Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Польові роботи

Організація та ліквідація польових робіт

Обґрунтовується розташування тимчасових баз дільниць, загонів і партій відносно постійних баз, необхідність перебазування в процесі робіт, відстані перевезень персоналу й вантажів при перебазуванні, заходи з організації та ліквідації польових робіт від моменту утворення партій, загонів, дільниць до початку польових робіт, а також від моменту їхнього завершення до розформування цих структурних підрозділів; пункти, звідкіля передбачається завезення персоналу та основних видів вантажів до початку польових робіт і куди передбачається вивезення персоналу, обладнання та спорядження; необхідність і терміни дострокового завезення персоналу та вантажів. При сезонних польових роботах вказується кількість польових сезонів і тривалість міжсезонних перерв, загальна тривалість польових робіт у місяцях без міжсезонних перерв.

Підрозділ „Організація та ліквідація польових робіт” може не входити до проекту, а відповідні витрати не включаються до кошторису, якщо:

а) партії, загони, дільниці або інші організаційні структури для проведення геологорозвідувальних робіт на об’єкті не утворюються і не ліквідуються, нові бази для них не створюються, витрати на комплектування працівниками, очікування перевезень персоналу до місця робіт і назад, а також на первинне комплектування обладнанням, інструментом, спорядженням, транспортними засобами не передбачаються;

б) польові роботи на об’єкті проектуються як продовження робіт, що раніше проводилися за іншим проектом без перерви або з нетривалою перервою без ліквідації баз;

в) польові роботи на об’єкті будуть продовжуватися за іншим проектом без ліквідації баз.

Не передбачається в проектах організація та ліквідація польових робіт, що виконуються підрядним способом спеціалізованими партіями, групами, загонами (геофізичними, топографічними та ін.) шляхом періодичних виїздів з бази на дільниці робіт без постійного базування на них з початку до завершення робіт.

Для польових робіт, проведення яких залежить від кліматичних умов, від рельєфу місцевості, характеру рослинності тощо, в проекті наводяться відомості про фактичні умови, що суттєво відрізняються від нормалізованих (тих, що враховані кошторисними нормами), а саме - про обсяги робіт, що виконуватимуться:

в нічний час доби з 22 до 6 години місцевого часу;

при низьких(нижче +5°С) або при високих (вище +30°С) температурах повітря на робочих місцях;

у місцевості, порослій лісом або заболоченій, при наявності акваторій, крутих схилів;

у місцевості, зайнятій сільськогосподарськими угіддями та заказниками, в межах населених пунктів, кар’єрів, при наявності періодичних промислових завад для вимірювань і спостережень фізичних полів тощо.

Обсяги робіт, що проектуються з відхиленнями від нормалізованих умов, визначаються у фізичних (натуральних) одиницях виміру або у відсотках до загального обсягу робіт цього виду. Обґрунтовується використання пересувних вагон-будиночків.

При проектуванні маршрутів, обстежень, спостережень і вимірювань параметрів фізичних полів, крім даних про нормоутворюючі чинники, які необхідні для вибору кошторисних норм (категорія трудності, прохідність, відстань між профілями та пунктами спостережень тощо), в разі необхідності повинні наводитися відомості:

про перевезення персоналу з бази до пункту початку проведення робіт і назад;

про топографо-геодезичне забезпечення пунктів вимірювань або спостережень (одночасна або попередня розбивка профілів і сітки спостережень, закріплення на місцевості та прив’язка пунктів);

про способи переміщення людей між пунктами в маршруті;

про обсяги розчисток відслонень і глибину копушів;

про можливість залишення на ніч на профілях датчиків та вимірювальних засобів;

про супроводження вимірювань і спостережень геологічною документацією та відбором проб;

про марки апаратурно-технічних і транспортних засобів.

Визначаються обсяги піших переходів виробничих груп при проведенні польових робіт за категоріями прохідності місцевості або переїздів на автомобілі за групами шляхів або на човні.

Для аеровізуальних спостережень наводиться марка літака або вертольота, місце його базування і відстань підльоту до площі спостережень, склад екіпажу з включенням спостерігачів, кількість льотних годин на спостереження та підльоти.

