України, Закону України «Про оплату праці», а також установлення рівня мінімальної заробітної плати.

Мінімальний рівень заробітної плати - це законодавче встановлюваний Верховною Радою України розмір заробітної плати за просту некваліфіковану працю, нижче якого не може бути оплата за виконану працівником місяч­ну погодинну норму праці (обсяг роботи). У мінімальну заробітну плату не включаються доплати, надбавки, заохочувальні й компенсаційні виплати. Розмір мінімальної заробітної плати встановлюється і переглядається у Зако­ні України «Про оплату праці» і підлягає індексації згідно з інфляцією. Вста­новлення рівня й індексація заробітної плати є державною соціальною гаран­тією, обов'язковою в усіх будівельних організаціях усіх форм власності.

Нормування і регулювання заробітної плати робітників, службовців, спе­ціалістів і керівників, а також диференціація залежно від складності й умов праці є визначальними принципами організації заробітної плати у будівель­них організаціях. Ці принципи ґрунтуються на тарифній системі оплати праці.

Тарифна система оплати праці - це сукупність нормативів, що визначають диференціацію оплати праці залежно від складності й умов праці, форми заро­бітної плати, яка застосовується у будівництві. Основними елементами тариф­ної системи є:

• тарифні сітки і тарифні ставки робітників;

• тарифно-кваліфікаційний довідник робіт і професій робітників;

• схеми посадових окладів працівників.

Тарифна система оплати праці використовується для розподілу роботи залежно від її складності, а працівників - залежно від їхньої кваліфікації згідно розрядів тарифної сітки та схеми посадових окладів. Вона є основою формуван­ня і диференціації розмірів заробітної плати.

Тарифна сітка - це шкала розрядів із відповідним коефіцієнтом. Вона засто­совується для обліку в оплаті праці робітників різного рівня кваліфікації і ви­значення співвідношення в оплаті праці робітників різного рівня кваліфікації. Тарифна сітка пов'язана з тарифно-кваліфікаційним довідником.

Тарифно-кваліфікаційний довідник - це перелік усіх професій і характерис­тик кожної роботи з вказівкою кола знань та умінь, необхідних для її виконан­ня. Такі довідники застосовуються для встановлення розряду робіт і присвоєн­ня тарифних розрядів робітникам.

У будівельних організаціях залежно від складності технології, використову­ваних знарядь праці, а також організації праці застосовується шестирозрядна тарифна сітка.

У тарифній сітці кожному розряду присвоєно відповідний коефіцієнт, який із підвищенням розряду збільшується. Цей коефіцієнт показує співвідношення між рівнем тарифної ставки першого розряду і наступного. Ставка першого роз­ряду, якому присвоюється коефіцієнт «1», є вихідною у тарифній системі. Спів­відношення ставки першого розряду до останнього шостого розряду називаєть­ся діапазоном тарифної сітки. На рис. 11.3 наведено діапазон тарифної сітки для будівельних організацій.

Рис.11.3. Діапазон шестирозрядної тарифної сітки для будівельних організацій

Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється в розмірі, що переви­щує законодавче встановлений розмір мінімальної заробітної плати і міжкваліфіка-ційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (поса­дових окладів).

Абсолютні розміри оплати праці першого розряду за одиницю часу (годину, день, місяць) у грошовому виразі подаються у тарифних ставках. Місячні та­рифні ставки називаються окладами.

Тарифні ставки робітників диференційовані за кваліфікаціями, умовами праці та формами оплати. Розмір оплати праці, починаючи з другого розряду, визначається множенням тарифної ставки першого розряду на відповідний ко­ефіцієнт, наведений у тарифній сітці.

Залежно від умов праці застосовуються три види ставок:

• для оплати праці у нормальних умовах;

• для оплати праці у важких і шкідливих умовах (тарифні ставки підвищують­ся на 12 %);

• для оплати особливо важких і особливо шкідливих робіт (тарифні ставки під­вищуються на 24 %).

Праця спеціалістів та інших працівників управління оплачується згідно штатного розпису і встановленої (затвердженої) місячної заробітної плати.

Штатний розпис складається і затверджується у кожній будівельній органі­зації. У ньому перелічуються посади по функціональних підрозділах (відділах, дільницях та інших службах), указується їх можлива місячна мінімальна та мак­симальна заробітна плата (оклад).

Посадові оклади спеціалістам і службовцям установлює власник або уповноважений ним орган відповідно до посади і кваліфікації працівника. За результатами атестації власник або уповноважений ним орган має право змінювати посадові оклади працівникам у межах затверджених у встановле­ному порядку мінімальних і максимальних розмірів окладів на відповідній посаді.

Заробітна плата кожного працівника не повинна бути нижчою допустимого рівня оплати праці в країні.

Керівникові будівельної організації встановлюється місячна заробітна плата (основна, без премії), визначена на даний період часу. Підлеглим виконавцям установлюються оклади, менші окладів керівника, наприклад заступникам керівника будівельної організації - менш як 20 %, начальникам відділів, діль­ниць (служб) - менш як 10 %, ніж заступникам організації.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. II. Організація перевезень
  4. II. Організація перевезень
  5. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  6. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  7. Адаптація працівників.
  8. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  9. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  10. Адміністративно-територіальна організація
  11. Акти з охорони праці в організації.
  12. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.




Переглядів: 705

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація праці в будівельних організаціях | Форми й системи оплати праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.