При проектуванні гідрогеологічних, інженерно-геологічних і пов’язаних з ними робіт, крім характеристики нормо-утворюючих чинників для вибору кошторисних норм, повинні наводитись обгрунтування конструкцій свердловин і фільтрів, типів водопідйомних засобів, глибин виробок, що випробуються або спостерігаються, глибин залягання водоносних горизонтів, можливої тривалості стабілізації режиму, характеристики технічних засобів вимірювань, а також відомості про способи проведення спуско-підйомних операцій, про додаткові агрегати, механізми та пристрої, які включаються до складу обладнання для відкачок, про обсяги будівництва водовідводів, про джерела енергозабезпечення, стислого повітря або води при наливах, про кількість оголовків на устя свердловин, а також про обсяги робіт, які будуть виконуватися в зимову пору року.

При проектуванні відбору та обробки проб необхідно обґрунтовувати обсяги робіт, що виконуються вручну без застосування механізмів, а також обсяги випробувальних робіт, що виконуються в ненормалізованих умовах (при низьких температурах повітря, у підземних виробках і таке інше). Обґрунтовуються обсяги проб для проведення геологічного контролю якості лабораторних аналізів. Наявність схеми обробки проб може замінити в тексті характеристики стадій та параметрів дроблення, скорочення, початкової та кінцевої ваги проб, розмірів зерен тощо.

Для наземних геофізичних робіт повинні наводитися обгрунтування питомої ваги досліджень, що виконуються в ненормалізованих умовах, видів та обсягів дослідних і дослідно-методичних робіт.

Обґрунтовуються необхідність та обсяги переінтерпретації результатів раніше проведених досліджень, а також (при сезонному характері робіт) розподіл обсягів попередньої камеральної обробки матеріалів польових робіт у міжсезонні перерви. Вказуються марки та види вибухових матеріалів, засобів підривання і невибухові засоби збудження пружних коливань. Обґрунтовуються витрати на утримання засобів зв’язку, а також на періодичні перевезення персоналу до місця проведення робіт і назад. Наводяться стислі характеристики та марки основного устаткування і його зайнятість на роботах у місяцях за календарний рік з урахуванням можливого використання на інших об’єктах, де роботи виконуються за іншими проектами.

Обґрунтовуються методика та обсяги додаткових видів досліджень: вивчення зон малих швидкостей, сейсмокаротажу, улаштовування ліній „безкінечності”, умов заземлення електродів тощо.

Для аерогеофізичних робіт визначаються марки літаків та вертольотів, наявність аеродромів і відстань підльотів повітряних суден від аеродромів до ділянок зйомок, середня довжина маршрутів, марки апаратури; обґрунтовується питома вага деталізаційних робіт, додаткові обсяги аероробіт, методи та обсяги радіо-геодезичного забезпечення зйомок, прив’язки маршрутів до місцевості, дослідних і дослідно-методичних робіт.

Для геофізичних досліджень свердловин обґрунтовується організація робіт, відстані переїздів загонів з бази на свердловини та назад з урахуванням груп шляхів, співвідношення витрат часу на переїзди та на дослідження, кількість виїздів загону на одну свердловину, можливість виконання досліджень на двох і більше свердловинах за один виїзд загону, доцільність постійного утримання геофізичного загону на дільниці в період проведення бурових робіт. Необхідно виділяти роботи, що виконуються в свердловинах після їх завершення, без участі бурових бригад. Обґрунтовується необхідність залучення додаткової апаратури понад стандартний комплект.

Визначаються коефіцієнти відхилення від нормалізованих умов „Кн” і продуктивного завантаження геофізичних загонів „Кпз” із зазначенням дати та інстанції, яка їх затверджує. Окремо обґрунтовується необхідність застосування коефіцієнтів „Кн” та „Кпз” при дослідженнях міжсвердловинного або навколо-свердловинного простору. Виділяються обсяги досліджень похилих свердловин або похилих ділянок стовбурів вертикальних свердловин, величини сумарних інтервалів деталізації, обсяги деталізаційних досліджень з перез’єднанням свердловинних приладів, обсяги відбору проб зі стінок свердловин боковими ґрунтоносами.

У тих випадках, коли проектування підземних гірничих виробок, а також канав, траншей, шурфів виконується власними силами з дотриманням умов, передбачених кошторисними нормами ЗУКН на ГРР, в проекті наводяться прийняті значення нормо-утворюючих чинників і обґрунтовуються можливі відхилення від них. Наводяться відомості про режим роботи гірничих бригад, послідовність відпрацювання вибоїв. З врахуванням прийнятого режиму розраховується тривалість роботи підйому, вентиляції, водовідливу, підземного транспорту. Обґрунтовуються обсяги будівництва наземних будівель і споруд для розміщення механізмів та служб, які забезпечують підземні роботи.

При проектуванні бурових робіт необхідно згрупувати свердловини за основними нормо-утворюючими чинниками в розрахункові групи. Для кожної групи розроблюється типовий геолого-технічний розріз, в якому відображуються конструкція, кути відхилення осі свердловини від вертикалі або профіль стовбуру, виділяються пачки порід за категоріями буріння та текстурними особливостями, а також за схильністю порід до геологічних ускладнень, вказуються інтервали геофізичних досліджень, випереджаючого випробування водоносних і газоносних горизонтів, відбору зразків зі стінок свердловин і таке інше. Визначаються обсяги на геофізичні дослідження свердловин, кількості промивок, пробок, цементування, тампонажів, обсяги кріплення свердловин трубами, відбір проб зі стінок свердловин, залишення в свердловинах обсаджувальних труб.

Обґрунтовуються заходи із забезпечення технічного водопостачання та приготування промивальних рідин, а також заходи, що забезпечують заданий вихід керна корисної копалини, приконтактних зон та інших інтервалів розрізу.

Вказується спосіб ліквідації свердловини, виконуються розрахунки витрат необхідних додаткових матеріалів, пристроїв, що забезпечують надійну ізоляцію розкритих свердловиною інтервалів водоносних горизонтів тощо.

Обґрунтовуються обсяги та способи будівництва й перевезень бурових вишок і будівель, особливості монтажу та демонтажу бурового устаткування, самохідних установок, пересувних електростанцій, необхідності будівництва ліній енергозабезпечення, трансформаторних підстанцій, насосних станцій і вузлів для приготування промивальних рідин.

Описуються особливості переміщення бурових установок і комунікацій при бурінні близько розташованих або кустових свердловин, а також неглибоких свердловин, на буріння яких витрачається час, що не перевищує витрат часу на монтаж-демонтаж та переміщення бурової установки.

Характеристики нормо-утворюючих чинників і складу робіт, які враховано кошторисними нормами, повинні бути перелічені без будь-яких обгрунтувань, по можливості, в табличній формі.

При проектуванні свердловин в умовах відомого з досвіду раніше проведених робіт геологічного розрізу, де виділяються інтервали залягання гірських порід, що ускладнюють процес буріння, або інтервали пересічення підземних гірничих виробок, обґрунтовуються заходи з попередження геологічних ускладнень у свердловинах. До таких заходів відносяться спеціальні технології буріння, кріплення стінок свердловин обсадними трубами, цементними розчинами, швидкотужавіючими сумішами, застосування обважнених промивальних розчинів, тампонаж глиною і таке інше, причому ці заходи проводяться при досягненні свердловинами обумовлених проектом глибин, не очікуючи виникнення ускладнень. Таким чином у проекті обґрунтовуються та розраховуються додаткові витрати часу і матеріальних ресурсів на попередження геологічних ускладнень у свердловинах. Витрати на ліквідацію непередбачених геологічних ускладнень в проекті не розраховуються.

При проектуванні торфорозвідувальних робіт необхідні обгрунтування категорій трудності, відстані між пунктами спостережень та відбору проб, а також послідовності досліджень окремих покладів і розподіл обсягів робіт, що проектуються, між нормалізованими та ненормалізованими (зимовими) періодами року, причому повинен бути позначений характер партії чи загону; сезонний або цілорічний.

При проектуванні топографо-геодезичного забезпечення ГРР, крім переліку топографо-геодезичних і маркшейдерських робіт з визначенням умов та значень нормо-утворюючих чинників, які забезпечують вибір кошторисних норм, необхідно висвітлити організацію цих робіт: періодичність виїздів топографів на дільниці робіт, створення тимчасових польових баз, наявність і вид виробничого транспорту, етапи та терміни камеральної обробки матеріалів, форма подання результатів робіт, обсяги топографо-геодезичних робіт, які повинні виконуватись у ненормалізований період року, необхідність складання технічного звіту для органів геодезичного нагляду. Обгрунтовуються обсяги прорубування візирів при топографо-геодезичних роботах і таке інше.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  8. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  9. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  10. Алгоритм роботи прозорого моста
  11. Аналіз відносних показників прибутковості (рентабельності) роботи банку
  12. Аналіз предметної сфери соціальної роботи




Переглядів: 1536

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підготовчі роботи та роботи передпольового періоду | Тематичні, дослідно-методичні, дослідні та картоскладальні роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.